Teema: Kultuur
Pealkiri:
Ameeriklased. OlukirjeldusiAutor(id): Vladimir Dmitrijevitš Nikolajev
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1986
Originaalkeel: vene keel
Tõlkija: V. Talts
Lehekülgi: 286
Seisukord: kaaned pisut kulunud, sisu korras
Mõõdud: 140 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
#T143# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 066
Ameerika Ühendriikide kohta kümmekond raamatut kirjutanud Nõukogude publitsisti olukirjeldustekogu, mis autori isiklikest tähelepanekutest lähtudes portreteerib värvikalt ameerika elulaadi ja ameeriklasi kui ülimalt isepärast rahvust.
Tegelikult tundis iga ameeriklane ennast veidi kauboina, veidi John Wayne'ina, üldiselt inimesena, kellel on alati õigus, ükskõik, mida ta ka ei tee. Müütiline kujutelm Ameerikast püsib tänini, olgugi, et see on hakanud vähehaaval tuhmuma, kuna John Wayne'i Ameerika on rasvunud, kaotanud nõtkuse ja seisab ebakindlalt jalul. Kuid ta on ikka veel säilitanud oma jõu. Endise veendumusega oma õigustes käitub ta ülejäänud maailma suhtes nagu varem, nagu need nurjatud kauboid või lurjused seitsmendast ratsarügemendist, kes tegid indiaanlastega, mis pähe tuli. Verine niit seob nende aastate Ameerikat tänapäeva Ameerikaga.
Märksõnad
ameeriklased
eluolu
Ameerika Ühendriigid
olukirjeldused
Hind:
4,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Argo Mund ja Ellen Uuspõld, Õpetusi ja harjutusi algajale keeletoimetajale,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2009, hind: 6,00 eurot
Mari Mets, Suhtlusvõrgustikud reaalajas: võru kõnekeele varieerumine kahes Võrumaa külas,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2010, hind: 10,00 eurot
Toimetanud Katrin Maiste, Mart Meri ja Raina Reiljan, Eesti keel ja kultuur maailmas III,
Eesti Instituut, 2009, hind: 4,00 eurot
peatoimetaja Marin Laak; koostajad ja toimetajad: Ene-Reet Soovik, Elle-Mari Talivee, Jason Finch, Anu Printsmann, Methis 2019/24. Kirjanduslikud linnauuringud,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2019, hind: 7,00 eurot
Ю. М. Лотман, Беседы о русской культуре. Быт и традиции русского дворянства (XVIII - начало XIX века),
Искусство, 1994, hind: 10,00 eurot
August Gailit. Kirjad Eesti Kirjanike Kooperatiivile,
Eesti Kirjandusmuuseum, 1999, hind: 6,00 eurot
Jean Anthelme Brillat-Savarin, Maitse füsioloogia ehk mõlgutused kõrgemast gastronoomiast,
Tänapäev, 2014, hind: 25,00 eurot
Ugo Bardi, Seneca efekt. Miks kõik kasvab aeglaselt, aga variseb kokku kiiresti. Raport Rooma Klubile,
Hea Lugu, 2018, hind: 23,00 eurot
Sveta Aleksejeva ja Leelo Märjamaa, Cupido ja Psyche,
Draakon ja Kuu, 2002, hind: 4,00 eurot
Toimetanud Marju Lauristin ja Peeter Vihalemm, Return to the Western World. Cultural and Political Perspectives on the Estonian Post-Communist Transition,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 1998, hind: 25,00 eurot
Kultuur all on 4735 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!