Teema: Majandus, poliitika
Pealkiri:
Eesti majanduse teataja 12 (187) 2006Autor(id): Peatoimetaja: Aime Hendre
Kirjastus: Teataja
Linn: Tallinn
Aasta: 2006
Originaalkeel:
ISBN: 14064499
Lehekülgi: 100
Seisukord: kasutatud ajakiri, kaaned veidi kulunud, sisu korras
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega
Sisu:
kasutatud ajakiri, kaaned veidi kulunud, sisu korras
Töösuhted Eestis
Ülevaates käsitletakse 2005. a olukorda ja olulisemaid arenguid Eesti töösuhete valdkonnas. Ülevaade põhineb sotsiaalministeeriumi tööpoliitika info- ja analüüsiosakonna uuringul.
Eesti Panga majandusprognoos 2006–2008
Lühiülevaade Eesti majandusest tänavu ja kahel järgmisel aastal koos sügisese majandusprognoosiga põhinäitajate järgi.
Vaade lähiajalukku:
Eesti oli odava tööjõuga riik
Eestis käivad praegu väitlused lähituleviku keskmise palga suuruse üle. Riigikogu kantselei nõunik Hilma Naaber heidab pilgu lähimineviku palkadele, inflatsioonile ja elanike ostujõule. Huvitava näitena elatustaseme muutumisest on toodud nelja inimese ühe nädala ostukorvi maksumus aastatel 1992, 1996 ja 2001.
Äritegevusest Venemaal
Suured sotsiaal-majanduslikud muutused Venemaal on toonud kaasa mitmesuguste äri- ja majandusühingute tekke. Advokaadibüroo Hedman Osborne Clarke Peterburi büroo juhataja, advokaat Natalie Neverovskaya selgitab, kuidas välisriikide kodanikud ja firmad saavad Venemaal erineva organisatsioonilis-õigusliku vormiga äriühinguid asutada ja äritegevust arendada.
Majandusliku tõlgendamise meetod maksuõiguses
Eesti seadusloomesse tekkis majandusliku tõlgendamise meetod 1. juulil 2002 jõustunud maksukorralduse seadusega, kuid kohtupraktika tunnustas seda juba varem. Vandeadvokaat Kaspar Lind käsitleb teemat maksuseaduste ja kohtulahendite kaudu lähemalt.
Teenuse edasimüük ja vahendus
Teenuse müüja võib olla nii teenuse vahetu osutaja kui ka kolmas isik, kes müüb teenuse enda nimel edasi. Teenuseid on võimalik ka vahendada. IMG Konsultant ASi maksukonsultant Alari Ossa tutvustab teenuste maksustamist ja annab ülevaate sellest, millega teenuste müüjad ja vahendajad arvestama peaksid.
Kolmepoolsed töösuhted lepingutes
Eesti tööõiguse regulatsioon ei paku võimalust, et tööandja kohustused võiksid olla jagatud mitme isiku vahel. Jurist Janika Aigro käsitleb kolmepoolsete töösuhete põhiküsimusi ja nende reguleerimiseks kasutatavate kokkulepete olulisemaid punkte Eesti õiguskorrast lähtuvalt. Lisatud on töölepingute ja tööjõu vahendamise lepingute näidised.
Palgast kinnipidamised
Heli Raidve Tööõigusabi ASi juhataja Heli Raidve praktikule mõeldud artiklist saab teavet, milliseid kinnipidamisi ja millises ulatuses on tööandjal lubatud teha. Näited aitavad asjast paremini aru saada.
Kas puhkuse võib asendada rahalise hüvitisega?
Vastus sellele küsimusele on – üldjuhul mitte. Erand on kasutamata puhkuse hüvitamine. Konsultant Luule Käis selgitab näidete varal, kuidas hüvitist arvutada. 2002. a 1. juulil jõustunud puhkuseseadus sätestas ka uue mõiste – puhkusenõude aegumine.
Rahvusvaheliste pensionide maksmine
Kas elukohariiki vahetanud pensionärile makstakse pensioni edasi? Kes maksab pensioni mitmes riigis töötanud isikule? Mis saab teise riiki lahkunud rändtöölise endise töökohariigi sotsiaalsüsteemi panustatud kindlustusmaksetest? Sotsiaalkindlustusameti välissuhete osakonna juhataja asetäitja Reet Kabi annab selgituste ja näidete kaudu neile küsimustele vastuse. Mahukas artiklis on esitatud ka vanaduspensioni saamise nõuded ja pensioni alammäärad Euroopa majanduspiirkonna riikides ja Šveitsis.
Miks tööandja peab osalema tööõnnetuse või kutsehaiguse korral haigushüvitise maksmisel?
Kehtivad õigusregulatsioonid ei ole piisavad ja tõhusad tööõnnetuse ning kutsehaiguse riskide maandamiseks ega sätesta kindlaid õigusi, kohustusi ja vastutust. Eesti Haigekassa juriidilise osakonna juhataja Vaike Näripea arutleb, milline on olukord ja mis peaks õiguslikes meetmetes muutuma, et tööõnnetusega seotud haigushüvitiste väljamaksmisel oleksid kõik osapooled ühel meelel.
Patendivolinik – tööstusomandi õiguskaitse osutaja
Patendibüroo Käosaar & Co OÜ patendivolinik Jüri Käosaar käsitleb patendiameti ülesandeid, patendivolinikuks saamist ja tööstusomandi kaitse objekte õigusaktide aspektist.
Avaldatud on patendivoliniku seaduse terviktekst.
Avaldatud on ka tööturuteenuste ja -toetuste seaduse terviktekst ning võlaõigusseaduse aktualiseeritud terviktekstist 8. osa – teenuste osutamise lepingud.
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eesti majanduse teataja 12 (187) 2006, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2006Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.