Teema: Kunst
Pealkiri:
Johannes Lorupi klaasivabrik. Masstoodangust disainipärliteniAutor(id): Anne Ruussaar
Kujundaja: Madis Kivi, Fotod: Erik Riikoja
Kirjastus: Eesti Ajaloomuuseum
Linn: Tallinn
Aasta: 2012
Originaalkeel: eesti keel
Tõlkija: Marcus Turovski
ISBN: 9789985988992
Lehekülgi: 194
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 247x221 mm
Suurus: suures formaadis kõvade kaantega
Sisu:
20. detsembril ilmub Eesti Ajaloomuuseumi teadur-kuraatori Anne Ruussaare poolt koostatud album-raamat „Johannes Lorupi klaasivabrik. Masstoodangust disainipärliteni“. (194 lk)
Rohkete illustratsioonidega raamat tutvustab eesti kuulsaima klaasitöösturi Johannes Lorupi klaasivabriku ajalugu ja toodangut. Trükise inglisekeelne osa võimaldab Eesti klaasitootmise ja -disaini lugu tutvustada ka väljaspool Eestit.
Johannes Lorupi Klaasivabriku asutamist 1934. aastal Tallinnas Kopli poolsaarel võib pidada Eesti professionaalse klaasitööstuse alguseks. Erinevalt teistest siinsetest, peamiselt pudeleid ja muud pakkeklaasi tootvatest klaasiettevõtetest, tegeldi Lorupi Klaasivabrikus pidevalt tootmise uuendamise ja modernsete tehnoloogiate rakendamisega. Ettevõtte toodang konkureeris võrdväärselt välismaa vabrikutes valmistatuga. Esimesena Eestis hakati Lorupi vabrikus valmistama pool¬kristalli ja kristalli, anti välja tootekatalooge ja hinnakirju. Väljaanne annab hea ülevaate ettevõtte rajaja Johannes Lorupi elukäigust, tuntumate klaasidisainerite ja -meistrite tegevusest, laiatarbekaubana toodetud klaasesemetest kuni eksklusiivsete autoritoodeteni. Album jaguneb materjali alusel (klaas, poolkristall, kristall) kolmeks ja sisaldab esemeid nii muuseumi- kui ka erakogudest. Kuna Lorupi klaasesemed on enamasti vabrikumärkideta, annab album võimaluse neid tänaseks haruldaseks muutunud esemeid taas ära tunda ja väärtustada. Valikus on enam kui paarsada eset erakogudest, Eesti Ajaloomuuseumi-, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ning Tallinna Linnamuuseumi kogust.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Johannes Lorupi klaasivabrik. Masstoodangust disainipärliteni, Anne Ruussaar, Eesti Ajaloomuuseum 2012Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kunst, arhitektuur alla viimati lisatud:
Paul Luhtein, Laisulega kirjutatud alfabeete,
Kunst, 1977, hind: 8,00 eurot
Toimetanud Boris Bernštein, Ea Jansen, J. Kahk, Kaalu Kirme, E. Pihlak, Irina Solomõkova, V. Tiik ja Voldemar Vaga, Eesti kunsti ajalugu. Kahes köites. Eesti kunst kõige varasemast ajast kuni 19. saj. keskpaigani. Eesti kunst 19. sajandi keskpaigast kuni 1940. aastani. Nõukogude Eesti kunst 1940-1965,
Kunst, 1977, hind: 23,00 eurot
Georg Loogna (meditsiinikandidaat), Plastiline anatoomia. Funktsioon ja vorm kujutavas kunstis,
Eesti NSV Kunst, 1964, hind: 19,00 eurot
Koostanud Liina Kulles, Peeter Mudist,
Aasta Raamat, 2004, hind: 25,00 eurot
Villem Raam, Gooti puuskulptuur Eestis,
Kunst, 1976, hind: 6,00 eurot
Fransisco Asensio Cerver; toimetaja Triin Vaikmäe, Vesivärvid algajatele,
Koolibri, 2007, hind: 15,00 eurot
Rudolf Saaring; toimetanud edited Rudolf Saaring; kaastöö: Gunnar Mölder, Tõnis Nõmmmik, Rudolf Saaring. Creation (ülevaade elust ja loomingust),
R. Saaring, 1968, hind: 6,00 eurot
Milena Ercole Pozzoli, Loirei oru lossid,
Karrup, 2002, hind: 14,00 eurot
Voldemar Erm, Anton Starkopf. Lühimonograafia,
Kunst, 1977, hind: 5,00 eurot
Ain Padrik, Ignar Fjuk, Ehituskunst. Teine- kolmas, 1982-1983,
Kunst, 1986, hind: 7,00 eurot
Kunst, arhitektuur all on 2150 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!