Teema: Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid
Pealkiri:
Mamma Liine mälupildidAutor(id): Tiina-Mall Kreem
Kujundaja: Kätlin Tischler
Kirjastus: Eesti Kunstimuuseum
Linn:
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789949485277
Lehekülgi: 36
Seisukord: normaalses korras raamat, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, pehmes köites
Sisu:
Lasteraamat kaasneb näitusega «Eveline von Maydell. Mustvalge maailm» Kadrioru kunstimuuseumis (29.03.–07.09.2014). Selle väikese raamatu pildid on Eveline von Maydelli käärilõiked ehk siluetid ehk varipildid. Jutukese on piltide juurde kirjutanud Tiina-Mall Kreem, kes ise ütleb loo kohta nii: «See on ainult üks paljudest lugudest, mis Eveline imelisi käärilõikeid vaadates pähe tulevad. Igaüks, iga laps, võiks neist piltidest jutustada oma loo.»
Eveline von Maydell (1890–1962) oli sakslanna. Lapsena käis ta perekonnaga Eestis suvitamas, hiljem abiellus Eestis sündinud saksa aadlimehe Gustav von Maydelliga. Esialgu elasid noored Saksamaal, kuid pärast I maailmasõda läksid Ameerikasse paremat elu otsima. Seal sai Venemaal kunsti õppinud ja juba Saksamaal end käärilõigetele pühendanud Eveline ka kunstnikuna tuntuks.
Pärast abikaasa surma otsustas Eveline Eestisse tulla, et rajada siia kodu. Varsti algas aga II maailmasõda ning Eveline oli sunnitud uuesti põgenema. Oma viimased aastakümned elas ta Portugalis. Sõjakeerises jäid Eestisse maha Eveline von Maydelli kohvrid ülipeente käärilõigetega. Need tillukesed, enamasti mustvalged kunstitööd on hoiul Eesti Rahvusarhiivis (fond ERA.1298). Neil näeb inimesi ja loomi kõikvõimalikes tegevustes, toas ja õues. Kunstniku lemmikmodellideks olid lapsed, keda tal endal ei olnud.
Märksõnad
saksa
baltisaksa
kunstnikud
eesti
Maydell, Eveline von, 1890-1962
siluetid
jutud
lastekirjandus
pildiraamatud
suurtähtraamatud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Mamma Liine mälupildid, Tiina-Mall Kreem, Eesti Kunstimuuseum 2014Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid alla viimati lisatud:
Koostanud Mall Hiiemäe, Emand kaseladvas,
Eesti Raamat, 1988, hind: 3,00 eurot
Enn Kippel, Meelis. Ajalooline noorsoojutt,
Ilo, 2005, hind: 6,00 eurot
Eno Raud, Kassid ja hiired. Lühijutud,
Eesti Raamat, 1985, hind: 4,00 eurot
Herta Laipaik, Kurjasadu,
Eesti Raamat, 1987, hind: 4,00 eurot
Janno Põldma, Džuudopoisid (jutustused),
Eesti Raamat, 1985, hind: 3,00 eurot
Friedebert Tuglas, Väike Illimar. Ühe lapsepõlve lugu,
Eesti Raamat, 1980, hind: 7,00 eurot
Adolf Rammo, Šahh Madan. Hundipassiga koolipoiss,
Eesti Raamat, 1985, hind: 3,50 eurot
Eno Raud, Jutustused,
Eesti Raamat, 1978, hind: 6,00 eurot
Koostanud Andres Jaaksoo, Eesti lastekirjanduse antoloogia III köide. Hundil on need hullud jutud,
Steamark, 1998, hind: 9,00 eurot
koostanud ja kujundanud Andres Jaaksoo, Eesti lastekirjanduse antoloogia. VI köide. Hobu mul jookseb ohje pidi,
Steamark, 1999, hind: 5,00 eurot
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid all on 3572 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!