Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Tallinna märtsipommitamineAutor(id): Jaak Juske
Kujundaja: Mart Kivisild
Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789949531462
Lehekülgi: 112
Seisukord: korralik raamat
Mõõdud: 205 × 205 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
1944. aasta 9. märtsi ööl sooritas Nõukogude lennuvägi Tallinnale kahes laines terrorirünnaku, mille käigus hävis hinnanguliselt pool toonasest elamispinnast – Tallinna ilme muutus igaveseks. Aeg teeb aga oma töö ja õige pea elav mälestus märtsipommitamisest kaob.
Seda tähtsam on tuua avalikkuse ette arhiividest ja erakogudest pärit vanad fotod, mis seda õudust mäletavad. Vanadel fotodel on rääkida märtsipommitamisest oma tumm, aga väga kõnekas lugu. Et me ei unustaks.
Märksõnad
Teine maailmasõda, 1939-1945
pommitamine
linnaarhitektuur
varemed
linnaajalugu
Tallinn
Kesklinn (Tallinn)
1940-1945
fotoalbumid
kommentaarid
linnaplaanid
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Tallinna märtsipommitamine, Jaak Juske, Pegasus 2014Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Werner Hilgemann ja Hermann Kinder, Maailma ajalugu esiajast tänapäevani. Maailma ajaloo atlas ja käsiraamat. 249 värvilist kaarti ja skeemi,
Avita, 2001, hind: 18,00 eurot
Jonathan Fenby, Allianss. Lugu sellest, kuidas Roosevelt, Stalin ja Churchill võitsid ühe sõja ja alustasid järgmist,
Olion, 2009, hind: 24,00 eurot
Juhan Lindström, Tšehhi põrgus. Mälestusi sõjateelt ja vangipõlvest,
Faatum, 1997, hind: 17,00 eurot
Ants Kõverjalg, Valikud elus I: surmaväljad,
Hotpress Kirjastus, 2006, hind: 13,00 eurot
Aksel Tiideberg, Puka vald läbi ajalootuulte,
Puka Vallavalitsus, 2005, hind: 9,00 eurot
Anto Juske, Vesiveskid,
Valgus, 1993, hind: 9,00 eurot
Lembit Jaanits, Silvia Laul, Vello Lõugas, Evald Tõnisson, Eesti esiajalugu,
Eesti Raamat, 1982, hind: 8,00 eurot
Koostanud Elga Vainu, Harju rajooni ajaloo- ja kultuurimälestised,
Eesti Raamat, 1988, hind: 4,00 eurot
Imbi paju, Tõrjutud mälestused,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2007, hind: 13,00 eurot
Hanno Ojalo, Tallinn Teises maailmasõjas 1939-1945.,
Ammukaar, 2017, hind: 15,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5941 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!