Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
100 dollarit. Njanja. Pensionäri surmAutor(id): Vladimir Kantor
Kirjastus: Tänapäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2019
Originaalkeel:
Tõlkija: Jüri Ojamaa
ISBN: 9789949855322
Lehekülgi: 158
Sari: Punane raamat
Seisukord:
Mõõdud: 215x143
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Kogumikus on kolm pikemat juttu, mille kõigi puhul on ühendavaks teemaks vene intelligendi kohanemine ja kohanematus muutuvate aegadega. "100 dollari" peategelane on alalises rahahädas literaat, kes peab otsustama, kas teha kompromiss oma südametunnistuse ja veendumustega. Suur osa tegevusest toimub Tallinnas ja siin, kodust eemal, kohtab ta ka tõelist vendlust. Jutustuses „Njanja“ otsib perekond oma pojale lapsehoidjat, kuid oodatud muinasjutuvestja-memmekese asemel ilmub intelligentide perre kannatustest kibestunud talunaine. "Pensionäri surmas" vaadeldakse küpsemas eas literaati, kes üritab perekonnata hakkama saada.
Vladimir Kantor (1945) on vene kirjandusteadlane, filosoof ja kirjanik. Eesti keeles on varem ilmunud tema romaan „Krokodill" (LR 2009).
Originaali pealkiri Сто долларов. Маленькая повесть; Няня. Рассказ; Смерть пенсионера. Eesti keeles
Märksõnad:
Tänapäev
Punane raamat
ilukirjandus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
100 dollarit. Njanja. Pensionäri surm, Vladimir Kantor, Tänapäev 2019Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Hans Jürgen Eysenck, Tunne oma võimeid,
Perioodika, 1972, hind: 3,50 eurot
Fernando Pessoa, Autopsühhograafia (luulevalimik),
Perioodika, 1973, hind: 5,00 eurot
Antonin Artaud, Esseid ja kirju,
Perioodika, 1975, hind: 4,00 eurot
Anatoli Kim, Gurini utoopia,
Perioodika, 1984, hind: 2,50 eurot
Koostanud: Jaan Kaplinski ja Rein Raud, Täiskuutaeva all. Valimik hiina ja jaapani luulet,
Perioodika, 1985, hind: 4,00 eurot
Andrei Ivanov, Minu Taani onuke. Tuhk,
Kultuurileht, 2010, hind: 7,00 eurot
Christa Wolf, Mis jääb. August. Kaks jutustust,
Kultuurileht, 2015, hind: 3,00 eurot
Albert Engström, Anders Zorni elu,
Kultuurileht, 2017, hind: 5,00 eurot
Robert van Gulik, Kummitused kloostris. Lakksirm,
Eesti Raamat, 1987, hind: 4,00 eurot
Mihhail Lermontov, Meie aja kangelane,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1958, hind: 3,50 eurot
Ilukirjandus all on 22465 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!