Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
InvasioonipäevikAutor(id): Andrei Kurkov
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2023
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Aldo Randmaa
ISBN: 9789985357774
Lehekülgi: 264
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x145
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
„Algul me ei mõistnud, mis on sõda. Seda pole võimalik mõista enne, kui ise näed ja kuuled.” Ajal, kui Ukrainat seni vaid ähvardanud sõjast sai laastav tegelikkus, hakkas Andrei Kurkov pidama sissetungi šokeerivate tagajärgede kroonikat. Osalt poliitilises ja ajaloolises kommentaaris, osalt isiklikus päevikus lahkab ta Venemaa ja Ukraina läbi ajaloo keerukaid suhteid ning kirjeldab, kuidas trotsib rahumeelne ühiskond okupatsiooni. Seeläbi luuakse pilt kultuurist, mis on ainulaadne ja demokraatlik, liberaalne ja mitmekesine. Varem sageli satiiriliselt kaasaegset ühiskonda kujutanud Kurkov maalib pildi rahvast, kes astub vastu tema maailmakaardilt kustutamise katsele. Varemetes küpsetatakse ja jagatakse leiba. Evakueerimisrongi kantakse professor, kelle jalad on amputeeritud, memmeke lahkub okupeeritud külast koos oma kisakõrist kukega … Ja hoolimata sellest, et mõned Euroopa riigid ei taha täita oma lubadusi abi anda, ei sure lootus: sissepiiratud linnades sünnivad lapsed ning põllumehed lähevad tööle põldudele, kus võib lõhkemata mürskude tõttu kaotada elu. Kurkov põimib oma isikliku loo kokku teiste kodust põgenema sunnitud ukrainlaste lugudega. Alistamatu vaimuga „ootavad nad hetke, kui on ohutu minna tagasi koju”, kirjutab ta, „nii nagu minagi seda ootan.” Andrei Kurkovi (1961) sulest on ilmunud 19 romaani, üheksa lasteraamatut ja paarkümmend filmistsenaariumi. 2018. aastal ilmunud romaanis „Hallid mesilased” (e.k 2022) toimub tegevus Ida-Ukraina külas, kuhu on pärast Venemaa sõjategevust jäänud elama vaid kaks inimest. Alates Venemaa sissetungist ei ole Kurkov tegelnud ilukirjandusega, vaid on kirjutanud sellest, mis toimub tema kodumaal. „Invasioonipäevik” koondab tema märkmed alates sõja eelõhtust, 2021. ja 2022. aasta vahetusest kuni suvekuudeni, mil sõda oli kestnud juba mitu kuud.
Märksõnad:
Varrak
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Invasioonipäevik, Andrei Kurkov, Varrak 2023Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Esseistika, dokumentalistika alla viimati lisatud:
Mihkel Mutt, Eestlusest. Essee,
Fabian, 2003, hind: 6,00 eurot
Hille Karm, Õnnerahva lood,
Ajakirjade Kirjastus, 2009, hind: 13,00 eurot
Vladlen Sirotkin, Stalin. Kuidas sundida inimesed tööle?,
Olion, 2007, hind: 8,00 eurot
Art Leete, Soome-Ugri saladused,
Varrak, 2018, hind: 23,00 eurot
Witold Gombrowicz, Päevaraamat,
Vagabund, 1998, hind: 15,00 eurot
Olev Anton, Elu ääremaal [olukirjeldus],
Eesti Raamat, 1986, hind: 3,50 eurot
Christopher McDougall, Jooksjana sündinud [peidetud hõim, supersportlased ja suurim võidujooks, mida maailm on kunagi näinud],
Menu Kirjastus, 2013, hind: 15,00 eurot
Mari Saat, Surija üksildusest. Esseed,
Tuum, 2004, hind: 7,00 eurot
Jeremy Clarkson, No tule taevas appi!,
Fookus Meedia, 2009, hind: 7,00 eurot
Philippe Nibelle, Maailma huku äärel. Fukushima päevik,
Ajakirjade Kirjastus, 2011, hind: 8,00 eurot
Esseistika, dokumentalistika all on 715 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!