Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Bernard Kangro. Elukäik ja loomingAutor(id): Oskar Kruus
Kujundaja: Rudolf Pangsepp
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 2003
Originaalkeel:
ISBN: 9985654315
Lehekülgi: 152
Seisukord: normaalses seisukorras raamat, kaaned üle kiletatud, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 140 × 201 mm
Suurus: tavaformaat, pehme köide
Sisu:
Bernard Kangro (1910-1994) oli luuletaja, proosakirjanik ja kirjandusteadlane.
See raamat jutustab kirjanduslikuks paavstiks kutsutud mehe elust ja loomingust, alustades tema kodupaiga tutvustamisega Võrumaal Rüütlil ning juhatades Valga Valgesse Majja, kus kirjanik sai keskhariduse. Üksikasjalikult jälgitakse tudengiaastaid Tartus ning arbujate rõõmsameelse luulerühmituse kujunemist sealsetes kohvikutes.
Valgustatakse Kangro imepärast pääsemist NKVD küüsist 1941. aastal ning tema ohtlikku põgenemisteekonda Rootsi 1944. aastal. Vaadeldakse uue kodu ning pagulaskirjanduse keskuse loomist Lundis, analüüsitakse Kangro proosauuendust, eriti tema kuueköitelises Tartu-romanide sarjas.
Tutvustatakse ka kirjaniku perekonda eesotsas tööka abikaasa Mariaga ning antakse teada luuletaja kannatusrohkest elulõpust.
Märksõnad:
väliseesti kirjanikud
kirjandusteadlased
biograafiad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Bernard Kangro. Elukäik ja looming, Oskar Kruus, Eesti Raamat 2003Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Argo Mund ja Ellen Uuspõld, Õpetusi ja harjutusi algajale keeletoimetajale,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2009, hind: 6,00 eurot
Mari Mets, Suhtlusvõrgustikud reaalajas: võru kõnekeele varieerumine kahes Võrumaa külas,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2010, hind: 10,00 eurot
Toimetanud Katrin Maiste, Mart Meri ja Raina Reiljan, Eesti keel ja kultuur maailmas III,
Eesti Instituut, 2009, hind: 4,00 eurot
peatoimetaja Marin Laak; koostajad ja toimetajad: Ene-Reet Soovik, Elle-Mari Talivee, Jason Finch, Anu Printsmann, Methis 2019/24. Kirjanduslikud linnauuringud,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2019, hind: 7,00 eurot
Ю. М. Лотман, Беседы о русской культуре. Быт и традиции русского дворянства (XVIII - начало XIX века),
Искусство, 1994, hind: 10,00 eurot
August Gailit. Kirjad Eesti Kirjanike Kooperatiivile,
Eesti Kirjandusmuuseum, 1999, hind: 6,00 eurot
Jean Anthelme Brillat-Savarin, Maitse füsioloogia ehk mõlgutused kõrgemast gastronoomiast,
Tänapäev, 2014, hind: 25,00 eurot
Ugo Bardi, Seneca efekt. Miks kõik kasvab aeglaselt, aga variseb kokku kiiresti. Raport Rooma Klubile,
Hea Lugu, 2018, hind: 23,00 eurot
Sveta Aleksejeva ja Leelo Märjamaa, Cupido ja Psyche,
Draakon ja Kuu, 2002, hind: 4,00 eurot
Toimetanud Marju Lauristin ja Peeter Vihalemm, Return to the Western World. Cultural and Political Perspectives on the Estonian Post-Communist Transition,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 1998, hind: 25,00 eurot
Kultuur all on 4735 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!