Teema: Kultuur
Pealkiri:
KOMPLEKT Humanitaarteaduste metodoloogia + Kuidas uurida kultuuri?Autor(id): Marek Tamm
Kirjastus: Tallinna Ülikool
Linn:
Aasta: 2016
Originaalkeel:
ISBN: 9772228102019
Lehekülgi: 392
Sari: Gigantum Humeris
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 230x150
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
"Humanitaarteaduste metodoloogia" annab ülevaate viimastel aastakümnetel humanitaarteaduste erinevates valdkondades toimunud olulisematest arengutest, visandades seejuures ka humanitaaria võimalikud väljakutsed lähitulevikus.
Raamat on liigendatud kolme teemablokki ning koondab 15 autori artikleid. Esimene osa "Pöördelised ajad" esindab olulist valikut nendest uutest lähenemisviisidest, mis kujundavad tänapäeva humanitaarteadlaste arusaama uuritavatest nähtustest. Metodoloogilisi pöördeid käsitlevad Eva Piirimäe ("Keeleline pööre"), Tõnu Viigi ("Kultuuriline pööre"), Krista Kodrese ("Pildiline pööre"), Haldur Õimu ("Kognitiivne pööre") ja Linda Kaljundi ("Performatiivne pööre") artiklid.
Kogumiku teine osa "Ähmastunud žanrid" keskendub distsiplinaarsete piiride voolavusele tänapäeva teaduses. Erinevaid interdistsiplinaarseid suundi avavad Kalevi Kulli ("Biosemiootika"), Helen Sooväli-Seppingu ("Kultuurigeograafia"), Martin Ehala ("Keeleökoloogia"), Toomas Grossi ("Religiooniantropoloogia") ja Jaan Valsineri ("Kultuuripsühholoogia") artiklid.
Kolmas osa "Rändavad mõisted“ kaardistab oluliste teoreetiliste mõistete kasutusvõimalusi, rekonstrueerides nende tekkeloo ja lahates erinevate käsitluste lähtealuseid, potentsiaali ja probleeme. Mööda erinevaid distsipliine nihkuvaid mõisteid analüüsivad Märt Väljataga ("Narratiiv"), Tiina Kirss ("Sugu"), Joe Noormets ("Keha"), Rein Raud ("Subjektsus") ja Peeter Torop ("Multimediaalsus").
Kollektiivne koguteos on mõeldud nii tudengitele kui ka humanitaaria uute väljavaadetega tutvuda soovivatele teistele huvilistele. Iga artikli lõpus on põhjalik kirjandusnimestik, mis annab lugejaile teeotsi neid huvitavate küsimustega süvitsi edasi tegelemiseks.
Kultuur on tähenduslik keskkond, mis ümbritseb inimesi sünnist surmani; me oleme liik, kes januneb tähenduste järele, kes muudab kultuuriks kõik selle, mida puutub või vaatab. Uurimisobjektina on kultuur keeruline nähtus, sest oma mitmekesisuses on ta sisuldasa haaramatu. See seletab, miks on kultuuri uurimisele pühendunud eri distsipliinid, mida saab vaid tinglikult koondada “kultuuriteaduste” ühisnimetaja alla. Käesolev koguteos on katse kaardistada kultuuri uurimise võimalusi ja pakkuda metoodilisi juhiseid tänapäeva kultuuriteaduste tihedas tihnikus orienteerumiseks. Raamatu 14 peatükki on kirjutanud Eesti parimad asjatundjad ja need juhinduvad samadest põhimõtetest: pakkuda ülevaadet ühe konkreetse kultuuriteadusliku distsipliini või vaatlusviisi kujunemisest, metodoloogilistest põhimõtetest ja -mõistetest ning näitlikustada selle võimalusi ühe lühikese juhtumiuuringu näol.
Märksõnad:
Tallinna Ülikool
Gigantum Humeris
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
KOMPLEKT Humanitaarteaduste metodoloogia + Kuidas uurida kultuuri?, Marek Tamm, Tallinna Ülikool 2016Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Ewa Lipniacka, Sellised nad on... poolakad,
Egmont Estonia, 1998, hind: 2,50 eurot
Keskaja kirjanduse antoloogia 1. osa,
Varrak, 2013, hind: 30,00 eurot
Koostanud: Priit Ratassepp, Eesti keele reeglid põhikoolile,
Avita, 2001, hind: 7,00 eurot
Umberto Eco, Noore romaanikirjaniku pihtimused,
Tänapäev, 2011, hind: 16,00 eurot
Vladlen Sirotkin, Stalin. Kuidas sundida inimesed tööle?,
Olion, 2007, hind: 8,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald, Eesti rahva ennemuistsed jutud,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1953, hind: 7,00 eurot
Leo Hjortsø, Kreeka jumalad ja kangelased,
Tänapäev, 2003, hind: 25,00 eurot
Ilmar Talve, Eesti kultuurilugu. Keskaja algusest Eesti iseseisvumiseni,
Ilmamaa, 2004, hind: 55,00 eurot
Leo Hjortsø, Rooma jumalad ja kangelased,
Tänapäev, 2007, hind: 15,00 eurot
Art Leete, Soome-Ugri saladused,
Varrak, 2018, hind: 23,00 eurot
Kultuur all on 4621 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!