Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Neksus. Infovõrgustike lühiajalugu kiviajast kuni tehisaruniAutor(id): Yuval Noah Harari
Kujundaja: Villu Koskaru
Kirjastus: Postimees Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2024
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Lauri Liiders
ISBN: 9789916736807
Lehekülgi: 568
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x145
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Lood tõid meid kokku. Raamatud levitasid meie ideid ja mütoloogiaid. Internet lubas lõputuid teadmisi. Ent algoritm sai teada meie saladused ja pööras meid üksteise vastu. Mida teeb tehisaru? „Neksus“ on põnev ülevaade sellest, kuidas me praegusesse hetke välja jõudsime, tutvustades valikuid, mida peame tegema, et ellu jääda ja õitseda.
Viimase 100 000 aasta jooksul oleme meie, Homo sapiens’id, omandanud tohutu väe. Kõigi meie avastuste, leiutiste ja vallutuste loetelu täidaks palju köiteid. Kuid võim ei võrdu veel tarkusega ja pärast 100 000 aastat avastusi, leiutisi ja vallutusi on inimkond end tõuganud eksistentsiaalsesse kriisi. Oleme jõudnud ökoloogilise kollapsi äärele, mille on põhjustanud meie väe väärkasutus. Oleme ühtlasi ametis uute tehnoloogiate loomisega, nagu tehisintellekt, mis võib meie kontrolli alt välja lipsata ja meid orjastada või hävitada. Kui meie, sapiens’id, oleme nii targad, siis miks oleme nõnda ennasthävitavad?
„Neksus“ heidab pilgu pikale inimajaloole, et aru saada, kuidas info voolamine on meid siia toonud. Yuval Noah Harari juhib meid läbi kiviajast, piibli kanoniseerimisest, trükikunsti leiutamisest, massimeedia tulekust ja populismi hiljutisest taastõusust, ning palub meil mõelda, millised keerulised suhted valitsevad info ja tõe, bürokraatia ja mütoloogia, võimu ja tarkuse vahel. Ta uurib, kuidas sellised süsteemid nagu Rooma impeerium, katoliku kirik ja NSV Liit on infot kasutanud oma sihtide saavutamiseks nii heas kui halvas. Ja ta toob välja need pakilised valikud, millega oleme silmitsi seatud, kui mitteinimlik intellekt nüüd meie olemasolu ohustab.
Stephen Fry: „Erakordne, mõtlemapanev ja väga hästi põhjendatud. Harari loob nägemuse kiiresti lähenevast tulevikust, mis on ühtaegu põnev ja hirmutav. Kui on üks raamat, mida ma soovitan lugeda kõigil – eriti aga meie poliitilistel, äri- ja kultuuriliidritel – on selleks just „Nexus“.
Yuval Noah Harari on ajaloolane, filosoof ja menukas autor, kes on kirjutanud raamatud „Sapiens“, „Homo Deus“ ja „21 õppetundi 21. sajandiks“ ning sarjad „Sapiens: a Graphic History“ ja „Unstoppable Us“. Tema raamatud on müünud 45 miljonit eksemplari 65 keeles. Koos oma abikaasa Itzik Yahaviga rajas ta haridusele ja meediale keskenduva ettevõtte Sapienship. Sündinud Iisraelis 1976. aastal, sai Harari doktorikraadi Oxfordi ülikoolist 2002. aastal. Praegu on ta lektor Jeruusalemma Heebrea ülikooli ajalooteaduskonnas ja teadur Cambridge’i ülikooli eksistentsiaalse riski keskuse juures.
Märksõnad:
Postimehe kirjastus
Villu Koskaru
infovõrgud
info
infopoliitika
ajalugu
tsivilisatsioon
totalitarism
demokraatia
tehisintellekt
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Neksus. Infovõrgustike lühiajalugu kiviajast kuni tehisaruni, Yuval Noah Harari, Postimees Kirjastus 2024Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Paul Mõtsküla, Nad läksid rinde paremal tiival. II maailmasõja sündmused Lõuna-Eestis,
Eesti Raamat, 1969, hind: 7,00 eurot
Koostajad: Tiit Rosenberg, Kari Tarkiainen, Soome ja Eesti riikluse juured 1809. aasta tähendus,
Õpetatud Eesti Selts, 2010, hind: 8,00 eurot
Armas Luige, Eesti tuletornid. Fakte ja meenutusi,
Eesti Raamat, 1974, hind: 5,00 eurot
Andrei Hvostov, Mõtteline Eesti (ajaloonägemus),
Eesti Ekspressi Kirjastus, 1999, hind: 13,00 eurot
Meevo Ruus, Meie iselaadsest saatusest. Viimasest jääajast 1939. aastani,
Pro Event, 2010, hind: 12,00 eurot
Paul Liitoja, Olav Mullas, Polguga Suures Isamaasõjas,
Eesti Raamat, 1970, hind: 5,00 eurot
Edmund Ernits, Ma sõjateele läksin…,
Olion, 1990, hind: 9,00 eurot
Armas Luige, Eesti tuletornid,
Eesti Raamat, 1982, hind: 4,00 eurot
Ü. Nõmm, Ideoloogiaküsimused parteitöö praktikas,
Eesti Raamat, 1980, hind: 5,00 eurot
Heino Arumäe, Võitlus Balti liidu loomise ümber 1919-1925,
Eesti Raamat, 1983, hind: 7,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5829 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!