Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Tankid ja tarakanidAutor(id): Timo Laine
Kujundaja: Heino Prunsvelt
Kirjastus: Varrak
Linn:
Aasta: 2018
Originaalkeel: soome keel
Tõlkija: Katrin Kurmiste
ISBN: 9789985343180
Lehekülgi: 368
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 215x143
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Mõnikümmend aastat tagasi lõppesid metsad, järved ja jõed Soome kaardil sageli paksu punase joonega, millest ida pool polnud muud kui valge – seal algas suur tundmatu. Teadatahtmine äratab uudishimu ja nii püüdis raamatu autor juba koolipoisina piiluda idapiiri taha, et näha, mis seal tegelikult toimub. Tartu ülikoolis õppides võttis ta ette arvukalt reise kõigepealt paljudesse Ida-Euroopa riikidesse ja lõpuks ka Nõukogude Liitu ning oli seal mitmete murranguliste sündmuste pealtnägija ja osaline. Oma rännakutel läbi laguneva sotsialismileeri nägi ta mõndagi mõistetamatut ja imestamisväärset, kohtus paljude inimestega, kelle kaudu talle avanes nende maade argipäev. Timo Laine on vaatleja ja mõtiskleja, kes otsib vastust küsimusele, miks täiuslikuna näiv ideoloogia on sünnitanud nii ebatäiusliku praktika. Autori erilise huvi ja armastuse objektiks on väike naabermaa Eesti, kus ta elab koos eestlastega läbi kogu maa vabanemisprotsessi ja leiab 2006. aastal üllatusega, et ka talle on Eestis püstitatud mälestusmärk. Timo Laine (snd 1968) on Ida-Euroopa ja Nõukogude Liidu poliitikaajaloo ekspert ning Praha Karli ülikooli soome keele ja kultuuri lektor.
Originaali pealkiri Torakoita ja panssarivaunuja : silminnäkijänä hajoavassa Neuvostoimperiumissa. Eesti keeles
Laine, Timo, 1968-
poliitilised muutused
sotsiaalsed muutused
sotsialistlikud riigid
Kesk- ja Ida-Euroopa riigid
NSV Liit
Eesti
esseed
mälestused
reisikirjad
Varrak
Heino Prunsvelt
Timo Laine
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Tankid ja tarakanid, Timo Laine, Varrak 2018Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Ajaloo Vabrik. Fabrique dHistoire,
Kaasaegse Foto Keskus, 1995, hind: 13,00 eurot
Hans Meret, Teremi jutustus Estonia mässust, sõjast, Berliinist, KZ-laagrist ja muust,
Oma Press, 1984, hind: 17,00 eurot
Lembit Jaanits, Silvia Laul, Vello Lõugas, Evald Tõnisson, Eesti esiajalugu,
Eesti Raamat, 1982, hind: 8,00 eurot
Sulev Valdmaa, Eesti ajalugu. Valik ajalooallikaid. Lisamaterjal gümnaasiumikursuse juurde,
Koolibri, 2002, hind: 5,00 eurot
Jussi Pekkarinen, Juha Pohjonen, Läbi Soome kadalipu. Inimeste väljaandmised Nõukogude Liidule 1944-1981,
Tänapäev, 2008, hind: 12,00 eurot
Rahvakunstimeistrite koondis «UKU»,
Perioodika, 1975, hind: 4,00 eurot
Lembit Anton, Kuhu küll kõik külad jäid? Laanemõisa küla lood. II osa,
Canopus, 2011, hind: 17,00 eurot
Magnus Ilmjärv, Hääletu alistumine. Eesti, Läti ja Leedu välispoliitilise orientatsiooni kujunemine ja iseseisvuse kaotus 1920. aastate keskpaigast anneksioonini,
Argo, 2004, hind: 18,00 eurot
Sulev Valdmaa, Põhjamaade ajalugu,
Avita, 1998, hind: 10,00 eurot
Koostaja Lea Leppik. Toimetaja Mart Orav, Tartu tähetorn. Tartu Old Observatory,
Aasta Raamat, 2011, hind: 18,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5930 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!