Teema: Majandus, poliitika
Pealkiri:
Harjumuse jõud. Miks me elus ja äris ikka samu radu pidi käimeAutor(id): Charles Duhigg. Toimetanud: Mari-Epp Tirkkonen
Kirjastus: AS Äripäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2013
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Kadri Metsma
ISBN: 9789949523092
Lehekülgi: 448
Sari: Äripäeva raamatuklubi
Seisukord: korralik raamat
Mõõdud: 215x154x35 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvade kaantega raamat
Sisu:
Mis on see, mis tekitab inimeses sedavõrd tugeva iha millegi järele, nii et ta lõpuks harjub sellega nõnda, et ei kujuta elu enam teistmoodi ettegi? Miks mõned ettevõtted tabavad kliendi vajaduse ja suudavad sellest kujundada harjumuse, teenides nii miljoneid, ent teised mitte? Kas see on juhus või läbimõeldud ja planeeritav tegevus? Selles New York Timesi bestselleris juhib ajakirjanik Charles Duhigg meid ülipõnevate teaduslike avastusteni, mis selgitavad, mis harjumused õigupoolest on, miks nad meie elu üle valitsevad ning mis kõige olulisem – kuidas neist kasu lõigata.
Kui täna hommikul ärkasite, mida te kõigepealt tegite? Kas hüppasite duši alla, vaatasite oma e-kirju või haarasite köögilaualt võileiva? Kas pesite hambaid enne või pärast enda kuivaks hõõrumist? Millist teed pidi te tööle sõitsite? Kui oma töölaua juurde jõudsite, kas tegelesite kõigepealt e-postiga, lobisesite kolleegidega või asusite kohe töö kallale? Kui koju jõudsite, kas panite jalga tossud ja läksite jooksma või valasite endale väikse napsi ja sõite teleka ees õhtust? Suurem osa meie igapäevastest valikutest võivad näida hästi kaalutletud otsustusprotsessi tulemusena, kuid ei ole seda teps mitte. Mingil hetkel oleme kõik teadlikult otsustanud, kui palju süüa ning millele töö juures kõige rohkem tähelepanu pöörata, kui sageli tarbida alkoholi või millal minna sörkjooksu tegema. Siis lakkasime otsuseid langetamast ning tegevus muutus automaatseks – see on meie närvisüsteemi toimimise loomulik tagajärg. Ühes 2006. aastal avaldatud uurimuses leiti, et enam kui 40% igapäevategevustest, mida inimesed sooritavad, ei olnud mitte otsused, vaid harjumused.
Aegade jooksul on tehtud suuri pingutusi, mõistmaks, miks harjumused olemas on. Ent alles kahel viimasel aastakümnel on teadlased ja turundajad hakanud tegelikult aduma harjumuste toimemehhanisme – ning mis veel tähtsam, seda, kuidas harjumused muutuvad. Charles Duhigg on kogunud kokku suure hulga teadusuuringute tulemusi, viinud läbi kümneid intervjuusid teadlaste, ettevõtjate, turundajatega ja muude spetsialistidega ning oma elegantsel moel põiminud need kokku kaasahaaravaks jutustuseks harjumuste rollist meie isiklikus elus ning ettevõtete ja ühiskondade toimimises. „Harjumuse jõu“ keskne idee on: mõistes, kuidas harjumused toimivad, võime neid kujundada ükskõik millisel meile sobival viisil.
Siit leiavad väärtuslikke näpunäited firmajuhid, müügivaldkonna inimesed ja turundajaid, et panna tarbijad oma tootest sõltuma, aga ka igaüks meist, et oma halvad harjumused kasulikeks pöörata. Raamatu lõpus on praktiline juhend harjumuste samm-sammuliseks muutmiseks.
Märksõnad:
ettevõtlus
haridus
juhtimine
majandus
organisatsioonid
psühholoogia
Originaali pealkiri: Power of habit. Eesti keeles.
Äripäeva raamatuklubi
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Harjumuse jõud. Miks me elus ja äris ikka samu radu pidi käime, Charles Duhigg. Toimetanud: Mari-Epp Tirkkonen, AS Äripäev 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Majandus, poliitika alla viimati lisatud:
Brian Tracy, Omal jõul miljonäriks. 21 saladust, kuidas saavutada majanduslik sõltumatus kiiremini ja lihtsamalt, kui sa arvasid,
Hermes OÜ, 2006, hind: 12,00 eurot
Koostanud: Jaak Kütt, Sissejuhatus raamatupidamisse,
Külim, 2011, hind: 10,00 eurot
Vambola Raudsepp, Finantsjuhtimine otsustajale. Ettevõtte rahandus,
Külim, 1997, hind: 6,00 eurot
Demokraatlik mõte 1990/1,
Eesti Sotsiaaldemokraatlik Iseseisvuspartei, 1990, hind: 3,00 eurot
Brian P. Moran, Michael Lennington; toimetaja Reet Piik, 12 nädalane aasta. Tee 12 nädalaga rohkem, kui teised teevad 12 kuuga,
Network TwentyOne, 2016, hind: 8,00 eurot
Raamatupidamise Toimkonna juhendid. Seisuga 15.09.2003,
Agitaator, 2003, hind: 4,50 eurot
Jüri Mesipuu, Tootmisjuhtide ja spetsialistide atesteerimine,
Eesti Raamat, 1975, hind: 2,00 eurot
Virve Kirspuu, Mis on ühiskondlik koguprodukt ja rahvatulu. Teooria, metoodika, analüüs,
Eesti Raamat, 1975, hind: 3,00 eurot
Hillar Kala, Tootmise juhtimise täiustamine (üheksanda viisaastaku kogemused ja õppetunnid),
Valgus, 1977, hind: 4,00 eurot
Koostanud Juri Bronnikov, Sotsialistliku majanduse juhtimine,
Eesti Raamat, 1974, hind: 5,00 eurot
Majandus, poliitika all on 2345 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!