Teema: Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR)
Pealkiri:
Stabat materAutor(id): Tiziano Scarpa
Kujundaja: Maris Kaskmann
Kirjastus: Kultuurileht
Linn: Tallinn
Aasta: 2022
Originaalkeel: itaalia keel
Tõlkija: Paul Raud
ISBN: 9771406051118
Lehekülgi: 103
Sari: Looduse raamatukogu 2022/16-17
Seisukord:
Mõõdud: 135 × 205 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
Lühiromaanis «Stabat Mater» vaatab itaalia kirjanik ja luuletaja Tiziano Scarpa (sünd. 1963) elu läbi Veneetsia vaeslapse ja virtuoosse viiulimängija Cecilia silmade. Orbudekodu ahtas ja suletud maailmas peab neiu rinda pistma ängistavate unede ja painava maojuukselise viirastusega, ainsaks väljapääsuks noodilehtedele kribatud kirjad oma emale, keda ta ei tunnegi, ning väljendusrikas muusika, mida kasvandikud võrede tagant ja maskides ette kannavad.
Scarpa kujundikeel on mahlaselt värvikas, põimides ajaloolist ja väljamõeldist, õrna ja ülevat ning julma ja rõvedat. Siin kohtuvad salapärane XVIII sajandi Veneetsia, maailmakuulus helilooja ja orbudekodu muusikaõpetaja Antonio Vivaldi ning keerukad ja painavad küsimused kehalisusest, ematusest ja naiseks olemisest.
«Stabat Mater» pälvis 2009. aastal Itaalia kõige mainekama kirjandusauhinna Strega. Raamatu lõpust leiab autori järelsõna, mis avab teose tagamaid, ning tõlkija Paul Raua saatesõna, mis kirjanikku ja tema loomingut lähemalt tutvustab.
Märksõnad
itaalia
ilukirjandus
lühiromaanid
Looduse raamatukogu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Stabat mater, Tiziano Scarpa, Kultuurileht 2022Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Nele Siplane, Egiptimaa II. Eestlanna ja tuhat üks ööd,
Eesti Ajalehed, 2010, hind: 7,00 eurot
Herman Melville, Moby Dick,
Eesti Raamat, 1974, hind: 7,00 eurot
Mihhail Bulgakov, Meister ja Margarita,
Eesti Raamat, 1968, hind: 9,00 eurot
Nikolai Leskov, Võlutud rändur. Valik jutustusi,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1955, hind: 3,00 eurot
Arvo Valton, Tee lõpmatuse teise otsa (romaan),
Eesti Raamat, 1978, hind: 4,00 eurot
Erich Maria Remarque, Elusäde,
Eesti Raamat, 1996, hind: 11,00 eurot
Lennart Meri, Hõbevalge. Reisikiri tuulest ja muinasluulest,
Eesti Raamat, 1976, hind: 7,00 eurot
Jeffrey Archer, Linnulennult,
Kupar, 1995, hind: 9,00 eurot
Lennart Meri, Hõbevalgem. Reisikiri suurest paugust, tuulest ja muinasluulest,
Eesti Raamat, 1984, hind: 8,00 eurot
Juhan Liiv, Proosa,
Eesti Raamat, 1971, hind: 3,00 eurot
Ilukirjandus all on 22411 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!