Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Mootorrattapäevik. ReisimärkmedAutor(id): Ernesto Che Guevara; toimetanud Eve Osa ; sissejuhatus: Aleida Guevara March, eessõnad: Aleida March de la Torre, Cintio Vitier
Kujundaja: Tiina Ubar, Sverre Lasn
Kirjastus: IlmaPress
Linn: Tallinn
Aasta: 2012
Originaalkeel: hispaania keel
Tõlkija: Riina Valmsen
ISBN: 9789949917921
Lehekülgi: 184
Seisukord: heas korras raamat, kaaned üle kiletatud, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 215x155
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Ta on kohtunud Nikita Hruštšoviga, kätelnud Hiina liidri Mao Zedongiga, olnud Kuuba tööstusminister, revolutsionäär Kuubas, Kongos ja Boliivias. Ta on kirjutanud pika kirja Ameerika Ühendriikide presidendile, pidanud ÜRO Peaassambleel kõne kapitalismi hukatuslikust mõjust maailmale ja inimloomusele. Olles kommunistliku Kuuba minister, on ta sõlminud sidemeid peaaegu kõigi sotsialistlike riikide ja Kuuba vahel.
Selle mehe nimi on Ernesto Che Guevara, kellest on saanud mässumeelsuse ja vabaduse sümbol ja kes on valitud eelmise sajandi maailma 100 mõjukaima inimese hulka. Aga kuidas sai temast mees, kellena ta ajalukku läks?
Värskelt on ilmunud Ernesto Che Guevara „Mootorrattapäevik“, mis Che kujunemisloole valgust heidab.
Noor arstitudeng Ernesto Guevara jättis oma miljonäritütrest armastatu ja alustas koos sõbra Alberto Granadoga 1952. aasta jaanuaris üheksa kuud kestnud matka läbi Lõuna-Ameerika. Nende soov oli näha põnevaid paiku, seigelda ja töötada mõned nädalad vabatahtlikuna Peruus San Pedro leeprahaigete koloonias. Aga sellest mootorrattamatkast sai pöördeline sündmus Ernesto elus. Tihti oli noormeeste magamistoa laeks vaid tähistaevas. Kui raha otsa sai, töötasid nad hinge sees hoidmiseks pakikandja, nõudepesija, laevalossija, müüja, arsti või isegi jalgpallitreenerina.
Reisi mõju Che Guevara kujunemisele oli tohutu – Lõuna-Ameerikas sügavale juurdunud majanduslik ebavõrdsus viis Che järeldusele, et olukorda on võimalik muuta üksnes revolutsiooniga. See veendumus viis Che kokku Fidel Castroga.
14. juunil 1928 Argentinas Rosarios sündinud ja 9. oktoobril 1967 Boliivias tapetud Ernesto Rafael „Che“ Guevara de la Serna kompromissitu elu, tema energia, millega ta kõigest enda jaoks olulisest osa võttis, tema värvikad karused tekstid ja tegevus revolutsionäärina lõid temast legendi.
Che hukkus Boliivias, kuhu ta oli tulnud revolutsiooni tooma. Che kuulus lause teda hukkama tulnud Boliivia sõdurile „Ma tean, et sa oled tulnud mind tapma. Tulista, argpüks, sa tapad ju ainult inimese!“
Originaali pealkiri Notas de viaje : diario en motocicleta. Eesti keeles
Märksõnad:
IlmaPress
Guevara, Ernesto, 1928-1967
revolutsionäärid
reisid
motomatkad
mootorrattad
Ladina-Ameerika
1950-ndad
päevikud
reisikirjad
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Mootorrattapäevik. Reisimärkmed, Ernesto Che Guevara; toimetanud Eve Osa ; sissejuhatus: Aleida Guevara March, eessõnad: Aleida March de la Torre, Cintio Vitier, IlmaPress 2012Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Tony Oppedisano, Sinatra ja mina. Hilisöisel tunnil,
Ühinenud Ajakirjad, 2021, hind: 20,00 eurot
Sandra Gregory ja Michael Tierney, Unustage, et teil on tütar. Bangkoki Hiltoni vangi Sandra Gregory lugu,
Sinisukk, 2003, hind: 9,00 eurot
elulootekst: Reet Remmel, heliloomingu ülevaade: Mart Humal, Heino Eller in modo mixolydio + CD,
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, SE & JS, 2008, hind: 18,00 eurot
Eldor Traks, Sõjakeerises ja vangilaagris,
Olion, 1992, hind: 7,00 eurot
Tom Stone, Suvi Kreeka tavernis. Mälestused,
Pegasus, 2004, hind: 10,00 eurot
Irene Vari, Lapsepõlvelood,
2002, hind: 4,50 eurot
Mart Laar, Eesti suured armastuslood,
Varrak, 2017, hind: 17,00 eurot
Aleksander Warma, Diplomaadi kroonika. Ülestähendusi ja dokumente aastatest 1938-44. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 13,00 eurot
Leida Tarand. Toimetanud: Katre Ligi, Mälestused,
Ilmamaa, 2010, hind: 14,00 eurot
Ronald Rüütel, Atarma. Minu elu Siberis,
Faatum, 2002, hind: 4,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4281 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!