Eesti majanduse teataja 5 Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2006 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.

Teema: Majandus, poliitika
Pealkiri: Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006
Autor(id): Peatoimetaja: Aime Hendre

Kirjastus: Teataja
Linn: Tallinn
Aasta: 2006
Originaalkeel:
ISBN: 14064499
Lehekülgi: 100

Seisukord: kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega

Sisu:
Eesti kindlustusturg 2005. aastal

2005. aasta lõpus tegutses Eestis kindlustusandjana kuus kahjukindlustusseltsi, viis elukindlustusseltsi ning liikluskindlustuse fond. Eelmise aastaga võrreldes kasvas kindlusutusturg 25,2%. Finantsinspektsiooni ülevaatest selgub, miks elukindlustusturu kasv kiirenes, aga kahjukindlustusturu kasv oli väiksem kui 2004. aastal.

Kuidas hinnata äririske?

Äritegevuse riskide hindamisel on olulisimaks riskide identifitseerimine ning piiride teadvustamine, mille raames tegutsetakse. Nende kahe tegevuse tagajärjel saab ettevõtte juhtimisel teha teadlikumaid valikuid ja otsuseid. Marsh Kindlustusmaakler ASi juhatuse esimees Mart Mere arutleb selle üle, kuidas riske käsitleda, miks on vaja strateegilist riskide juhtimist, kuidas riskijuhtimist juurutada ja mis on ettevõtte riskitaluvusvõime.

Kuidas kindlustuselt raha saada?

Inglist ja Ko Õigusbüroo juhataja Aare-Matti Inglist käsitleb tõendite rolli kindlustusandjalt hüvitise saamisel. Kindlustusvõtja peab olema valmis seltsilt hüvitise saamiseks tõendama kindlustusjuhtumi toimumist ning tekkinud kahju suurust, aga ka kummutama seltsi väiteid kindlustusvõtja kohustuste mittetäitmise kohta, mis võiksid mõjutada kahju tekkimist või suurust. Artiklis selgitatakse, milliseid tõendeid on võimalik kasutada kahjukäsitluses ja kohtus.

Veosekindlustuse suuremad vajakajäämised

Veosekindlustuse põhjendamatu ebapopulaarsuse tõttu on tekkinud olukord, kus kindlustustingimuste ja -klauslite tõlgendamiseks puudub Eestis vastav kohtupraktika. Seetõttu ei ole kindlustusvõtja ja kindlustusandja vaidluste korral võrdses positsioonis, nagu seda eeldab 2002. aastal Eestis jõustunud võlaõigusseadus. Renee Mahl CMR Konsultant OÜst selgitab, miks kindlustustingimuste ja rahvusvaheliselt tunnustatud kindlustusklauslite Institute Cargo Clauses sätete vaheliste vastuolude korral on kindlustusvõtjal raske tugineda klauslite aluseks olevatele seadustele või erialakirjandusele.

Avaldatud on võlaõigusseaduse aktualiseeritud terviktekstist väljavõte kindlustuslepingute kohta.

Liikluskindlustuslepingu kindlustuskaitse piirangud

Liikluskindlustuse seadus sätestab hulgaliselt piiranguid kahju hüvitamisele. Advokaadibüroo LEXTAL jurist Alar Urm vaatleb liikluskindlustuslepingu kindlustuskaitse ja sõidukijuhi tsiviilvastutuse erinevusi ja hüvitamispiirangute sätteid. Autor esitab vaieldavate hüvitamispiirangute kriitikat ja konkreetseid ettepanekuid liikluskindlustuslepingu alusel kahju hüvitamisele kehtestatud piirangutest loobumise kohta.

Avaldatud on liikluskindlustuse seaduse terviktekst.

Kas eelistada elukindlustuslepingut börsile?

Majesteedi Elukindlustusagentuuri OÜ juhataja Andrus Järve soovitab enne börsile minekut hankida võimalikult palju infot seal tegutsevate ettevõtete kohta ning kuulata asjatundjate nõuandeid ja arvamusi, et investeerimine oleks igati edukas. Ka elukindlustuslepingu kaudu saab investeerida. Autor arutleb, kuidas seda teha.

Reisikindlustus tagab turvatunde

Reisilgi võib ette tulla ootamatusi. Kui juhtub õnnetus või tervisehäda, ei piisa õnnetusjuhtumi- või elukindlustuslepingust. Reisil annab täieliku kindlustuskaitse reisikindlustus. Salva Kindlustuse reisikindlustuse tootejuht Aino Vähter tutvustab, millist kaitset pakuvad reisipaketti kuuluvad meditsiiniabikindlustus (tervisekindlustus), reisitõrkekindlustus ja pagasikindlustus.

Avalike dokumentide legaliseerimine ja tunnistusega (apostille´ga) kinnitamine Eestis

Välisministeeriumi konsulaarosakonna õigusbüroo atašee Gert Auväärt annab ülevaate dokumendi legaliseerimise menetlusest ja avaliku dokumendi tunnistusega (apostille`ga) kinnitamisest ning nimetab juhud ja põhjused, kui dokumenti ei legaliseerita.

Avaldatud on välisriigi avalike dokumentide legaliseerimise nõude tühistamise konventsioon ja Eesti avaliku dokumendi tunnistusega (apostille´ga) kinnitamise kord.

Viis dokumenti, mis avavad uksed Euroopas õppimiseks ja töötamiseks

Europass, mis koondab endasse viis dokumenti – CV, keelepass, õpirände tunnistus, diplomilisa ja kutsetunnistuse lisa – ongi ellu kutsutud selleks, et meie oskused, pädevused ja teadmised oleksid Euroopas ühtviisi mõistetavad ja kodanikel oleks lihtsam Euroopas tööd leida ning koolitusprogrammides osaleda. Eesti Europassi Keskuse juhataja Kaire Kroos selgitab, kellele Europass on mõeldud ja kuidas see toimib.

Tööjõu liikumine Eestist välisriikidesse ja kolmepoolsed töösuhted

Enne 1. maid 2006 oli Eesti kodanikul vabadus vabalt tööle asuda vaid kolmes vanas liikmesriigis: Rootsis, Iirimaal ja Suurbritannias. Üleminekuperioodiga riikides kohalduvad tööd otsivale eestlasele vastava liikmesriigi kehtestatud registreerimise ja lubade süsteemid. Piirangute ületamiseks, aga ka vanade liikmesriikide ettevõtjate huvist lähtuvalt on hoogustunud uus ettevõtlussuund – kolmepoolsete töösuhete kaudu tööjõu vahendamine, mis võimaldab töötajal liikuda teenuste liikumisena. Teemat käsitleb Hedman Osborne Clarke advokaadibüroo jurist Janika Aigro.

Tehingud kolmandate riikidega

IMG Konsultant ASi maksukonsultant Madis Uusorg annab ülevaate ja selgitab ekspordi ja impordiga seonduvat eelkõige maksustamise aspektist. Kui varem oli Eestist väljapoole müüdava kauba puhul igal juhul tegemist ekspordiga, siis pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga tuleb eristada ka kaubakäivet, mis toimub teiste Euroopa Liidu riikidega.

Kinnisasjade maksustamine käibemaksuga

Teema on aktuaalne, sest käibemaksuõigus ja eriti kinnisasjade maksustamine on Eestis viimaste aastate jooksul pidevalt muutunud. Kui üldreegli kohaselt on kinnisasjade võõrandamine käibemaksuvaba, siis kruntide ja uusehitiste võõrandamine on maksustatav käibemaksuga. Praktikas on tekkinud mitmed probleemid krundi ja uusehitise mõiste määratlemisel. Ka on teatud käivete puhul valikuõiguse kasutamisega ette tulnud arusaamatusi. Advokaadibüroo Kraavi & Partnerid vandeadvokaadi abi Kaspar Lind selgitab, kuidas selliseid probleeme vältida või lahendada.

Ehitise võõrandamise võimalikkusest

Hind: 1,50 EUR
Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2006 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2006 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2006 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2006 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2006 | vanaraamat.ee
Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, Peatoimetaja: Aime Hendre, Teataja 2006 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud