Teema: Kodu ja aed
Pealkiri:
Veekogud aias. Esmamõttest teostuseniAutor(id): Börje Eriksson, Pär Schyllander, Bertil K Johanson
Kirjastus: Maalehe Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 2007
Originaalkeel:
Tõlkija: Hannes Königsberg
ISBN: 978-9985-64-330-3
Lehekülgi: 110
Seisukord: normaalses korras kasutatud raamat
Mõõdud: 198 × 246 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Unistust veekogust oma aias
on suhteliselt lihtne teoks teha, ehkki esmapilgul ei tahaks seda uskuda. Veesilmale võib leida asukoha palkonil, paigutada välisukse kõrvale pilku püüdma või loovutada suurema osa krundist. Veekogu võib kujutada endast peegelsileda veepinnaga tiiki, mis soojal suvepäeval peegeldab päikesekiiri või tiiki koos sellest väljuva rahuandvalt vuliseva ojakesega, mille ääres on mõnus pärast väsitavat päeva puhata. Võib-olla soovid vaadelda vees ujuvaid käiu või teisi veeloomi ning nautida ilusaid ja erilisi veetaimi.
Kaasaegsed ehitusmaterjalid võimaldavad ehitada veekogusid, mis peavad vastu aastaid ja kus on toimivad ökosüsteemid. Suur pumba- ja lisaseadmete valik võimaldab konstrueerida lisaefekte, nagu väikesed kosed ja purskkaevud - seda kõike oma fantaasia elluviimiseks. Sügavalt on juurdunud müüt, et veekogu vajab pidevat hooldust. Bioloogiliselt õigesti kujundatud veekogu nõuab vähem hoolt kui aiamuru.
Raamatust leiate pisut teavet käiadest ja teistest elusolenditest veekogus ning ülevaate vees ja kaldal mõnulevatest taimedest ning peamiselt muidugi veekogu projekteerimisest, ettevalmistustöödest ja rajamisest. Fotod ja joonised täiendavad teavet
veekogu kavandamise võimalustest.
Pär Schyllander on pikki aastaid tegelenud oma hulgifirmas taimede ja lisaseadmetega veekogude tarvis. Ta on pidanud loenguid, nõustanud ja kirjutanud erialaseid artikleid.
Börje Eriksson on aiandusspetsialist, kes töötanud aastaid aianduskooiis õpetajana. Tal on ka endal aianduse ja koolitusega tegelev firma.
Fotod on teinud Bertil K Johansson -professionaalne fotograaf, kelle erihuvi on aiandusfotod.
Hind:
17,00 EURTeema
Kodu ja aed alla viimati lisatud:
Lydia Pettai, Lilled vaasis,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 3,00 eurot
Erich Mägi ja Toivo Niiberg, Pirn aias ja köögis,
Maalehe Raamat, 2001, hind: 8,00 eurot
Heigo Miidla, Viinamarjakasvatus,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1964, hind: 15,00 eurot
Heljo Jänes, Kalju Kask, Jaan Kivistik, Asta-Virve Libek, Robert Piir ja Toivo Univer, Puuviljad ja marjad Eestis. Pomoloogia,
Tea, 2010, hind: 35,00 eurot
Leopold Meensalu, Toivo Niiberg, Väino Pallum, Tomat aias ja köögis,
Maalehe Raamat, 2000, hind: 8,00 eurot
Väino Eskla, Liina Hanni, Asta Libek, Toivo Niiberg, Ele Vool, Vaarikas aias ja köögis,
Maalehe Raamat, 2003, hind: 15,00 eurot
Otto Tigane, Kääbusviljapuude kasvatamine,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 8,00 eurot
Jakob Palk, Viljapuude paljundamine,
Valgus, 1984, hind: 6,00 eurot
Maasikakasvatus,
Eesti Aiandusliit, 1996, hind: 8,00 eurot
Heljo Jänes, Toivo Niiberg, Kirss aias ja köögis,
Maalehe Raamat, 2001, hind: 8,00 eurot
Kodu ja aed all on 1302 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!