Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Vastupanu kultuuriajalugu. Kirjandusvõrgustikud Eestis 1940. aastatest tänapäevaniAutor(id): Juhani Salokannel
Kujundaja: Külli Tammes
Kirjastus: EKSA
Linn: Tallinn
Aasta: 2024
Originaalkeel: soome keel
Tõlkija: Sirje Olesk
ISBN: 9789916768051
Lehekülgi: 344
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x135
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Eesti kirjanduse ajalugu läbi soomlase silmade.
Kui eesti kirjandus jäi sõja ja stalinismi aastatel ellu ja ärkas uuele õitsengule 1960. aastatel, oli see ime, mis rääkis eestlaste enesekaitsest ja tahtest ning oskusest vastu panna: nii kirjeldab eesti kirjandust seda hästi tundev soome kirjanik ja esseist Juhani Salokannel. Selle raamatu aluseks on aastakümnete jooksul tehtud tähelepanekud, intervjuud eesti literaatidega ja arhiivitöö.
Nii sünnib tervikpilt eesti kirjanduselu kujunemisest mitmesuguste võrgustike toel. Autor on seda tähele pannud, sest see on erinenud kirjanduselu ülesehitusest ja kujunemisest Soomes. Eestis tuttavad nähtused, nagu kirjanduslikud perekonnad, kirjanike ühised ülikooliõpingud, kultuuriväljaanded ja -organisatsioonid, paigutuvad sel kombel uude valgusesse.
Ellujäämise edulugu sai jätku, kui taasiseseisvumine tõi koos oodatud vabadusega kaasa ka suure murrangu kirjanduselus. Seegi käis teistmoodi kui põhjanaabrite juures.
Märksõnad:
EKSA
eesti
kirjanikud
kirjanike rühmitused
kirjandusteadus
kirjandusajalugu
kultuuriajalugu
1940-ndad
20. sajandi 2. pool
21. sajandi 1. pool
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Vastupanu kultuuriajalugu. Kirjandusvõrgustikud Eestis 1940. aastatest tänapäevani, Juhani Salokannel, EKSA 2024Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Otsing autori järgi:
Juhani Salokannel, Noore Eesti südametunnistus,
EKSA, 2018, hind: 16,00 eurot
Juhani Salokannel, Päästja,
Perioodika, 1994, hind: 2,50 eurot
Juhani Salokannel, Jaan Kross,
Eesti Keele Sihtasutus, 2009
Teema
Keel ja kirjandus alla viimati lisatud:
Merike Kuhhi, Eesti ametikeel. Õigekeel ja suhtluskeel,
Ilo, 2006, hind: 16,00 eurot
Jüri Talvet (koostaja), Maailmakirjandus 2. Romantismist postmodernismini,
Koolibri, 1999, hind: 10,00 eurot
Maaja Hage, Kõnelema! Harjutusi suulise väljendusoskuse arendamiseks koos õpetuste ja soovitustega,
Koolibri, 1994, hind: 14,00 eurot
Gustav Suits, Eesti kirjanduslugu,
Ilmamaa, 1999, hind: 5,00 eurot
Hando Runnel, Ei hõbedat, kulda,
Eesti Raamat, 1984, hind: 5,00 eurot
Tulimuld 1959/1. Eesti kirjanduse ja kultuuri ajakiri,
1959, hind: 3,00 eurot
Fr. R. Kreutzwaldi nim. Eesti NSV Riiklik Raamatukogu; koostanud Vaime Kabur, Friedrich Reinhold Kreutzwald 1803-1882. Personaalnimestik,
Eesti NSV Kultuuriministeerium, 1982, hind: 3,00 eurot
Maie Bruus, Signe Väljataga; toimetuse kolleegium: L. Rass (vastutav toimetaja)... jt., Lasteraamatukogu. Käsiraamat,
Valgus, 1976, hind: 4,00 eurot
Aivar Kull, Kull ja kiri,
Ilmamaa, 2015, hind: 8,00 eurot
Koostanud Vaime Kabur ja Osvald Kivi, Eesti kirjandus, kirjandusteadus ja kriitika 1963-1966. Bibliograafia,
Eesti Raamat, 1968, hind: 4,00 eurot
Keel ja kirjandus all on 1341 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!