Teema: Meditsiin, tervishoid
Pealkiri:
Kes kardab vaktsiine?Autor(id): Andrea Grignolio
Kirjastus: Argo
Linn:
Aasta: 2020
Originaalkeel:
Tõlkija: Annika Tedesco
ISBN: 9789949688081
Lehekülgi: 240
Sari: Elav teadus
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 216x150
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 203
Vaktsiinidest on saanud omaenda edu ohvrid: praegused lapsevanemad ei ole paljusid haigusi näinud ega nendega koos üles kasvanud. Nende jaoks ei ole vaktsiinide mõju kohta antud lubadused ligilähedaseltki nii veenvad, kui need olid aastakümnete eest. Tulemuseks on valeinfo vohamine ja vaktsiinvälditavate haiguste naasmine.
Andrea Grignolio räägib oma raamatus vaktsineerimisvastase liikumise ajaloost ning peatub poliitilistel, evolutsioonilistel, sotsioloogilistel ja meditsiinilistel mõjudel, mis määravad inimeste suhtumise vaktsiinidesse. Ta vaatleb muutusi arsti ja patsiendi suhetes; uurib, kuidas inimesed riski tajuvad ning lükkab teadusele tuginedes ümber levinumad vaktsineerimismüüdid ja süüdistused.
Raamatus on toodud hulk praktilisi nõuandeid, kuidas eristada ehtsaid eksperte isehakanutest ja korrektset teavet valeinfost. Siit saavad teadus põhist tuge ja nõu perearstid, pedagoogid ja kõik teised, kel on vaja selgitada vaktsiinide kasulikkust ning ümber lükata valeväiteid.
Andrea Grignolio on Itaalia teadlane ja Rooma La Sapienza ülikooli meditsiiniajaloo professor. Ta on avaldanud raamatuid vaktsineerimise ja meditsiiniajaloo teemal ning teeb kaastööd Itaalia ajakirjandusele.
Kirjastamist toetasid SA Eesti Teadusagentuur teaduse populariseerimise projektikonkursi raames ning SEPS (Segretariato Europeo per le Pubblicazioni Scientifiche).
Itaalia keelest tõlkinud Annika Tedesco.
Originaali pealkiri Chi ha paura dei vaccini. Eesti keeles
Märksõnad:
Argo kirjastus
Elav teadus
meditsiin
teadus
tervishoid
Hind:
20,00 EURTeema
Meditsiin, tervishoid alla viimati lisatud:
Lembit Allikmets, Ain-Elmar Kaasik, Kuno Kõrge, Heidi-Ingrid Maaroos, Lembit Mehilane, Leo Nurmand, Jaan Riiv, Valve Saarma, Vello Salupere ja Kaljo Valgma. Koostanud: Lembit Allikmets, Kliiniline farmakoloogia,
Valgus, 1988, hind: 20,00 eurot
koostanud Kadri Gross... jt., Operatiivse sünnitusabi praktikumi juhend 3. Sünnitusabi fantoom,
Tartu Riiklik Ülikool, 1980, hind: 4,00 eurot
Georg Loogna, Anatoomia atlas,
Avita, 1996, hind: 45,00 eurot
Aili Paju (koostaja), Ravimtaimed taskus 2,
AS Arbuja, 1993, hind: 4,00 eurot
Virgo Mihkelsoo, Ljudmilla Mihkelsoo; eessõna: Marite Uibo, Toome oma tervise tagasi. Praktiline teejuht (ise)tervendajale,
2012, hind: 20,00 eurot
Aiaapteek. Sibul, küüslauk, peet, porgand, kõrvits, rõigas, mädarõigas,
Odamees, 2022, hind: 14,00 eurot
Gerda Kroom (tekst), Naistepuna ja vereurmarohu raviomadused,
Odamees, 2007, hind: 8,00 eurot
Peter J. DAdamo ja Catherine Whitney, Valmista toitu õigesti vastavalt oma tüübile. 4 veregruppi, 4 dieeti. Praktiline köögikaaslane raamatule Toitu õigesti vastavalt oma tüübile. Sisaldab üle 200 originaalretsepti ja individualiseeritud menüü 30 päevaks, et jääda terveks, elada kauem ja saavutada oma ideaalkaal,
Ersen, 1999, hind: 23,00 eurot
Margit Mikk-Sokk, Kingin sulle tervist. Imed elust enesest. Eesti tuntuim ravitseja ja tervendaja Volli,
Tähesadu, 2012, hind: 8,00 eurot
L. Päi, A. Vapra, Ägedad pneumooniad,
Tartu Riiklik Ülikool, 1975, hind: 0,50 eurot
Meditsiin, tervishoid all on 3077 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!