Teema: Reisijuhid, reisikirjad
Pealkiri:
Ülestähendusi väikeselt saarelt:ameeriklane SuurbritanniasAutor(id): Bill Bryson
Kujundaja: OÜ PiktoGraaf
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 2018
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Piret Lemetti
ISBN: 9789949622429
Lehekülgi: 352
Sari: Saareraamat
Seisukord: normaalses korras kasutatud raamat
Mõõdud: 148x210
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Bill Bryson kirjutas raamatu „Ülestähendusi väikeselt saarelt: ameeriklane Suurbritannias” 1995. aastal, vahetult enne naasmist Ameerika Ühendriikidesse, kust ta pärit on, otsustades enne lahkumist talle enam kui kakskümmend aastat koduks olnud riigis hüvastijäturingreisi teha. Tänaseks on raamatut müüdud enam kui miljon eksemplari, seda on tõlgitud paljudesse keeltesse ja 2003. aastal valisid raadiojaama BBC 4 kuulajad selle Inglismaad kõige paremini iseloomustavaks raamatuks.
Bryson alustab oma teekonda sealtsamast Doverist, kus ta 1973. aastal esimest korda Suurbritannia pinnale astus; põikab oma retkel läbi Holloway vaimuhaiglast, kus ta kunagi oma naisega kohtus; külastab paljusid erinevaid piirkondi ja jõuab viimaks välja Šotimaa kirdepoolsesse tippu. Ta liigub bussi ja rongiga ühest pubist ja linnast teise, naerab nii oma teel kogetu kui ka iseenda üle ja juhib talle omase, sageli lõikava sarkasmiga tähelepanu sellele, mida britid ise märgata ei oska, ei taha või ei viitsi.
2003. aastal pöördus Bryson tagasi Ühendkuningriiki ja sai 2015. aastal Briti kodakondsuse. Sellele eelnenud ringsõidust mööda Suurbritanniat sündis reisiraamat „The Road to Little Dribbling”, mida võib lugeda raamatu „Ülestähendusi väikeselt saarelt” järjeks. Britid ise nimetavad Brysonit oma rahvuslikuks aardeks.
Originaali pealkiri Notes from a small island. Eesti keeles
Märksõnad:
Eesti Raamat
Saareraamat
ameerika
ilukirjandus
reisikirjad
Suurbritannia
OÜ PiktoGraaf
Hind:
21,00 EURTeema
Reisijuhid, reisikirjad alla viimati lisatud:
Aare Mäemets, Karksi,
Eesti Raamat, 1981, hind: 2,50 eurot
Justin Petrone, Minu Eesti 2. osa. Mida sa tahad?,
Petrone Print, 2011, hind: 6,00 eurot
Kaido Einama, Reisi taskuraamat. Rännates läbi maailma,
Äripäeva Kirjastus, 2005, hind: 4,00 eurot
Hele-Mai Alamaa, Kirsi Altjõe, Ehedad elamused Pärnumaal,
Ajakirjade Kirjastus, 2016, hind: 8,00 eurot
Marko Kaldur, Reis ümber Eestimaa,
Valgus, 2008, hind: 6,00 eurot
Nargiz Kuut, Samarkandi kuum suvi,
Nargiz Kuut, 2014, hind: 11,00 eurot
Ülo Kesker, Minu reisikirjad,
Ülo Kesker, 2007, hind: 5,00 eurot
Malle Koido, Minu Rio de Janeiro. Elujanus olümpialinn,
Petrone, 2016, hind: 8,00 eurot
Terhi Pääskylä-Malmström, Minu Tallinn. Kalevitüdruku kroonika,
Petrone, 2016, hind: 6,00 eurot
Egert Rohtla, Mine ja kaota ennast,
Helios, 2017, hind: 4,00 eurot
Reisijuhid, reisikirjad all on 2108 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!