Teema: Majandus, poliitika
Pealkiri:
Eesti majanduse teataja 3 (178) 2006Autor(id): Peatoimetaja: Aime Hendre
Kirjastus: Teataja
Linn: Tallinn
Aasta: 2006
Originaalkeel:
ISBN: 14064499
Lehekülgi: 124
Seisukord: kasutatud ajakiri, kaaned kohati määrdunud, sisu korras
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega
Sisu:
kasutatud ajakiri, kaaned kohati määrdunud, sisu korras
Euroopa Liidu uus finantsperspektiiv aastateks 2007–2013 ja selle kujundamisest
2005. aasta 16. detsembril valmis 25 liikmesriigi ülemkogul Euroopa Liidu järgmise finantsperspektiivi kokkulepe. Rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna nõunik
Tiiu T. Reinbusch kirjeldab valdkonniti ja rubriigiti ning olulisi mõisteid selgitades kokkuleppega saavutatut, aitamaks mõista toimuvat ning vältimaks tekkivate olukordade ning tulemuste vääriti tõlgendamist.
PRIA toetab ligi 40 tegevust
Põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametisse (PRIA) laekus mullu toetuste saamiseks üle 61 000 taotluse. PRIA maksis põllumeestele, maaettevõtjatele, toiduainetööstustele ja kohalikele omavalitsustele toetusteks kokku üle 2 miljardi krooni. PRIA teabe- ja arendusosakonna juhataja Heli Raamets annab ülevaate 2006. aastal PRIA kaudu jagatavatest toetustest. Avaldatud on nende jagamise ajakava.
Avaldatud on maaelu ja põllumajandusturu korraldamise seaduse terviktekst ning määrused 2006. aastal antavate riiklike ja ELi ühise põllumajanduspoliitikaga kaasnevate maaelu arengu toetuste ning kalandusturu korraldamiseks antavate riiklike arengutoetuste kohta.
Vara hindamine finantsaruandluse eesmärgil
Eesmärgil viia vara hindamise alused vastavusse rahvusvaheliste, ka Euroopa Liidu liikmesriikides kehtivate ja tunnustatud standarditega, otsustati koostada Eesti varade hindamise standard. Praeguseks on ilmunud standardiseeriast EVS 875 “Vara hindamine” viis standardit. Tallinna Tehnikaülikooli logistika ja kinnisvara õppetooli juhataja Ene Kolbre ja Kinnisvaraekspert OÜ juhatuse esimees Tambet Tiits käsitlevad vara hindamisega seotud põhimõisteid, varade ja väärtuste liike, hindajate kutse-eetika küsimusi ning hindamisega seotud aruandeid. Kõiki neid ja järgnevaid standardeid tuleb käsitleda tervikuna, et täita kõiki vara hindamise nõudeid.
Raamatupidamise 2005. aasta aruanne
Ettevõtetel tuleb aastaaruande koostamisel arvestada, et muutusi on nii raamatupidamise seaduses, Raamatupidamise Toimkonna juhendites kui ka rahvusvaheliste finantsaruandluse standardites (IFRS). Samuti on Eesti seadusandlust mõjutanud liitumine Euroopa Liiduga. Üks olulisem uuendus raamatupidamises on äriühenduste arvestuses ning konsolideeritud ja konsolideerimata aruannete koostamise korras. Palju täiendusi on seoses õiglases väärtuses varade ja kohustuste hindamise ning kajastamisega. PricewaterhouseCoopers juhtivad audiitorid Heidi Seeland ja Margus Lutsoja selgitavad, mis on muutunud ja seda eriti aastaaruande koostamise aspektist.
Mittetulundusühenduste 2005. aasta majandusaasta aruande koostamisest
Ühendused on kohustatud koostama lõppenud majandusaasta kohta aruande, mis koosneb raamatupidamise aastaaruandest ja tegevusaruandest. Raamatupidamiskonsultant Elle Märitz on kirjutanud praktikule väga heade selgituste ja näidisskeemidega artikli nii ühenduste bilansi kui ka tulude ja kulude ning rahavoogude aruande, aga ka raamatupidamise aastaaruande lisade koostamise kohta.
Avaldatud on korteriühistuseaduse terviktekst ning mittetulundusühingute seaduse ja sihtasutuste seaduse aktualiseeritud terviktekstist väjavõtted juhtimise ning raamatupidamise ja kontrolli kohta.
Töösuhete õigusregulatsioon Soomes II
Advokaadibüroo Hedman Osborne Clarke jurist Kalle Pedak jätkab Soome tööõiguse tutvustamist. Üksikasjalikult käsitletakse töö- ja puhkeaja ning palga regulatsiooni. On oluline teada, et tegevusalade kollektiivlepingutes on kindlaks määratud tööandjate obligatoorsed sätted töötaja tööaja ja palga normide kohta, mis võivad olla töötajale kasulikumad kui riiklikud normid ja millest ei ole võimalik tööandja ja töötaja vahelises töölepingus töötaja kahjuks kõrvale kalduda.
Tööjõu vahendamine ja kolmepoolsed töösuhted
Eesti ühinemisel Euroopa Liiduga kerkis ka meil päevakorda teistes liikmesriikides sageli kasutatav ja personaliettevõtete pakutav tööjõu vahendamise teenus. Teenuse kiire vastuvõtu on tinginud nii tänapäevaste majandussuundade taustal muutunud töösuhete olukord, töösuhte poolte vajadused kui ka Euroopa Liidu uutele liikmesriikidele kehtestatud tööjõu liikumise piirangud. Advokaadibüroo Hedman Osborne Clarke jurist Janika Aigro annab ülevaate kolmepoolsetest töösuhetest ning nende reguleerimisest lähtuvalt Eesti õiguskorrast ning kompenseerides seadusliku regulatsiooni puudumist pooltevaheliste lepingutega.
Avaldatud on Eesti Vabariigi töölepingu seaduse, palgaseaduse, puhkuseseaduse, töö-ja puhkeaja seaduse ning kollektiivlepingu seaduse terviktekstid; tsiviilseadustiku üldosa seaduse ja võlaõigusseaduse aktualiseeritud terviktekstidest väljavõtted esindamisest ning teenuste osutamise lepingutest.
FIE sotsiaalmaksu avansilised maksed 2006. aastal
Maksu- ja tolliamet juhib tähelepanu, et füüsilisest isikust ettevõtja jälgiks ise oma sotsiaalmaksu avansilise makse kohustuse suurust ja tasuks selle õigel ajal.
Vorm INF 12 “Mitteresidendile makstud intressi deklaratsioon” ning Euroopa Liidu Nõukogu direktiivist 2003/48/EÜ tulenevad kohustused
Hind:
1,50 EUR