Teema: Religioon
Pealkiri:
ACTA 16. Reformatsioon - tõlked ja tõlgendused. Reformation - translations and interpretationsAutor(id): Eesti Rahvusraamatukogu ; koostanud Piret Lotman
Kujundaja: Inga Heamägi
Kirjastus: Eesti Rahvusraamatukogu
Linn: Tallinn
Aasta: 2019
Originaalkeel:
Tõlkija: keeleliselt toimetanud Tiina Hallik ; resümeed tõlkinud ja toimetanud artiklite autorid ja Derek Saunders
ISBN: 9789949413645
Lehekülgi: 264
Sari: Eesti Rahvusraamatukogu toimetised. Raamat ja aeg
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 245x170
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Eesti Rahvusraamatukogu toimetiste allseeria „Raamat ja aegˮ viienda artiklikogumiku „Reformatsioon – tõlked ja tõlgendusedˮ keskmes on reformatsioon ja selle mõju.
Reformatsiooni tulemusena kujunenud luterlus on vorminud meie kirjakeele, väärtushinnangud ja maailmapildi, teadvustanud meid kultuurrahvana. Kõik see on olnud pidevas muutumises ja koos sellega ka meie tõlgendus reformatsioonist.
Kogumikust leiab 9 artiklit.
Madis Maasingu põhjalik uurimus „Liivimaa toomhärrad reformatsiooniajastu alguskümnendeil (1523–1566)ˮ käsitleb protestantlike ideede jõudmist Liivimaale nii toomkapiitli kui institutsiooni kui ka toomhärrade mentaliteedi järkjärgulist muutumist analüüsides. Reformatsiooni algusaja intellektuaalsele õhustikule Tallinnas heidab valgust Tiina Kala artikkel „Mõnda reformatsioonimuutuste eeldustest Tallinnas: jutlustajad, ametnikud ja raamatudˮ. Põhjaliku ülevaate koos raamatute loeteluga Tallinna dominiiklaste ja Rakvere frantsisklaste kloostreis leidunud kirjandusest leiame Kaspar Kolgi artiklist „Eesti kloostrite raamatud enne ja pärast reformatsiooniˮ. Reformatsiooniideed jõudsid Saksamaalt Liivimaale suuresti tänu väljapaistvale humanistile ja latinistile Philipp Melanchthonile. Melanchthoni seostest Liivimaa kirikueluga kirjutab Jüri Kivimäe. Kristi Viiding ja Maria-Kristiina Lotman tutvustavad oma pikaajalise empiirilise uurimistöö tulemusi artiklis „Reformatsioon mitmekeelse kirikuruumi kujundajana Eesti- Ja Liivimaal: multilingvaalsed pealiskirjad luterlikes kirikutesˮ. Meelis Friedenthal analüüsib artiklis „Akadeemilise teoloogia suunad Tartus Academia Gustavianas ja Gustavo-Carolinasˮ aastail 1632–1656 ja 1690–1710 kaitstud teoloogilisi disputatsioone. Kaarina Rein analüüsib oma artiklis Andreas Arvidi Academia Gustavianas esitatud Martin Lutherile pühendatud ladinakeelset oratsiooni. Tiiu Reimo artikkel „„Sakstekiriku laulud“. Tallinnas 17. sajandi teisel poolel ilmunud saksakeelsed lauluraamatudˮ püüab vastata küsimusele, milline oli Tallinnas trükitud lauluraamatute eripära. Ingmar Kure artikkel „Martin Lutheri katoliiklik tõlgendamine. Kirikulõhestajast kiriku usuisaksˮ toob meid tänasesse päeva. Reformatsiooni ja Martin Lutheri isikut vaadeldakse siin katoliku kiriku vaatepunktist läbi ajaloo.
Märksõnad:
Eesti Rahvusraamatukogu
Raamat ja aeg
Eesti Rahvusraamatukogu toimetised, 1406-3530 ; 16. A, Raamat ja aeg, 1736-6984 ; 5 = Acta Bibliothecae Nationalis Estoniae ; 16. A, Libri et memoria ; 5 = Transactions of the National Library of Estonia ; 16
Eesti Rahvusraamatukogu toimetised, 1406-3530 ; 16
Raamat ja aeg, 1736-6984 ; 5
Melanchthon, Philipp, pseud., 1497-1560
Arvidi, Andreas, u.1620-1673
Luther, Martin, 1483-1546
reformatsioon
interpretatsioon
kultuuriajalugu
kirikulugu
teoloogia
raamatuajalugu
Liivimaa
Eesti
artiklikogumikud
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
ACTA 16. Reformatsioon - tõlked ja tõlgendused. Reformation - translations and interpretations, Eesti Rahvusraamatukogu ; koostanud Piret Lotman, Eesti Rahvusraamatukogu 2019Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Religioon alla viimati lisatud:
Koostanud Kristi Tarand, Pühakuteraamat. Nende elulood, teod ja ikonograafilised embleemid,
Perioodika, 1995, hind: 7,00 eurot
Jim Hohnberger, Tim ja Julie Canuteson, Kutse vaikusse,
Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liit, 2013, hind: 5,00 eurot
Leo Taxil, Lustakas piibel,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1963, hind: 6,00 eurot
Jim Hohnberger, Põgenemine Jumala juurde,
IVA, 2005, hind: 11,00 eurot
Robert J. Gillooly, Aadama ja Eeva jälil,
Hotger, 2003, hind: 12,00 eurot
Gerhard Kroll, Jeesuse jälgedel,
Johannes Esto Ühing, 2002, hind: 27,00 eurot
Tony Lane, Õhtumaa mõtte loojad,
Logos, 2002, hind: 15,00 eurot
Dalai-laama XIV, Koostanud: Jeffrey Hopkins, Virgumine,
Tänapäev, 2010, hind: 15,00 eurot
Michael McMahon. Toimetanud Eha Kõrge, Pühakud. Kunst, ajalugu, ilmutused,
Varrak, 2009, hind: 19,00 eurot
J. I. Packer, Jumalat pole keegi näinud,
Logos, 2004, hind: 4,00 eurot
Religioon all on 1504 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!