Teema: Kunstiajalugu
Pealkiri:
101 Eesti kunstiteostAutor(id): Sirje Helme
Kujundaja: Mari Kaljuste
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2017
Originaalkeel:
ISBN: 9789985341759
Lehekülgi: 216
Sari: 101 Eesti...
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 210x160
Suurus: tavaformaadis kõvade kaantega
Sisu:
Igal rahval on oma kultuurimärgid, mida peetakse oluliseks, hinnatakse ja mille järgi tihti ka orienteerutakse laiemas kultuuriloos. Raamatu „101 Eesti kunstiteost” eesmärgiks on need kultuurimärgid esile tuua. Igast perioodist on ära märgitud mõni iseloomulik teos, mille kaudu lugeja saab liikuda keskajast tänapäeva. Raamatusse valitud teosed on ligi 700-aastasest ajavahemikust, seega on valik rikkalik. Nii pika aja jooksul ei muutunud mitte ainult kunst ise, vaid ka kunstiteose mõiste ja arusaamine kunstist. Seetõttu on raamatus ära toodud algteadmisi vanemate kunstiteostega seotud kommete ja arusaamade kohta ning selgitatud teostel kujutatud sisu. Räägitakse nii teose loonud kunstnikust kui ka kunstiteose teostusest. Mõistagi on juttu ka teoste kontseptsioonist ja (võimalikust) sõnumist.
Sirje Helme töötab Eesti Kunstimuuseumi direktorina, kus ta alustas Kumu direktorina 2005. aastal. Ta on äsjailmunud „Eesti kunsti ajaloo” 6. köite I ja II osa üks autoreid, kirjutanud raamatu Eesti popkunstist ning 1999. aastal avaldanud koos prof emer Jaak Kangilaskiga „Lühikese Eesti kunsti ajaloo”. Tema sulest on ilmunud hulgaliselt artikleid Eestis ja rahvusvahelistes väljaannetes. Sirje Helmele on omistatud Eesti Valgetähe IV klassi teenetemärk ning Itaalia, Belgia, Hollandi ja Prantsusmaa teenetemärgid.
Märksõnad:
Varrak
Mari Kaljuste
101 Eesti...
eesti
kunst
kunstnikud
kunstiteosed
kunstiajalugu
kujutav kunst
teatmikud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
101 Eesti kunstiteost, Sirje Helme, Varrak 2017Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Otsing autori järgi:
Koostanud ja toimetanud Sirje Helme, Kunst 1990/01 (75). Kujutava ja tarbekunsti almanahh,
Kunst, 1991, hind: 3,00 eurot
Koostanud ja toimetanud Sirje Helme, Kunst 1993/02. Art in Estonia,
Kunst, 1993, hind: 4,00 eurot
Sirje Helme, Jaak Kangilaski, Lühike eesti kunsti ajalugu,
Kunst, 1999, hind: 35,00 eurot
Toimetanud: Anu Allas, Sirje Helme, Renita Raudsepp, Kumu - kunst elab siin. Art Lives in Kumu. Eesti Kunstimuuseumi peahoone - Kumu Kunstimuuseum. The Main Building of the Art Museum of Estonia - Kumu Art Museum,
Eesti Kunstimuuseum, 2006, hind: 15,00 eurot
Sirje Helme ja Valmi Kallion, Plakat 83-84. Плакат,
Eesti Raamat, 1987, hind: 4,00 eurot
Koostanud ja toimetanud: Sirje Helme, Kunst 1977/ 50/1. Kujutava ja tarbekunsti almanahh,
Kunst, 1977, hind: 4,00 eurot
Koostanud ja toimetanud: Sirje Helme, Kunst 1985/ 66/1. Kujutava ja tarbekunsti almanahh,
Kunst, 1985, hind: 4,00 eurot
Koostanud: Sirje Helme, Kunst 48/1 1976. Johann Köler,
Kunst, 1976, hind: 6,00 eurot
Sirje Helme, Windows and views,
Eesti Instituut, 1998, hind: 7,00 eurot
Koostanud ja toimetanud Sirje Helme, Kunst 1988/01 (71). Kujutava ja tarbekunsti almanahh,
Kunst, 1988, hind: 4,00 eurot
Koostanud ja toimetanud Sirje Helme, Kunst 1984/03 (65). Kujutava ja tarbekunsti almanahh,
Kunst, 1984, hind: 3,00 eurot
Toimetanud Sirje Helme, Erinevad modernismid, erinevad avangardid. Kesk- ja Ida-Euroopa kunstiprobleemid pärast Teist maailmasõda,
Eesti Kunstimuuseum, 2009, hind: 12,50 eurot
Teema
Kunstiajalugu alla viimati lisatud:
Toimetanud Boris Bernštein, Ea Jansen, J. Kahk, Kaalu Kirme, E. Pihlak, Irina Solomõkova, V. Tiik ja Voldemar Vaga, Eesti kunsti ajalugu I. köite I. osa. Eesti kunst kõige varasemast ajast kuni 19. saj. keskpaigani,
Kunst, 1975, hind: 8,00 eurot
Ivar Kaasik, Ettevaatust, kunst! Mida teha. Kuidas ja kui palju,
2011, hind: 6,00 eurot
Heiki Tamm (koostaja), Kadriorg. Loss ja park,
Valgus, 1988, hind: 5,00 eurot
Aino Kartna, Mai Lumiste, Evi Pihlak. Koostanud Aino Kartna, Madalmaade maalikunst 15.-17. sajandini sajandini,
Kunst, 1978, hind: 8,00 eurot
Lehti Viiroja, Kristjan Raud 1865-1943. Looming ja mõtteavaldused,
Kunst, 1981, hind: 5,00 eurot
Paul Ambur, Eesti kunstipärastest eksliibristest,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1958, hind: 7,60 eurot
Boris Bernstein, Kunstiteadus ja kunstikultuur. Artiklite kogumik,
Kunst, 1990, hind: 8,00 eurot
Leopold Pezold, Kolme Eestimaa kunstniku rännuaastad,
Kunst, 1994, hind: 8,00 eurot
Valli Konsap, Dekoratiivne sepis Tallinna arhitektuuris XVI - XVIII sajandil,
Kunst, 1971, hind: 9,00 eurot
Elaine Ward, Vana Testamendi naised,
Koolibri, 2006, hind: 5,00 eurot
Kunstiajalugu all on 307 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!