Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Kadri-KatariinaAutor(id): Enn Säde
Kirjastus: SA Pärnu Muuseum
Linn:
Aasta: 2018
Originaalkeel:
ISBN: 9789949904556
Lehekülgi: 296
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x210
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Raamatu liikumapanevaks teljeks on üks Pärnus Ülejõel asuv tagasihoidlik, tänapäevaselt Kadri, varasemalt Katariina nimeline tänav ja seal elanud inimesed ning nende saatused. Sündmused leiavad aset enne sõda, Teise maailmasõja ajal ja pärast sõda ning kanduvad ka Pärnu lähiümbrusse. “Ma pakun lugejale lihtsa ja klassikalise ülesehituse: üks poiss, üks perekond, üks maja, üks tänav, üks linn. Ning üks aeg – sõda. Kas aeg, millesse ma sündisin, ootas mu ilmale tulekut? Loodetavasti pole tegu siiski puhta memuaarkirjandusega, mitmed asjad on ju esmakordselt lugeja ees omas ootamatuses ehk isegi avastuslikkuses. Vähemalt mulle endale. Ja üllatavaid inimesi mitte nii hirmkaugest minevikust. Olen kummitanud sõpru ja vallavalitsejaid, kirikuõpetajaid ja klassiõdesid, naabriplikasid ja võhivõõraid, internetti ja arhiivi” mõtiskleb autor Enn Säde uues raamatus. Raamat sisaldab autori isiklike mälestuste ja arusaamade (aeg-ajalt astub autor ka dispuuti kasutatud allikatega) kõrval tema enese poolt aastakümnete jooksul kogutud teiste kaasaegsete mälestuste/salvestuste avaldamist, mis näevad esmakordselt ilmavalgust just käesolevas raamatus. Need annavad veel ühe vaatenurga toimunud sündmustele ja on seetõttu erilise väärtusega. Raamatus on oluline koht illustratiivsel materjalil, ulatuslik fotomaterjal pärineb autori ja tema vanema venna erakogust, Pärnu ja teiste muuseumide kogudest ning kasutatud on ka omaaegsete dokumentaalfilmide stoppkaadreid. Pärnu Muuseumi juhataja Aldur Vunk põhjendab raamatu väljaandmist sellega, et peab tähtsaks nii erinevate põlvkondade mälestuste kui mõttemaailma jäädvustamist. See väljendub kõige eredamalt ja haaravamalt just oma elu jooksul talletatud mälestuskilde ja ümberringi toimunut seostades – igaühe oma ajaloona. Just nii, nagu lähiajalugu on kirjutajale avanenud ja paistnud. “Selles raamatus kajastatud sündmused ning isikud on seotud Pärnu ja Pärnumaaga. Nii on Pärnu Muuseumile aukohuseks avaldada Enn Säde originaalpildid, mälestused ja mõttelennud, et säilitada, tutvustada ja tekitada huvi Pärnumaa kultuuriloo vastu” lisab Vunk. Autor Enn Säde on Pärnus sündinud helirežissöör ja 1978. aastast alates ka dokumentaalfilmide stsenarist ning režissöör. Tema käe all on valminud ligikaudu 22 dokfilmi, lisaks on ta osalenud kolleegide filmides toimetajana, avaldanud siin-seal kirjatükke filmindusest ning koos Ago Ruusiga välja andnud filmihuviliste infolehte „Pääsuke”. Aastal 2016 ilmus tema esimene raamat „Säde filmist“. Film ”Nelli ja Elmar” pälvis Chicago Rahvusvahelisel Filmifestivalil 1998. aastal oma alagrupis parima filmina Silver Hugo auhinna. Film “Jätkusõja viimased sõdurid” sai Kultuurkapitali Missioonipreemia (2002) ning film „Jüri – see mulk...” kuulutati filmikriitikute poolt 2004. aasta parimaks filmiks, autorile anti Kultuurkapitali Missioonipreemia ning hiljem ka Riigi Kultuuripreemia.
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Kadri-Katariina, Enn Säde, SA Pärnu Muuseum 2018Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
elulootekst: Reet Remmel, heliloomingu ülevaade: Mart Humal, Heino Eller in modo mixolydio + CD,
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, SE & JS, 2008, hind: 18,00 eurot
Eldor Traks, Sõjakeerises ja vangilaagris,
Olion, 1992, hind: 7,00 eurot
Tom Stone, Suvi Kreeka tavernis. Mälestused,
Pegasus, 2004, hind: 10,00 eurot
Irene Vari, Lapsepõlvelood,
2002, hind: 4,50 eurot
Mart Laar, Eesti suured armastuslood,
Varrak, 2017, hind: 17,00 eurot
Aleksander Warma, Diplomaadi kroonika. Ülestähendusi ja dokumente aastatest 1938-44. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 13,00 eurot
Leida Tarand. Toimetanud: Katre Ligi, Mälestused,
Ilmamaa, 2010, hind: 14,00 eurot
Ronald Rüütel, Atarma. Minu elu Siberis,
Faatum, 2002, hind: 4,00 eurot
Uno Andrusson, Poliitilises politseis ja rahvuslikus vastupanuliikumises. Meenutusi aastatest 1941-1944,
Grenader, 2006, hind: 9,00 eurot
Alfred Luts, Heitluste keerises,
Olion, 2004, hind: 15,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4274 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!