Teema: Filosoofia, loogika
Pealkiri:
PoliitikaAutor(id): Aristoteles. Toimetanud Urmas Tõnisson
Kujundaja: Jüri Kaarma, Eve Kask
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2015
Originaalkeel:
Tõlkija: Anne Lill
ISBN: 9789985774267
Lehekülgi: 472
Sari: Avatud Eesti Raamat
Seisukord: kasutatud raamat, normaalses seisukorras
Mõõdud: 215x140 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Aristotelese «Poliitika» on teos riigi toimimise eesmärkidest ja vahenditest, kus analüüsitakse, milline ühiskonnastruktuur tagaks kõige paremini seal elavate inimeste heaolu. Hea elu saabki keskseks mõisteks, mille ümber ja mille nimel peaksid tegutsema kõik riigi osad ja mis toetuks õigetele eetikapõhimõtetele.
Autor esitab teoses küsimusi, mis kõlavad tänapäevalgi aktuaalselt ja millele pole üheseid vastuseid leitud. Need on poliitikateadust ja ka praktilist poliitikat puudutavad küsimused, mida Aristoteles esmakordselt terviklikult ja süsteemselt analüüsis. Ta lõi uurimisvaldkonna – politikē epistēmē (poliitika- ehk riigiteadus) –, mis on kujundanud läänemaailma poliitilist mõtet ja kultuuri läbi sajandite.
Kuigi Aristotelese lähtekohaks on tänapäevasest erinev riigikord, laienevad tema arutlused riigile laiemas mõistes, kuna riigi toimimise üldpõhimõtetes on säilinud seaduspärasuses, mis ületavad ammuste aegade piiranguid, näiteks sõltumatuse tagamine, kodanike suhestumine riigivõimuga, seaduste osa riigikorra püsimisel, poliitika ning moraali vahekord.
Saatesõna ja kommentaarid: Anne Lill
Märksõnad:
poliitika
politoloogia
Sari: Avatud Eesti Raamat
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Poliitika, Aristoteles. Toimetanud Urmas Tõnisson, Ilmamaa 2015Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Filosoofia, loogika alla viimati lisatud:
Indrek Meos, Filosoofia sõnaraamat. Olulisi mõisteid, koolkondi, filosoofe, seisukohti,
Koolibri, 2002, hind: 12,00 eurot
Indrek Meos, Antiikfilosoofia,
Koolibri, 2000, hind: 10,00 eurot
Maharishi Mahesh Yogi, Armastus ja Jumal,
Eesti Maharishi Vedateaduse Assotsiatsioon, 1997, hind: 7,00 eurot
Bertrand Russell, Valik esseid,
Hortus Litterarum, 1994, hind: 10,00 eurot
Anthony Quinton, Hume,
Varrak, 2000, hind: 4,00 eurot
Juta Veimer, Eetikast. Fakultatiivõpik 12. klassile,
Valgus, 1990, hind: 4,50 eurot
R. K. Narayan, Jumalad, deemonid ja teised,
Eesti Raamat, 1990, hind: 5,00 eurot
Ene Grauberg, Loogika, keel ja mõtlemine (õpik),
Tallinna Bakalaureuse Erakool, 1996, hind: 6,00 eurot
Tõnu Tamme, Tanel Tammet, Rein Prank; eessõna: Madis Kõiv, Loogika. Mõtlemisest tõestamiseni,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 1997, hind: 16,00 eurot
Uku Masing. Koostanud: Hando Runnel, Pessimismi põhjendus,
Ilmamaat, 1995, hind: 15,00 eurot
Filosoofia, loogika all on 780 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!