Teema: Kunst
Pealkiri:
Kunstiteaduslikke Uurimusi, 2019, kd 28/1-2Autor(id):
Kirjastus: Eesti Kunstiteadlaste Ühing
Linn:
Aasta: 2019
Originaalkeel:
ISBN: 0000140628607
Lehekülgi: 0
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 200x120
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Kunstiteaduslikke Uurimusi 2019, nr 1-2:
ARTIKLID
Altti Kuusamo. Uncertain Signifiers: ‘An Affective Fantasy’ in Jacopo Pontormo’s Joseph in Egypt
Vaatamata tuntusele kutsub Jacopo Pontormo maal „Joosep Egiptuses” (u 1518) jätkuvalt sügavamale kunstiajaloolisele analüüsile. See Itaalia varamaneristlik teos ei ava oma tähendusesalvesid just kuigi kergelt – õigupoolest näib, et nii varasemates kui ka hiljuti avaldatud uurimustes on kunstiajaloolased mitmed huvitavad küsimused käsitlemata jätnud. Väike õlimaal kätkeb endas siiski rohkelt põnevaid pisistseene ning narratiivseid eripärasid. Neist kõige kummastavamad on elavad kujud, millest teen juttu artikli viimases osas, pakkudes välja uue tõlgendusvõimaluse, ent kahtlemata ka noore Agnolo Bronzino roll maalil.
Kai Stahl. Juudit Anton Starkopfi ja August Roosilehe loomingus ning tema ikonograafilisest põimumisest Salome ja Medusa kujudega
Artikli keskmes on Vanast Testamendist välja jäänud apokrüüfi, Juuditi loo kujutamine eesti kunstnike Anton Starkopfi (1889–1966) ja August Roosilehe (1887–1941) loomingus Esimese maailmasõja eelõhtust kuni 1920. aastate teise pooleni. Võrdleva materjali abil esitan feministlikku lugemist rakendava tõlgendusvõimaluse teostest, mis peegeldavad omaaegseid soolistatud diskursusi ja osutavad protagonisti põimumisele nii Salome kui ka Medusa kujuga.
Johannes Saar. Idamaine mustlane Euroopa lavadel. Konrad Mägi elulooromaan postkolonialismi liistudel
Artikkel analüüsib hiljuti Eero Epneri sulest ilmunud Konrad Mägi elulooromaani. Kriitilist diskursusanalüüsi abiks võttes on romaanis esmalt eristatud traditsioonilisi kunstiajaloolisi seisukohti, ilukirjanduslikku dramaturgiat ja kaasaegsemaid kultuuriteoreetilisi tekstikihistusi. Nende diskursiivse ühisosa tuvastamine on andnud tuge seisukohale, et Konrad Mägi kujutamine selles romaanis vastab paljuski koloniaalse subjekti teoreetilisele kirjeldusele. See, antud juhul biograafilisest fiktsioonist pärit tekstitegelane, on keegi, kes adub end esmajoones kultuurilise puudujäägi ja nähtamatuse tunnetuslikes kategooriates. Artikli kokkuvõttes on Ida-Euroopa kolonialismikogemuse alusel kaalumisele võetud eesti kultuuri enesekirjelduse võimalik sarnasus (enese)koloniseeritud kultuuriga, mis kaldub end hindama eeskätt teistest kultuuridest pälvitud tunnustuse alusel.
Liis Kibuspuu. Trace History of a Performance: The Transitions (1987) by Siim-Tanel Annus
Siim-Tanel Annuse „Läbimised”, tuntud ka kui „Mooni 46a”, oli 1987. aastal oluline Eesti tegevuskunsti sündmus, mis langes poliitiliste murrangute ajajärku. Nimetatud performance’i näitel arutletakse artiklis selle üle, kuidas tegevuskunst kultuurilises mälus säilib. Analüüs näitab, et kunstisündmuse järelelu võib muutuda tähenduslikumaks kui algne performance. „Läbimiste” märgilisus on sündinud kunsti ja poliitika põimumisel, see aga toimus tagasivaateliselt ega olnud kunstniku algne kavatsus. Ühtlasi näitab juhtum, kuidas ettenägematud sündmused performance’i ümber võivad hakata dikteerima selle hilisemaid tõlgendusi.
Ants Hein. Eesti talupoeg 18. sajandi kunstis
18. sajand oli Eesti kunstiloos varaseim, mil siinsete talupoegade kohta käivat pildimaterjali hakkas kogunema juba sedavõrd rohkelt, et nüüd tagantjärele on võimalik seada sellest kokku üsna kõneväärt korpus, kuhu võiks kõiki variante ja teisendeid juurde arvestades paigutada vast isegi üle saja töö. Tähelepandav, et enamiku seesuguste tööde autoreiks on olnud võõramaalased – olgu nad viibinud siinmail üksnes läbisõidul või jäänud siia ka veidi püsivamalt paigale –, kohalikul baltisaksa eliidil näikse seesuguse ainevalla vastu puudunud peaaegu igasugune sügavam huvi. Eestlaste jaoks, kes toona, 18. sajandil, o
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Kunstiteaduslikke Uurimusi, 2019, kd 28/1-2, , Eesti Kunstiteadlaste Ühing 2019Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kunst alla viimati lisatud:
Günther Reindorff. 20 reproduktsiooni,
Eesti NSV Kunst, 1961, hind: 15,00 eurot
tekstid: Heiki Trolla, Tõnis Kahu, NAVITROLLA viies raamat. The fifth book of Navitrolla,
Grenader Grupp OÜ, 2019, hind: 30,00 eurot
Paul Smith, Impressionism. Sissevaateid,
Kunst, 2000, hind: 17,00 eurot
Stanley J. Grenz, Postmodernismi aabits,
Logos, 2003, hind: 14,00 eurot
Villu Toots, Kirjakunsti abc. Grotesk ehk plokk-kiri,
Eesti Raamat, 1972, hind: 7,00 eurot
Indrek Raudsepp, Kunstiõpetuse tööraamat 5. klassile,
Avita, 2000, hind: 9,00 eurot
Kaljo Põllu. Tekst Jaan Kaplinski, Kodalased. 13 reproduktsiooni,
Kunst, 1978, hind: 18,00 eurot
Joana Torres, Degas,
Tarian, 2006, hind: 8,00 eurot
Karantiinikunst,
Avita, 2020, hind: 6,00 eurot
Raivo Kelomees, Ekraan kui membraan [artikleid ja arvustusi 1991-2000],
Tartu Kõrgem Kunstikool, 2007, hind: 8,00 eurot
Kunst all on 1213 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!