Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Tristram Shandy elu ja arvamusedAutor(id): Laurence Sterne
Kujundaja: Mari Kaljuste
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2022
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Kersti Unt
ISBN: 9789985356531
Lehekülgi: 752
Sari: Hieronymus
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x145
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
„Tristram Shandy elu ja arvamused” on maailma romaaniklassikasse kuuluv 18. sajandi satiiriline romaan, mida on sageli nimetatud antiromaaniks või eksperimentaalseks romaaniks, sest erineb ülesehituselt selleks ajaks juba tekkivast romaanitüübist, mis kujutab endast kas keskse tegelase elu või ka mingit tema eluetappi üsnagi sirgjooneliselt kirjeldavat lugu. „Tristram Shandy” lugu aga algab küll koguni mitte tema sünni, vaid sigitamisega, kuid kaldub ja põikab siis järjest enam kõrvale, nii et Tristram küll sünnib, kuid tema edasisest elust ei saa lugeja enam suurt midagi teada. Autor põimib loosse kõrvalepõigetena arutlusi, teisi lugusid ja seiku sageli seoses hoopis Tristramit ümbritsevate inimestega. Sterne’i jutustamismaneer on heatahtlikult pilklik, lopsakalt humoorikas ja inimlikesse veidrustesse sooja mõistmisega suhtuv. Sterne on oma suurte kirjanduslike eeskujudena nimetanud Rabelais’d ja Cervantest ning viitab sageli Shakespeare’ile, Locke’ile, Montaigne’ile jt. Paljude tema seisukohtade allikaks on Rober Burtoni „Melanhoolia anatoomia” („Anatomy of Melancholy”, 1621); teadmisi meditsiini, ballistika jm kohta on ta ammutanud Chambersi entsüklopeediast. 19. sajandi kriitikas on Sterne’ile süüks pandud plagieerimist ja teiste autorite tekstide moonutamist, hilisem kriitika on neid võtteid õigustanud, osutades, et need teenivad kunstilisi eesmärke. „Tristram Shandy elu ja arvamused” on eri aegadel pälvinud kõrge hinnangu paljudelt autoritelt, nagu näiteks Denis Diderot, J. W. Goethe, Friedrich Nietzsche, James Joyce, Italo Calvino, Salman Rushdie, Orhan Pamuk jpt. Laurence Sterne (1713–1768) oli inglise vaimulik, kirjanik, seltskonnainimene ja publitsist. Tema esikteos, romaan „Tristram Shandy elu ja arvamused” (1759) saavutas ilmudes otsekohe tuntuse, tekitades ühtlasi poleemikat ja saades kriitikatki, ja on oma populaarsuse säilitanud tänini. Võib koguni öelda, et eksperimentaalse „Tristram Shandy” positsioon on ajas olulisemaks muutunud. Sterne’i panus maa
Märksõnad:
Varrak
Mari Kaljuste
Hieronymus
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Tristram Shandy elu ja arvamused, Laurence Sterne, Varrak 2022Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:
Robert Harris, Pompei,
Ersen, 2004, hind: 9,00 eurot
Harri Sirola, Kaks linna,
Penikoorem, Vision Book, 2007, hind: 7,00 eurot
Will Self, Vihmavari,
Varrak, 2016, hind: 4,00 eurot
Per Olov Enquist, Magnetisööri viies talv,
Eesti Raamat, 1975, hind: 5,00 eurot
Tracey Garvis Graves, Tüdruk, keda ta kunagi tundis,
Rahva Raamat, 2022, hind: 17,00 eurot
Narine Abgarjan, Simon,
Tänapäev, 2022, hind: 22,00 eurot
Pelz von Felinau, Titanic. Ookeanihiiglase tragöödia,
Monokkel, 1998, hind: 8,00 eurot
E. R. Braithwaite, Armastatud õpetajale,
Eesti Raamat, 1981, hind: 3,50 eurot
Alexandre Dumas, Kolm musketäri II,
Birgitta, 1995, hind: 3,00 eurot
Andre Maurois, Armastuse heitlikkus,
Eesti Raamat, 1993, hind: 4,00 eurot
Ilukirjandus: väliskirjandus all on 6840 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!