Teema: Kultuur
Pealkiri:
Sugu ja sundus kolmes primitiivses ühiskonnasAutor(id): Margaret Mead
Kujundaja: Jüri Kaarma, Eve Kask
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2020
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Tõnu Ülemaante; toimetaja: Siiri Ombler, teadustoimetaja: Maarja Kaaristo
ISBN: 9789985777138
Lehekülgi: 406
Sari: Avatud Eesti Raamat
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 215x140
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Ameerika kultuuriantropoloog ja arvamusliider Margaret Mead (1901–1978) veetis võrreldes oma kaasaegsete antropoloogidega palju aega välitöödel ja püüdis hoiduda objektistavast suhtumisest oma uuritavatesse. Tema käsitlused on leidnud vastukaja veel aastakümneid peale autori surma, eriti aruteludes selle üle, mis on tähtsam kas loodus (geenid) või kultuur (keskkond). Käesolev köide põhineb Meadi välitöödel Paapua Uus-Guineas, kolmel eraldatud saarel elavate hõimude juures, kus meeste ja naiste rollid olid erinevad. Arapeši kultuuris olid nii naised kui ka mehed hoolivad ja koostööaltid, mundugumori kultuuris olid nii naised kui ka mehed agressiivsed. Tšambuli kultuuris olid naised domineerivad ja mehed emotsionaalselt sõltuvad.
Mead näitas, et paljugi sellest, mida toona peeti bioloogiliseks, tulenes hoopis kultuurist. Tema uurimused aitasid sotsiaalteadustesse tuua soorollide sotsiaalse konstrueerituse mõiste ja olid seega põhjapanevaks materjaliks soouuringute arengus.
Selle raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Postimees.
Originaali pealkiri Sex and temperament : in three primitive societies. Eesti keeles
Märksõnad:
Ilmamaa
Avatud Eesti Raamat
kultuuriantropoloogia
sotsiaalantropoloogia
loodusrahvad
sotsiaalsed suhted
soorollid
paarisuhted
kasvatus
Paapua Uus-Guinea
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Sugu ja sundus kolmes primitiivses ühiskonnas, Margaret Mead, Ilmamaa 2020Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Märt Hennoste, Väike lugemisõpetus. Gümnaasiumi valikaine,
Avita, 1998, hind: 9,00 eurot
Ю. М. Лотман, Беседы о русской культуре. Быт и традиции русского дворянства (XVIII - начало XIX века),
Искусство, 1994, hind: 10,00 eurot
peatoimetaja Marin Laak; koostajad ja toimetajad: Ene-Reet Soovik, Elle-Mari Talivee, Jason Finch, Anu Printsmann, Methis 2019/24. Kirjanduslikud linnauuringud,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2019, hind: 7,00 eurot
Argo Mund ja Ellen Uuspõld, Õpetusi ja harjutusi algajale keeletoimetajale,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2009, hind: 6,00 eurot
Koostanud Igor Kotjuh, Kius olla julge II. Luuletajad luulest. 19 esseed,
Kite, 2015, hind: 15,00 eurot
Valdur Mikita, Lindvistika ehk metsa see lingvistika,
Välgi metsad, 2015, hind: 15,00 eurot
Koostanud: Elias Lönnrot, Kalevala,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 17,00 eurot
Hans Lepp, Rootsi mälestised Eestis. Lühike teejuht. Kort vägledning till svenskminnen i Estland,
Huma, 1994, hind: 4,00 eurot
Einar Kraut, Ene Liivaste ja Aili Tarvo, Eesti õigekeel. Gümnaasiumi õigekeelsusõpik,
Koolibri, 2000, hind: 11,00 eurot
Priit Ratassepp, Sõnadest tekstini. I osa. Eesti keele töövihik 7 klassile,
Avita, 2003, hind: 3,00 eurot
Kultuur all on 4730 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!