Teema: Arhitektuur
Pealkiri:
Ehituskunst #59: Kliima: KülmavõituAutor(id):
Kirjastus: Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond
Linn:
Aasta: 2018
Originaalkeel:
ISBN: 9789949594559
Lehekülgi: 175
Sari: Ehituskunst
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 250x190
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Arhitektuuriajakiri EHITUSKUNST #59: Külmavõitu, mis räägib ruumist ja külmavõitu kliimast
Ehituskunst #59 keskendub külmavõitu kliimale ning selle otsestele ja kaudsetele mõjudele nii kohalikus kui ka sarnastes kliimatingimustes aset leidvates ruumipraktikates. Tähelepanu all on avalik ruum, mille tüpoloogia oleme ilmselt paljuski üle võtnud soojematest oludest, kus väliruumis toimimine on aastaringselt ühesugusem ning kus inimkeha pikaajalisem viibimine on soojuslikult mugav ja meeldiv. Ent kuidas luua avalikku ruumi, mis sobiks just meie kliimasse?
Peatoimetejate Eik Hermanni ja Karli Luige sõnul sai algsest tööpealkirjast „kliima:külm“ õige pea „kliima:külmavõitu“. Kargete talvede asemel valitsevad meie külmematel aastaaegadel ju lägased pooltoonid, pilvised räitsakud, porised bulvarid ning helkiva lumeta lõppematu november.
Ajakiri on suuresti kokku saanud läbi intervjuude ja jutuajamiste. Nii on Ehituskunsti värske number teekond dialoogides, mõtiskluste ja vestluste kogumik, mis ei püüa anda lõplikke retsepte ja vastuseid ning pakkuda parimaid näiteid, vaid teha algust otsinguliinidega, mis loodetavasti jätkuvad ülikoolistuudiotes, arhitektuuribüroodes ja ametnike kabinettides.
Tekstide autorid: Marie-Elise Chhabra, Martti Kalliala, Rasmus Kask, Leonhard Lapin, Juhani Pallasmaa, Katarzyna Julia Zachara, Mihkel Tüür.
Lühikatkendeid tekstidest: Pier Vittorio Aureli, Boris Culjat & Ralph Erskine, Peter Davidson, Luis Fernández-Galiano, David Gissen, Lisa Heschong.
Intervjuud: Thomas Auer, Karin Bachmann & Mirko Traks, Marco Casagrande, Jaak-Adam Looveer, Valdur Mikita, Kiel Moe, Andres Ojari, Toomas Paaver, Indrek Peil & Siiri Vallner, Hannes Praks, Philippe Rahm, Sami Rintala, Kai Saar, Tuomas Toivonen
Katkendid lühivestlustest: Oliver Orro, Anti Saar
Projektid arhitektidelt/büroodelt: 3+1 arhitektid, Jo van de Berghe, Aleksandr Brodski (Alexander Brodsky), Marco Casagrande, Kadarik Tüür Arhitektid, Madli Kaljuste, KAVAKAVA, KINO, Kalle Komissarov & Üla Koppel, Olavi Koponen, KOSMOS, Leth & Gori, Norron, NOW Office, Kärt Ojavee, PART, Philippe Rahm, Rintala & Eggertson, Kristian Taaksalu, Villem Tomiste, Transsolar, White Arkitekter.
Kujundus: Martin Rästa.
Peatoimetajad: Eik Hermann (1978) on filosoofia ja praktikapõhise teooria lektor Eesti Kunstiajakadeemias ning ajakirja Ehituskunst kaaspeatoimetaja. Ta omandas magistrikraadi filosoofias Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudis 2005. aastal. Tema praeguses huviorbiidis on ennekõike erinevad vahe- ja üleminekualad – teoreetilise ja praktilise, meelelise ja kehalise, psüühilise ja poliitilise, tehnilise ja poeetilise vahel. Karli Luik (1977) on arhitekt stuudios Molumba, Eesti Arhitektide liidu liige, volitatud arhitekt 7. Lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala 2003. aastal, samuti magister soouuringute erialal Kesk-Euroopa Ülikoolist Budapestis aastal 2005. Samuti on ta Eesti Kunstiakadeemia ja Ljubljana ülikooli arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala doktorant.
Ehituskunst on ruumipraktikutele suunatud, ruumiideede otsimisele pühendunud ajakiri. Alates 59. numbrist keskendub ajakiri kohalike kontekstide eripäradele, luues ühtlasi silla analoogiliste paikade ja piirkondadega. Ehituskunsti ambitsioon on olla radikaalselt kontekstualistlik: iga ajakirjanumber käsitleb ühte ruumiloomet mõjutavat konteksti ühe dominantse ning kohalikult tähtsa aspekti kaudu, küsides: kuidas see aspekt mõjutab ruumipraktikaid? milliseid unikaalseid, erilisi, varjatuid potentsiaale see aspekt tekitab? millised ruumiideed on nendesse potentsiaalidesse kätketud?
Ehituskunsti väljaandmist toetab Kultuurkapital ja kirjastab Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond.
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Ehituskunst #59: Kliima: Külmavõitu, , Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond 2018Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Arhitektuur alla viimati lisatud:
Mihhail Iljin, Arhitektuuri mõistmise alused,
Eesti Raamat, 1967, hind: 6,00 eurot
Ülo Stöör, Ühe arhitekti mälestused: Neljas köide 1976–2016: Arhitekt linnas ja maal,
Ilmamaa, 2021, hind: 21,00 eurot
Toimetanud Villem Raam, Eesti arhitektuur (1. osa). Tallinn,
Valgus, 1993, hind: 20,00 eurot
toimetaja Leonhard Lapin, Ehituskunst 1997/16-17. Eesti Arhitektide Liidu väljaanne / Estonian Architectural Review,
Eesti Arhitektide Liit, 1997, hind: 5,00 eurot
Tamara Habicht, Rahvapärane arhitektuur,
Kunst, 1977, hind: 9,00 eurot
Muinsuskaitse aastaraamat 2019,
Muinsuskaitseamet, 2020, hind: 9,00 eurot
Janice Anderson, Maailma arhitektuur,
Karrup, 2009, hind: 14,00 eurot
Rein Zobel, Tallinna linnamüür,
Eesti Raamat, 1966, hind: 8,00 eurot
Elsbeth Parek, Pärnu sajandeis. Ehituskunstiline ülevaade,
Eesti Raamat, 1971, hind: 4,00 eurot
Jüri Kuuskemaa, Barokne Kadriorg,
Perioodika, 1985, hind: 4,00 eurot
Arhitektuur all on 394 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!