Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Freudi häda. Kirjutisi 2004-2013Autor(id): Jaanus Adamson
Kujundaja: Veiko Tammjärv
Kirjastus: EYS Veljesto kirjastus
Linn: Tartu
Aasta: 2015
Originaalkeel:
ISBN: 9789949903832
Lehekülgi: 248
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 210x133
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 284
Psühhoanalüüsi rajaja Sigmund Freudi mõttepärandile toetuv ja seda lahkav tekstikogumik on intellektuaalselt köitev retk kultuuri süvahoovuste ja inimhinge saladuste tundmaõppimiseks. Autori huviorbiidis on nii psühhoanalüütikud (Carl Gustav Jung, Jacques Lacan), filosoofid-mõtlejad (Slavoj Žižek, Albert Camus, Maurice Merleau-Ponty jt) kui ka kirjanikud (Virginia Woolf, Franz Kafka, Isaac Bashevis Singer jt). Käsitletav ainevaldkond on lai, alates võimuihast ja surmahirmust, fetišismist ja hüsteeriast kuni müstitsismi ja õnnetunde võimalikkuseni. Kirjanduslike näidete najal leiavad läbivalgustamist paljud psühhoanalüüsi põhimõisted ja -teemad (sh alateadvus, sümptomid, kompleksid, seksuaaliha, unenägude tõlgendamine, suur Teine jne).
Jaanus Adamson (snd 1966) on õppinud aastatel 1984–1991 Tartu Ülikoolis eesti filoloogiat ja aastatel 1995-1996 Helsingi Ülikoolis filosoofiat. Alates 1990ndate lõpust on Jaanus Adamson avaldanud kirjutisi erinevates kultuuriväljaannetes (Sirp, Vikerkaar, Looming jne) ning tegutsenud lektorina mitmetes kõrgkoolides (Eesti Humanitaarinstituut, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikool). Aastal 2004 ilmus autorilt kirjutistekogu "Läbirääkimised. Kirjutisi 1995–2003" (EYS Veljesto Kirjastus).
Märksõnad:
EYS Veljesto kirjastus
kirjandusteadus
raamatuarvustused
publitsistika
Hind:
15,00 EURTeema
Keel ja kirjandus alla viimati lisatud:
Marika Nugis, Sirje Ääremaa, Õigekirjaharjutusi I. Kirjavahemärgid,
M. Nugis, 2003, hind: 7,00 eurot
Peep Nemvalts, Aluse sisu ja vorm. Alusfraasi käändevaheldus tänapäeva eesti kirjakeeles,
Eesti Keele Sihtasutus, 2000, hind: 6,00 eurot
Emakeele Seltsi aastaraamat (44-45),
Emakeele Selts, 2000, hind: 7,00 eurot
Eesti Keele Instituut; koostanud ja toimetanud Katrin Hallik ja Katre Kasemets, Et lugeja võiks tulla. Artiklite kogumik,
Eesti Keele Sihtasutus, 2010, hind: 5,00 eurot
Riina Reinsalu. Toimetanud Helika Mäekivi, Lepingukeel,
Keelehooldekeskus, 2016, hind: 6,00 eurot
Tiit Hennoste. Toimetanud Külli Habicht, Kuidas teha ja esitada ettekannet?,
Keelehooldekeskus, 2017, hind: 7,00 eurot
toimetanud Peeter Helme, Kaia Sisask, Kius olla julge. Luuletajad luulest. 21 esseed,
Kite, 2011, hind: 17,00 eurot
Uno Liivaku, Kuidas öelda teisiti. Valimik stamp- ja parasiitkeelendeid,
Valgus, 1969, hind: 3,50 eurot
Reet Kasik, Sissejuhatus tekstiõpetusse,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2007, hind: 13,00 eurot
Mari Mets, Suhtlusvõrgustikud reaalajas: võru kõnekeele varieerumine kahes Võrumaa külas,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2010, hind: 10,00 eurot
Keel ja kirjandus all on 1345 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!