Teema: Ulme-, fantaasia- ja õuduskirjandus
Pealkiri:
NekromanteionAutor(id): Arvi Nikkarev
Kirjastus: Skarabeus OÜ
Linn: Saue
Aasta: 2011
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9789949914708
Lehekülgi: 352
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 200x130 mm
Suurus: pehmes köites raamat
Sisu:
Herbert W. Franke on pärastsõjaaegse saksa ulme grand old man ja otse loomulik on tema loomingu kaasamine. Võrgus avaldatud venekeelsetest juttudest meeldisid mulle kõige rohkem “Einsteini järglased” ja “Vaatemäng”. Valisin lühema ja tellisin Saksamaalt kogumiku “Paradies 3000” viimatimainitud novelliga.
Gert Prokopi leidsin ulmebaasist leiduvate retsensioonide põhjal. Tellisin siis kogumiku “Die Phrrks” ning kahest mulle võrdselt meeldinud loost valisin novelli “Kasperle on jälle siin”, sest seda polnud baasis tutvustatud.
Wolfgang Jeschke loomingu kaal ja tegevus saksa ulme edendamisel on sedavõrd suur, et tema valikus kõhklusi polnud. Ulmebaasis kiideti Jeshke novelli “Nekyomanteion”. Tellisin siis kogumiku “Schlechte Nachrichten aus dem Vatikan”, lugesin läbi ja tõesti – ”Nekyomanteion” oli selle kogumiku parim. Kui kevadel 2010 sain ühenduse autoriga, siis selgus, et jutu õige pealkiri on “Nekromanteion”. Ta saatis mulle ka oma kulu ja kirjadega 2001. a välja antud uhke raamatu, milles on ülalmainitud jutt saksa ja inglise keeles. Akvarellillustratsioonid on teinud Jörg Remé, eksemplare 150 ja igas raamatus on kirjaniku ning kunstniku signatuurid. Seninähtutest kauneim ulmeraamat!
Andreas Eschbach on viimase pooleteist aastakümne edukaim ulmekirjanik Saksamaal. Autori koduleheküljelt leidsin tema debüütjutu ”Juuksevaibakudujad” ja kuna novell meeldis mulle väga, tellisin ning lugesin läbi ka samanimelise rahvusvaheliseltki auhinnatud romaani. Oli hea küll. Kirjanikku esindas agent, kuid alla kolmesajase tiraaži puhul lubas ta novelli eesti keeles tasuta avaldada.
Johanna Sinisalo mitmekülgne looming on väärt, et eesti lugeja seda rohkemgi tunneks. Valisin krüptoajaloolise novelli ”Üheksa savipotti”.
Petri Salingi vääris minu arust tõlkimist. Kuigi mulle endale meeldivad väga tema metakirjandusse kalduvad novellid Borgese, Calvino, Shakespeare’i ja Doyle’i loomingu baasil, näivad need eesti lugeja külmaks jätvat. Sestap valisin tema mahukast jutuloomingust teaduslikku fantastikat.
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Nekromanteion, Arvi Nikkarev, Skarabeus OÜ 2011Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Artur Alliksaar. Koostanud: Paul-Eerik Rummo, Olematus võiks ju ka olemata olla,
Perioodika, 1968, hind: 4,00 eurot
Scott Turow, Süütuse presumptsioon,
Ersen, 1999, hind: 6,00 eurot
James Hadley Chase, Orhideesid mitte tuua,
Katariina, 2003, hind: 5,00 eurot
Eet Tuule, Kimalased piksekivil,
Eesti Raamat, 2020, hind: 13,00 eurot
Ene Mihkelson, Korter,
Eesti Raamat, 1985, hind: 4,00 eurot
Herman Melville, Moby Dick,
Eesti Raamat, 1974, hind: 6,50 eurot
Photini Stephanidi, Armunud jumalad. Kreeka mütoloogia,
Tammerraamat, 2013, hind: 6,00 eurot
Karen Dukess, Viimane raamatupidu,
Rahva Raamat, 2020, hind: 13,00 eurot
Pat Barker, Tüdrukute vaikimine,
Postimehe Kirjastus, 2022, hind: 15,00 eurot
Nancy Mitford, Armastus külmas kliimas,
Varrak, 2019, hind: 14,00 eurot
Ilukirjandus all on 21941 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!