Teema: Ulme-, fantaasia- ja õuduskirjandus
Pealkiri:
RaamatuhoidjaAutor(id): Mihhail Jelizarov
Kujundaja: Toomas Niklus
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2012
Originaalkeel: vene keel
Tõlkija: Veronika Einberg
ISBN: 9789985324707
Lehekülgi: 360
Seisukord: normaalses korras raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned kiletatud
Mõõdud: 150 × 205 mm
Suurus: tavaformaat, kõva köide
Sisu:
Elas kord andetu nõukogude kirjanik Dmitri Gromov. Ta treis mõttetuid sotsrealistlikke raamatuid kolhoosnikute argipäevast ja Narva jõe sangarlikust kaitsmisest, kuni vajus kaduvikku koos teda sünnitanud riigiga. Ent selgub, et mitte igaveseks. Ajapikku ilmnevad Gromovi teoste maagilised omadused ning nende pärast vallandub armutu sõda, mille keskmesse satub peategelane – igavene üliõpilane, turumajandusega kohanematu luuser, kellel on määratud saada Kodumaa Vardjaks.
Üleloomuliku süžee taga peitub mõistulugu, sapine muinasjutt kadunud ajast, võltsist nostalgiast ja talumatust olevikust, see on romaan kõigile, kes vaimustuvad Pelevinist ja Sorokinist.
«Raamatuhoidja» on Harkivist pärit ja pikalt Saksamaal elanud noore kirjaniku Mihhail Jelizarovi, kes näeb välja nagu rokkstaari ja Kuuba revolutsionääri segu, neljas teos. Frantsiskaanlaste kloostris kirjutatud teos pälvis 2008. aastal Vene Bookeri preemia, põhjustades sellega enneolematu skandaali ja kirjanduskorüfeede protesti.
Originaali pealkiri: Библиотекарь
Märksõnad:
vene ilukirjandus
romaanid
Hind:
15,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Ernest Hemingway, Ja päike tõuseb,
Eesti Raamat, 1978, hind: 5,50 eurot
Fjodor Dostojevski, Väike kangelane,
Eesti Raamat, 1981, hind: 4,00 eurot
Virginia Woolf, Olemise hetked. Märkmeid möödanikust,
Kultuurileht, 2013, hind: 9,00 eurot
Robert Ludlum, Prometheuse pettus,
Hotger, 2002, hind: 8,00 eurot
Lembit Uustulnd, Kiikhobune Antverpenist,
Varrak, 1999, hind: 13,00 eurot
Jan Potocki, Zaragozast leitud käsikiri,
Eesti Raamat, 2003, hind: 5,00 eurot
Jayne Ann Krentz, Tormiline väljakutse,
Ersen, 2007, hind: 8,00 eurot
Roberto Bolaño, Liuväli,
Kultuurileht, 2015, hind: 4,00 eurot
Susan Mallery, Taas kodus,
Ersen, 2011, hind: 14,00 eurot
Mihkel Ulman. Romaniseerinud Kati Murutar, Reality show,
Elmatar, 2010, hind: 4,00 eurot
Ilukirjandus all on 22465 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!