Teema: Eesti luule
Pealkiri:
Ülestõusmise servalAutor(id): Maarja Pärtna
Kujundaja: Lilli-Krõõt Repnau
Kirjastus: Tedretäht
Linn:
Aasta: 2024
Originaalkeel:
ISBN: 9789916427095
Lehekülgi: 72
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 200x138
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Luulekogu „Ülestõusmise serval” koosneb seitsmest tunderuumist, kus kohtutakse hirmu ja julguse, tõrjutuse ja läheduseigatsuse, üksilduse ja sõpruse, rusutuse ja elujanuga, laskutakse alla maapõhja ning jõutakse sealt läbi rännates välja ülestõusmise servale. Nähtavale ilmub holotseeni lõpu siirdeaja maastik, kus määramatus lisab elule kuumakraade, aga paiskab ka õhku lootuse tulesädemeid. Kui maailm muutub üha ennustamatumaks ja kriisile järgneb kriis, saavad inimese siseilma mõradest ühendavad sooned, mis seovad teda tihedamalt kokku omaenda toibumisvõime, ühiskonna ja elava maailmaga.
Maarja Pärtnalt on viimastel aastatel ilmunud luulekogud „Vivaarium” (2019) ja „Elav linn” (2022). Ta on Tartu 2024. aasta linnakirjanik ja Juhan Liivi luuleauhinna, Gustav Suitsu luuleauhinna ning Tartu noore kultuurikandja aunimetuse laureaat. Tema luuletusi on tõlgitud kaheteistkümnesse keelde.
Märksõnad:
Tedretäht
Lilli-Krõõt Repnau
eesti ilukirjandus
luuletused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Ülestõusmise serval, Maarja Pärtna, Tedretäht 2024Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Luule alla viimati lisatud:
Matti Moguči, Mina - metsikuim mehike,
2005, hind: 5,00 eurot
Seeda Randroo, Käeulatuses,
Seeda Koolitus, 2008, hind: 6,00 eurot
William Shakespeare, Sonetid,
Eesti Raamat, 1987, hind: 15,00 eurot
Rabindranath Tagore, Noorkuu,
Olion, 2001, hind: 4,00 eurot
Veiko Tubin, Esimene. Luuletused,
Valge Leht, 2016, hind: 9,00 eurot
Ursula Calenberg, Kodumaa laul. Lied der Heimat. Värsid ja fotod Nõmmest. Verse und Fotos aus Nõmme,
U. Calenberg, 2006, hind: 7,00 eurot
Jõulusalmik. Salmid vanade ajalehtede jõululisadest ja laulikutest,
Tammerraamat, 2004, hind: 4,00 eurot
Mare Osi, Elu on kingitus,
Sakala, 1992, hind: 2,00 eurot
Koostanud Indrek Särg, AlmaNAK 2,
1989, hind: 4,00 eurot
Gustav Suits, Lapse sünd,
Varrak, 1990, hind: 1,50 eurot
Luule all on 3561 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!