Teema: Kultuur
Pealkiri:
Laev kui sümbol. Ship as SymbolAutor(id): Vello Mäss
Kujundaja: Tiina Alver
Kirjastus: Ilo
Linn: Tallinn
Aasta: 2005
Originaalkeel:
ISBN: 9985577310
Lehekülgi: 144
Seisukord: kasutatud raamat, kaaned veidi kulunud, sisu olemas ja loetav
Mõõdud: 195 × 260 mm
Suurus: suur formaat, kõva köide
Sisu:
#T210# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL
«Meresõidu ajalugu on inimliku märterlikkuse lugu, kus piinakambreid, milles karistust pidid kandma need, kes trotsisid Aja ja Ruumi jumalaid, nimetati laevadeks.»
Sellise veidi hirmuäratava iseloomustuse pani omal ajal kirja hollandlasest kunstnik-marinist, 17. sajandi laevade ja meremeeste elu meisterlik tundja Willem van de Velde Vanem.
Peaksime neid «piinakambreid» ju vihkama, kuid millegipärast armastame neid kõigele vaatamata ning kujutame laevu nii lippudel, vappidel, rahadel, vanadel kaartidel, suurepärastel meremaalidel, haruldastel mälestusmedalitel ja mujalgi, anname laevadele koguni oma naise või pruudi nime. Mis on neis veesõidukites siis nii köitvat?
Ehk suudab neile ja paljudele muudele merd ja laevu puudutavatele küsimustele vastuseid pakkuda see rikkalikult illustreeritud raamat.
Peatükkide kokkuvõtted inglise keeles.
Märksõnad:
meresõit
laevad
laevandus
merendus
kultuuriajalugu
motiivid
sümbolid
mariin
aimekirjandus
Hind:
13,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Koostaja: Toivo Ärtis, Tootsi taskud. Kambja Ignatsi Jaagu Kooli sõnailu ja pildivara kogumik. Kuueteistkümnes aruanne,
Kambja Ignatsi Jaagu Kool, 2011, hind: 4,00 eurot
Ilmar Soomere, Teateid Bardo eeskojast,
2007, hind: 13,50 eurot
Koostanud Brigitta Davidjants, Kapiuksed valla. Arutlusi homo-, bi- ja transseksuaalsusest,
Eesti Gei Noored, 2010, hind: 15,00 eurot
Aivar Kull, Kull ja kiri,
Ilmamaa, 2015, hind: 8,00 eurot
Mall Hiiemäe (koostaja), Eesti rahvakalender V,
Eesti Raamat, 1991, hind: 6,00 eurot
Koostanud Vaime Kabur ja Osvald Kivi, Eesti kirjandus, kirjandusteadus ja kriitika 1963-1966. Bibliograafia,
Eesti Raamat, 1968, hind: 4,00 eurot
Koostanud Vaime Kabur ja Osvald Kivi, Eesti kirjandus, kirjandusteadus ja kriitika 1959-1962. Bibliograafia,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1963, hind: 4,00 eurot
Toimetanud Rudolf Karelson, Eesti kirjakeele seletussõnaraamat. II köide, 3. vihik, kollitama-kunstliblikas,
Eesti Keele Instituut, 1992, hind: 3,50 eurot
Toimetanud Rudolf Karelson ja Valve Kullus, Eesti kirjakeele seletussõnaraamat. V köide, 4. vihik, sulg-žüriivaba,
Eesti Keele Sihtasutus, 2000, hind: 3,50 eurot
Hasso Krulli mõistatus,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2019, hind: 6,00 eurot
Kultuur all on 4720 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!