Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
SurematusAutor(id): Stephen Cave
Kirjastus: Äripäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel:
Tõlkija: Raul Kilgas
ISBN: 9789949523238
Lehekülgi: 368
Seisukord: kohati kulunud kaaned, raamatukogu ja raamatukogust mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korralik
Mõõdud: 217x156 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T043# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 046
"Kas igavene elu on võimalik ja kas seda tasub üldse soovida?
Stephen Cave’i „Surematus“ viib lugeja harivale rännakule tsivilisatsiooni algusaegadest kuni tänapäevani, kirjeldades surematuse otsinguid erinevatel ajastutel ja erinevates religioonides. Teel kohtame Gilgameši, Dantet, Frankensteini, Aleksander Suurt, Hiina Esimest keisrit ja dalai-laamat ning loeme nende püüdlustest jõuda surematuse läteteni. Saame teada, kuidas surematuks on püütud saada elueliksiiri abil, aga loeme ka ülestõusmisest, hingest, paradiisist ja reinkarnatsioonist, samuti sellest, kuidas teadus on püüdnud vikatimehe vastu rohtu leida.
Lugeja huvi köidetakse arvukate mõtte-eksperimentidega. Kui kaua inimesed elaksid, kui nende keha ei tabaks haigused? Mis juhtuks, kui keegi ülim olend üritaks kokku koguda kõigi kunagi elanud inimeste koostisosadeks olnud aatomid ja neist taas elavad inimesed kokku panna? Millega tegeleksid me kallid kadunukesed taevas, kui see olemas oleks? Kas kunagi on võimalik oma teadvus arvutisse üles laadida ja pärast uutesse kehadesse või digitaalsetesse avataridesse alla laadida?
Surematuse mäe tippu paistab viivat ei rohkem ega vähem kui neli teed. Läbi aegade on inimkond püüdnud mõista, kas mõni neist tõepoolest ka pärale viib. Stephen Cage’i ülimalt optimistlik ja elujaatav „Surematus“ näitab, et vastused neile küsimustele on meil käeulatuses. "
Hind:
9,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Koostanud Juhan Saar, Juhan Jaik 1899-1948,
Rõuge Vallavalitsus, 1998, hind: 5,00 eurot
toimetaja Leelo Kingisepp; eessõna: Tõnis Lukas, Käsikäes. Pagulaste ja varjupaigataotlejate laste integreerimine Eesti haridussüsteemi. Artiklikogumik,
Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutus, 2007, hind: 8,00 eurot
Tuuli Rehemaa. Toimetanud Argo Mund, Arvukirjutus,
Keelehooldekeskus, 2016, hind: 6,00 eurot
Tiiu Erelt, Eesti ortograafia,
Eesti Keele Sihtasutus, 2005, hind: 6,00 eurot
Mart Mäger, Linnud rahva keeles ja meeles,
Eesti Raamat, 1969, hind: 16,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald, Alg-Kalevipoeg (Alg-Kalewipoeg),
Ammukaar, 2019, hind: 21,00 eurot
koostanud ja toimetanud Livia Viitol, Igihaljas Vilde. Artikleid 2005-2009,
Eesti Kirjanduse Selts, 2009, hind: 14,00 eurot
Mihhail Lotman, Maria-Kristiina Lotman, Eesti silbilis-rõhulise rütmika jooni:neliktrohheus ja -jamb 19. sajandi teisel poolel ja 20. sajandi alguses,
EKSA, 2018, hind: 19,00 eurot
Juhan Kurrik, Ilomaile,
TÜ Kirjastus, 2013, hind: 23,00 eurot
Peter Lewis, Võitluskunstide müüdid ja legendid,
Byronet, 2002, hind: 15,00 eurot
Kultuur all on 4739 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!