Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Rootsi riigimajandus Eesti- ja Liivimaal XVII sajandilAutor(id): Helmut Piirimäe
Kujundaja: Kalle Müller
Kirjastus: EÜS
Linn:
Aasta: 2009
Originaalkeel:
ISBN: 9789985994122
Lehekülgi: 426
Seisukord: raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned kiletatud, sisu korras
Mõõdud: 166 × 240 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, pehmete kaantega
Sisu:
"Rootsi riigimajandus Eesti- ja Liivimaal XVII sajandil" on Eesti rahvusliku ajalooteaduse ühe suurnime, Helmut Piirimäe seni trükis avaldamata peateos. Raamatu avaldamise keelas 35 aastat tagasi nõukogude tsensuuriamet Glavlit, kuna see esitas väljakutse senisele käsitlusele Rootsi ajast Eesti- ja Liivimaal.
Helmut Piirimäe on Tartu Ülikooli emeriitprofessor, Uppsala Ülikooli audoktor, paljude artiklite, raamatute ja õpikute autor. Helmut Piirimäe lõpetas Tartu Ülikooli 1955. aastal. 1956-2001 töötas ta samas armastatud õppejõuna, olles üks nendest, tänu kellele säilis ülikoolis rahvuslik meelsus ja truuksjäämine akadeemilistele ideaalidele. Autor on oma töös kasutanud toona ajalooteaduses uudset matemaatilise statistika meetodit, töötades läbi tuhandeid lehekülgi Rootsi Eesti- ja Liivimaa provintside erakordselt põhjalikke arveraamatuid.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Rootsi riigimajandus Eesti- ja Liivimaal XVII sajandil, Helmut Piirimäe, EÜS 2009Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Viktor Suvorov, Enesetapp,
Olion, 2001, hind: 34,00 eurot
Koostanud Jelena Dobrovolskaja ja J. Makarov, 1917: kuidas see oli? Koomiks 1917. aasta vene revolutsiooni ajaloost,
Eesti Raamat, 1987, hind: 5,00 eurot
Victor Sebestyen, 1946: tänapäeva maailma vormimine,
Tänapäev, 2016, hind: 17,00 eurot
Carl Robert Jakobson, Kolm isamaa kõnet,
Eesti Raamat, 1991, hind: 6,00 eurot
Eerik Selli, Postijaamad riigi ja reisija teenistuses. Monograafia,
Valgus, 1976, hind: 7,00 eurot
koostaja Maia Uibo; toimetaja Raul Veede; eessõna: Olev Saluveer, järelsõna: Raul Veede, Matsi talust lennuakadeemiani,
Ülenurme Gümnaasium, 2016, hind: 15,00 eurot
Ülo Jõgi, Kas nad olid bandiidid?,
Välis-Eesti & EMP, 1995, hind: 12,00 eurot
Rahvusväeosade loomisest Eestis,
Eesti Ajalooarhiiv, 1998, hind: 14,00 eurot
Valga Gümnaasium; koostajad ja toimetajad Pille Juurikas ning Tiiu Püss, Kooli waim. Mälestusi, pilte, kilde ajaloost,
Valga Gümnaasium, 2004, hind: 7,00 eurot
Raimo Pullat, Versaillesst Westerplatteni,
Estopol, 2001, hind: 7,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5924 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!