Teema: Välisluule
Pealkiri:
Herakleitose jões. Valitud luuletusedAutor(id): Wisława Szymborska
Kirjastus: Hendrik Lindepuu
Linn:
Aasta: 2012
Originaalkeel: poola keel
Tõlkija: Hendrik Lindepuu
ISBN: 9789949933327
Lehekülgi: 232
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 150x210 mm
Suurus: tavaformaadis pehmete kaantega
Sisu:
1996. aastal Nobeli kirjanduspreemia saanud Wisława Szymborska (1923–2012) kuulub Poola ning Euroopa omanäolisemate luuletajate hulka. Ta kirjutas lihtsalt, argiselt ja muigegagi asjadest, millesse mõni teine oleks valanud paatost ja ülevust. Samas on luuletused intellektuaalselt ambitsioonikad ja filosoofiliselt kibedad. Czesław Miłosz on Szymborska luule kohta öelnud, et selle tume tonaalsus sarnaneb Samuel Becketti ja Philip Larkini loominguga, aga Szymborska maailmas on rohkem õhku, selles saab hingata. Optimistiks oleks Szymborskat siiski liig nimetada, tal ei ole inimeste ja inimkonna suhtes mingeid illusioone.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Herakleitose jões. Valitud luuletused, Wisława Szymborska, Hendrik Lindepuu 2012Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Luule alla viimati lisatud:
Lea Mändmets, Priit Kelder, Ürgema ja Päiksetaat,
TORE kirjastus, 2019, hind: 12,00 eurot
Koostaja Sirje Vill, Põlvamaa luule. Antoloogia,
J. Hurda nim. Põlva Rahvahariduse Selts, 1999, hind: 4,50 eurot
Raul Järve, Väike luuleraamat,
2010, hind: 5,00 eurot
Lydia Koidula; Koostanud: Aino Undla-Põldmäe, Lydia Koidula. Väike luuleraamat,
Eesti Raamat, 1967, hind: 4,00 eurot
Sveta Grigorjeva, Frankenstein,
Suur Rida, 2023, hind: 14,00 eurot
Wimberg, Wabastatud wärsid,
Pegasus, 2010, hind: 9,00 eurot
Tsangjang Gjatso, Nukrad armastuslaulud,
2006, hind: 12,00 eurot
[luuletused ja graafika:] Mikk Tammik, Argi-agri luule,
Hea Tegu, 2019, hind: 7,00 eurot
Suradasa, Elada, et olla ookean,
Allikaäärne, 2018, hind: 6,00 eurot
Lydia Koidula, Emmajöe Öpik 1 (luuletused),
Pärnu Muuseum, 2013, hind: 8,00 eurot
Luule all on 3554 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!