Teema: Kultuur
Pealkiri:
Globaalpohmelus. Naftatipuvaade tööstustsivilisatsioonileAutor(id): Kaupo Vipp
Kirjastus: DS Varahaldus OÜ
Linn:
Aasta: 2013
Originaalkeel:
ISBN: 9789949305803
Lehekülgi: 332
Seisukord: normaalses korras raamat, pühendus sees
Mõõdud: 145x200 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Raamat üritab täita infolünka, mis on Eestis tekkinud Naftatipu ehk Peak Oil´i nimelise globaalse fenomeni osas. Esitatud lood seavad kahtluse alla laiatarbekultuuri, massimeedia ja neoliberaalse majanduskäsitluse poolt jutlustatava tööstustsivilisatsiooni eduloo. Paljude refereeritud teadustööde abil saab lugeja ülevaate inimkonna üha süvenevate murede arenguloogikast. Samuti sellest, mida oodata käesoleva globaalse naftatipukriisi koostisosade – energia-, toidu-, majanduse-, rahanduse-, võlgade-, sotsiaalpoliitika-, geopoliitika- jt kriiside edasistelt arengutelt. Tööstusühiskonna poolt odavaile energiasisendeile ja pidevale majanduskasvule rajatud hedonismipillerkaar on tänaseks pöördumatult ümber ning tsivilisatsiooni on haaranud globaalne heaolupohmelus. Olukord on meie kontrolli alt väljunud. Loodus kannab inimliigi nüüd omatahtsi jätkusuutlikkuse rüppe tagasi, kuid on küsitav, paljud meist sellise tagasikandmise üle elada suudavad. Üha paisuvat globaalkriisi lihtsalt olematuks vaikida ei saa ja jätkuv pea liiva alla peitmine on vastutustundetu, isegi kui seda teha paanika vältimise ettekäändel. Paanika saab haarata ainult neid, keda hädad ettevalmistuseta tabavad. Kuid maailma viimased arengud näitavad, et on aeg hüljata lootus, nagu mõtleks, tegutseks ja valmistuks keegi kuskil meie eest. Kui meil kunagi üldse on vaja olnud oma peaga mõelda, siis on see hetk nüüd käes. Me peame märkama ja mõistma käivitunud protsesside mehhanisme ning seaduspärasid, et suuta ise eelseisvat globaalset kollapsit pehmendada – vähemalt üksikisikute ning kogukondade tasemel. Raamatus leidub ka rida viiteid infole, mis võiks aidata meil oma tulevikku veidigi üleelatavamaks muuta.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Globaalpohmelus. Naftatipuvaade tööstustsivilisatsioonile, Kaupo Vipp, DS Varahaldus OÃœ 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Sveta Aleksejeva ja Leelo Märjamaa, Cupido ja Psyche,
Draakon ja Kuu, 2002, hind: 4,00 eurot
Toimetanud Marju Lauristin ja Peeter Vihalemm, Return to the Western World. Cultural and Political Perspectives on the Estonian Post-Communist Transition,
Tartu Ãœlikooli Kirjastus, 1998, hind: 25,00 eurot
Helmi Eller, Eestlased eksiilis,
Ilmamaa, 2022, hind: 14,00 eurot
August Gailit. Kirjad Eesti Kirjanike Kooperatiivile,
Eesti Kirjandusmuuseum, 1999, hind: 6,00 eurot
Linnar Priimägi, Minu sekundid. Protokoll 2019,
EKSA, 2020, hind: 14,00 eurot
Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus; koostanud Heino Aassalu, Pill Luht, Kristjan Torop; toimetaja Pill Luht, Valimik XX sajandi I poole seltskonnatantse (Vanad seltskonnatantsud),
Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, 1997, hind: 7,00 eurot
Karl Pilvistu, Kultuur kaunistab elu. Mooste kultuurimaja 40 aastat,
Mooste kultuurimaja, 2007, hind: 5,00 eurot
Valmar Adams, Vene kirjandus, mu arm. Kirjandusteaduslikke artikleid ja esseesid,
Eesti Raamat, 1977, hind: 7,00 eurot
Anne Hussar, Arvo Krikmann ja Ingrid Sarv, Vanasõnaraamat,
Eesti Raamat, 1984, hind: 6,00 eurot
Kalle Lasn, Kultuuritõkestus. Ameerika naeruvääristamine,
Tänapäev, 2005, hind: 7,00 eurot
Kultuur all on 4731 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!