Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
NeemAutor(id): Juha Hurme
Kujundaja: Toomas Niklus
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2021
Originaalkeel: soome keel
Tõlkija: Tiiu Kokla
ISBN: 9789985350911
Lehekülgi: 400
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x140
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
2017. aasta ilukirjanduse Finlandia auhinna pälvinud romaan „Neem” jutustab meile soome rahva ajaloo ehk nn soomeliku vaimsuse kujunemiskäigu ja tagamaad. Autor Juha Hurme alustab kosmilisest Suurest Paugust ja rändab läbi 14 miljardi aasta kuni 19. sajandi esimese kümnendini, et näidata, kui mitmekesisest ainesest koosneb ühe rahva iseolemine. Lugeja ees on terve maailma suvaliste rõhuasetustega kultuurilugu. Raamat on täis fakte, viiteid ja üksikseiku, tsitaate, üllatavaid vaatenurki, aga ka mängulist fiktsiooni, nii et tegu on pigem ilukirjanduslikult emotsionaalse kroonikaga. Ent seda võib lugeda ka kui psühholoogilist romaani või tõetruud ajaloolist põnevikku, pealegi tänapäeva teadmuse läbinägelikus humoorikas valguses. Üks väike, Neemeks nimetatud maanina kuskil põhjapoolkera pärapõrgus ei ole veel Soome, ent ajapikku hakkab see üha selgemalt omandama äratuntavaid kontuure ja tunnusjooni. 1809 uue ajastu künnisele jõudnult Neeme lugu lõpeb. Mis sai edasi, sellest kirjutab Hurme aga oma 2020. aastal ilmunud romaanis „Soome”. Juha Hurme (snd 1959) on prosaist, kolumnist ja mitmekülgne teatraal. Muude tunnustuste kõrval kuulub talle aastast 2014 ka teatriala hinnatuim, Eino Kalima auhind.
Originaali pealkiri Niemi. Eesti keeles
Märksõnad:
Varrak
soome
ilukirjandus
romaanid
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Neem, Juha Hurme, Varrak 2021Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:
Dan Brown, Inglid ja deemonid,
Ersen, 2005, hind: 15,00 eurot
Theodore Dreiser, Ameerika tragöödia I-II,
Eesti Raamat, 1986, hind: 7,00 eurot
Stefan Zweig, Marie-Antoinette. Keskpärase inimese portree [romaan],
Eesti Raamat, 1992, hind: 7,00 eurot
Mika Waltari, Sinuhe. Viisteist raamatut arst Sinuhe elust umbes 1390-1335 e. Kr.,
Eesti Raamat, 1991, hind: 13,00 eurot
Margaret Atwood, Maitsev naine,
Eesti Raamat, 2012, hind: 7,00 eurot
Margaret Atwood, Leedi Oraakel,
Eesti Raamat, 2005, hind: 5,00 eurot
Mika Waltari, Kaarin Magnusetütar. Ajalooline romaan,
Orto, 1956, hind: 9,00 eurot
Erich Maria Remarque, Must obelisk I,
Monokkel, 1992, hind: 3,50 eurot
Suzanne Robinson, Hauka süda,
Ersen, 1998, hind: 8,00 eurot
Knut Hamsun, Nälg. Eesti Päevalehe romaaniklassika,
Eesti Päevaleht, Mediasat Group, 2007, hind: 6,50 eurot
Ilukirjandus: väliskirjandus all on 6953 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!