Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Parem kui eluAutor(id): Ilmar Taska
Kujundaja: Marko Russiver
Kirjastus: Hea Lugu
Linn:
Aasta: 2011
Originaalkeel:
ISBN: 9789949919529
Lehekülgi: 228
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 149 × 196 mm
Suurus: tavaformaadist pisut väiksemas formaadis, kõvas köites raamat
Sisu:
Selle raamatu esimene osa viib meid Ilmar Taska eluperioodi, kus ta töötab tootmisjuhina Hollywoodis ja alustab oma filmiprodutsendi karjääri. Autor räägib filmimaailma telgitagustest ja oma heitlikust eraelust. Lugu põhineb eluloolistel sündmustel, kuid nii nagu unelmatevabrikus Hollywoodis, segunevad ka siin tõsielu ja fantaasia. Selleks et suur film jõuaks tootmisse, tuleb manipuleerida faktidega reaalsuse ja unenägude piirimail noateral kõõludes. Selles maailmas on kõik lubatud ja miski ei ole päris. Joonistub pilt Siberis sündinud noore eestlase teekonnast Tallinna, Moskva ja Stockholmi kaudu Hollywoodi ihaldatud stuudioväravateni. Juhused, tutvused ja õnn on tihtilugu määravad. Filmiarendus viib Taska 20th Century Foxi stuudiost ja legendaarsest Beverly Hillsi Polo Lounge’ist Pariisi ja Gosteleradio ülekandejaama... Ühtaegu on juttu autori siserännakutest ja kohtumistest erinevate Hollywoodi tähtedega.
Raamatu teise osasse on koondatud Taska kirjutatud lühijutte: kodutust sõjaveteranist, kes on tulnud Hollywoodi, et saada filmitäheks,
lapsgeeniusest, kes peab valima muusika ja õigusteaduse vahel, ooperiprimadonnast, kes jäi suurriigi hammasrataste vahele. Lugeja ette laotuvad lood nendest ja paljudest teistest autorit loominguliselt inspireerinud või oma saatusega puudutanud inimestest.
Hind:
5,00 EUROtsing autori järgi:
Ilmar Taska, Pobeda 1946,
Varrak, 2016, hind: 15,00 eurot
Ilmar Taska, Elüüsiumi kutse,
Varrak, 2021, hind: 16,00 eurot
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Diana Klas, Kerttu Rakke, Rahatuulutaja,
Kadikas, 2009, hind: 4,00 eurot
Irving Stone, Michelangelo. Agoonia ja ekstaas (biograafiline romaan),
Kunst, 1967, hind: 4,50 eurot
Vahur Kersna, Ei jäta elamata,
V. Kersna, 2014, hind: 17,00 eurot
Ene Veiksaar. Toimetaja Katrin Streimann, Erika Salumäe. Jääda ellu,
Menu, 2009, hind: 8,00 eurot
Rauno Võsaste, Ain Mere. Valel poolel,
Ferricrux, 2014, hind: 9,00 eurot
Justin Petrone, Peegelmees,
Petrone Print, 2017, hind: 8,00 eurot
Georges Bordonove, Philippe Ilus (1268-1314). Raudne kuningas,
Kunst, 2009, hind: 20,00 eurot
Hervé Recanati, Kolmas rass. Pääsemine eestlaste abiga,
Eesti Ajalehed, 2010, hind: 4,50 eurot
Jüri Freyberg, Kolõma akadeemia (memuaarid),
Repro Print AB, 1991, hind: 9,00 eurot
J. Randy Taraborrelli, Marilyn Monroe salajane elu,
Tänapäev, 2009, hind: 19,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4350 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!