Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Eesti 1914-1922Autor(id): Mirko Harjula
Kujundaja: Angelika Schneider
Kirjastus: Tänapäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel: soome keel
Tõlkija: Kadri Jaanits ja Paul Kokla
ISBN: 9789985629918
Lehekülgi: 424
Seisukord:
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Mirko Harjula raamat käsitleb sündmusi Eestis ja eestlaste tegevust Esimese maailmasõja, Vene revolutsioonide, Saksa okupatsiooni, iseseisvumise ja Vabadussõja aastatel 1914–1922. Lisaks Eesti Vabadussõjale ning sellega seotud lahingutele Ida-Karjalas ja Ingerimaal 1918–1922, räägitakse raamatus eestlaste võitlusest Vene tsaari armees Esimeses maailmasõjas ning Venemaa ja Saksamaa võimuvõitlusest Eesti pärast. Teos heidab valgust ka Eesti rahvuslaste poliitilisele tegevusele autonoomia ja hiljem iseseisvuse nimel ning Eesti vasakpoolsete osalemisele Vene revolutsioonides ja kodusõjas ning nende katsetele Eestis sotsiaalset revolutsiooni läbi viia.
Raamatu mahukad lisad sisaldavad tolle perioodi Eestis olulist mõju avaldanud isikute eluloolisi andmeid ja eraldi isikunimede indeksit. Allikatena on autor kasutanud mitmeid Eestis, Soomes, Nõukogude Liidus, Venemaal ja lääneriikides avaldatud teaduslikke teoseid ja mälestusi ning trükis avaldatud arhiivimaterjale. Sisaldab fotosid, eestikeelne tõlge põhjalikult toimetatud ajaloolase Ago Pajuri poolt.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eesti 1914-1922, Mirko Harjula, Tänapäev 2011Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Heino Gustavson, Tallinna vanemad merekindlused (17.-19. sajand),
Olion, 1994, hind: 10,00 eurot
Koostanud Rutt Hinrikus, Eesti rahva elulood I,
Tänapäev, 2000, hind: 17,00 eurot
Koostanud Merit Kask, Karin Lippus, Madle Lippus, Krista Mits ja Peeter Vihma, Uue Maailma lood,
Uue Maailma Selts, 2011, hind: 18,00 eurot
Peedu Sammalsoo, Hannes Walter ja Mati Õun, Võitlused Läänemerel 1918-1919. Suurbritannia ja Eesti laevastik Vabadussõjas,
Olion, 2003, hind: 10,00 eurot
Koostanud ja toimetanud: Kalev Raave, Halliste kirik. Anno Domini 1990,
1990, hind: 2,50 eurot
eessõna: Heino Luiga, Räpina Aianduskool aja peeglis 1924-2004,
Räpina Aianduskool, 2004, hind: 7,00 eurot
Johannes Hiiemets, Torma kihelkonna ajalugu. 1933. aastal kaitstud magistritöö avaldamine,
Tormalaste Kodupaigaühendus, 2014, hind: 35,00 eurot
Koostanud Rutt Hinrikus, Eesti rahva elulood II,
Tänapäev, 2000, hind: 21,00 eurot
Koostanud Rutt Hinrikus, Eesti rahva elulood I,
Tänapäev, 2000, hind: 14,00 eurot
Baltisk revy,
A. B. Malmö, 1938, hind: 19,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3391 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!