Teema: Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid
Pealkiri:
Punaoja poisid (noorsooraamat)Autor(id): Tõnis Braks
Kirjastus: Ilukirjandus ja Kunst
Linn: Tallinn
Aasta: 1947
Originaalkeel:
Lehekülgi: 104
Seisukord: kasutatud raamat, kaaned kohati kulunud ja veidi katki, kaaned ja lehed kohati koltunud ja määrdunud, nimi sees, sisu olemas ja loetav
Mõõdud: 142 × 200 mm
Suurus: taskuformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL 026
Tõnis Braks (1885-1966) oli aastakümneid eesti tuntumaid ja loetavamaid lehemehi, kelle sulest ilmus paar tuhat följetoni, vestet, lühijuttu, luuletust, artikleid, aga ka näidendeid ja lastejutte.
Kirjaniku parimaks lasteraamatuks on noorsoojutustus «Punaoja poisid», mis ilmus 1947. aastal. Autor on kasutanud siin oma lapsepõlve- ja noorusmälestusi Läänemaalt. Jutustuse tegevus toimub 20. sajandi algaastail Punaoja mõisamoonakate külas, selle ümbruses, Leiste mõisas ja alevis. Lugejate silmade ette kerkib masendav pilt moonakatelaste igapäevasest elust, nende raskest eluvõitlusest. Suure kaasaelamisega on kirjeldatud väikese vaeslapse Saare Inno elukäiku ja tema traagilist surma. Õigusetus ja ülekohus kasvatab Esko Otis ja teistes noortes vimma noorparuni vastu. Kui 1905. aasta revolutsioonilaine jõuab Leistesse, liitub ka Ott ülestõusnutega. Usutavalt on kujutatud ka metsavahi poja Lui arenemist - alandlikkus mõisnike ees viib ta lõpuks vastasleeri. «Punaoja poiste» suurimaks väärtuseks ongi peategelaste elu haarav kujutamine ja tõetruu pildi maalimine laste elust minevikus.
Märksõnad:
eesti noorsookirjandus
jutustused
Hind:
2,20 EURTeema
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid alla viimati lisatud:
Raimo Männis, Kiviküla kooli poisid,
Eesti Raamat, 1974, hind: 4,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald, Eesti rahva ennemuistsed jutud,
Eesti Raamat, 1978, hind: 22,00 eurot
Harri Jõgisalu, Käopoja tänu,
Eesti Raamat, 1967, hind: 2,50 eurot
Eno Raud, Triin ja päike,
Eesti raamat, 1971, hind: 2,50 eurot
Juhan Jaik, Kaarnakivi. Valimik tondi- ja loomajutte,
Eesti Raamat, 1980, hind: 12,00 eurot
Eno Raud, Naksitrallid. I-II raamat,
Eesti Raamat, 1984, hind: 12,90 eurot
Jaan Rannap, Minu koerad,
TEA Kirjastus, 2017, hind: 13,00 eurot
Adolf Rammo, Šahh Madan. Hundipassiga koolipoiss,
Eesti Raamat, 1985, hind: 3,00 eurot
Heino Väli, Vapustav tulikametsa lugu,
Eesti Raamat, 1970, hind: 2,50 eurot
Aino Pervik, Sookoll ja sisalik,
Tiritamm, 2004, hind: 8,00 eurot
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid all on 3577 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!