Teema: Kunst
Pealkiri:
Üldine kunstiajaluguAutor(id): Voldemar Vaga
Kujundaja: Endla Toots
Kirjastus: Koolibri
Linn: Tallinn
Aasta: 1999
Originaalkeel:
ISBN: 9985008456
Lehekülgi: 912
Seisukord: kaaned normaalses korras, sisu niiskust saanud ja laineline aga loetav
Mõõdud: 185 × 250 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvas köites
Sisu:
Harry Liivranna saatesõna kaanelt
Voldemar Vaga «Üldine kunstiajalugu» on kultusteos. Ilmunud 1937.-1938. aastal, pälvis esimene eesti kunstiajaloolase avaldatud üldine kunstiajaloo ülevaade kohe tunnustuse nii oma kolleegide poolt kui ka laia lugejaskonna hulgas. See oli teos, mille ilmumist oli rahvuslik intelligents oodanud aastaid. Sealjuures polnud teose edu takistajaks ka raamatu aukartust äratav maht ja rohkem kui tuhat illustratsiooni, sest tollane tohutu tiraaž, 5000 eksemplari, kõneleb juba ise enda eest.
«Üldise kunstiajaloo» faktitihedus, põhjalikkus, klassikaline vormianalüüs, konkreetsed hinnangud ja ka subjektiivsus ühe või teise maa kunstist kõneldes muudab teose ühtekokku entsüklopeediaks, õpikuks ja paeluvaks lugemiselamuseks erinevate huvidega kunstipublikule. Peale Teist maailmasõda etendas Vaga teos aastakümneid asendamatu käsiraamatu rolli tulevaste kunstiajaloolaste koolitamisel Tartu ülikoolis.
Valmistudes teose kordustrükiks kuuskümmend aastat hiljem, redigeeris professor Voldemar Vaga aastail 1993-1998 oma «Üldist kunstiajalugu» ning kiitis heaks täiendused ja parandused, mida tegid teose siinseks trükiks ettevalmistamisel tema poolt valitud toimetajad.
2., parand. ja täiend. tr.
Märksõnad
kunstiajalugu
kunstiajalugu
arhitektuuriajalugu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Üldine kunstiajalugu, Voldemar Vaga, Koolibri 1999Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kunst, arhitektuur alla viimati lisatud:
Ehituskunst. Estonian Architectural Review 2003/36-37,
Eesti Arhitektide Liit, 2003, hind: 10,00 eurot
Tallinna illustratsioonitriennaal «Pildi jõud». Tallinn illustrations triennial «Power of pictures»,
Eesti Kujundusgraafikute Liit, 2009, hind: 7,00 eurot
Enno Hallek. Konstakademien, Stockholm, 20 sept - 23 okt 1986; Lunds Konsthall, Lund, 31 jan - 8 mars 1987,
AB Grafisk Press, 1986, hind: 5,00 eurot
Koostanud: Tõnis Vint, Eduard Viiralt. Inimene ja nägemus. Loodus ja fantaasiad,
Kunst, 1983, hind: 6,00 eurot
Eesti NSV Riiklik Etnograafiamuuseum. Koostanud: Kalju Konsin, Trükipakud,
Kunst, 1970, hind: 9,00 eurot
Eesti graafiline disain. Estonian Graphic Design,
Eesti Kujundusgraafikute Liit, 1997, hind: 25,00 eurot
Koostanud: Mai Levin, Eduard Viiralt. 185 reproduktsiooni,
Kunst, 1985, hind: 19,00 eurot
Kunst ja kodu 1986,
Kunst, 1986, hind: 4,50 eurot
Jüri Hain (koostaja), Eesti graafika 1967, 1968, 1969 / Эстонская графика 1967-1968-1969,
Kunst, 1971, hind: 5,00 eurot
Väike Köleri sõnastik,
Eesti Kunstimuuseum, 2001, hind: 10,00 eurot
Kunst, arhitektuur all on 2154 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!