Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Kalev ja Lembit. Eesti allveelaevade luguAutor(id): Arto Oll
Kujundaja: Kaspar Ehlvest
Kirjastus: Argo kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2017
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9789949607204
Lehekülgi: 272
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 134x210
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
2017. aastal möödus 80 aastat Eesti Vabariigi allveelaevade Kalev ja Lembit kodusadamasse saabumisest. Suurbritannias ehitatud ja enne Teist maailmasõda Läänemere regiooni moodsaimad sõjalaevad Kalev ja Lembit olid Eesti mereväe au ja uhkus, kuigi jõudsid Eesti lipu all sõita kõigest kolm aastat.
„Kalev ja Lembit“ annab lugejale ülevaate allveelaevade ajaloost, mererelvastuse arengust ja Eesti sõjalaevastiku olukorrast. Raamat põhineb peamiselt Eesti Riigiarhiivis talletatud arhiivisäilikutel ning sisaldab hulgaliselt väljavõtteid Eesti allveelaevadega seotud dokumentidest, sealhulgas nende ehitamiseks sõlmitud lepingust ja külalisraamatust, ning väärtuslikke ja seni avaldamata fotosid ja põhjalikku infot meeskonnaliikmete kohta. Raamatule kirjutas eessõna Eesti mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska.
Arto Oll (1985) on Tallinna ülikooli doktorant, tema uurimissuunaks on meresõjanduse areng 19.–20.sajandil, keskendudes Eesti mereväe ajaloole aastatel 1918–1940. Alates 2013. aastast töötab ta Eesti Meremuuseumis teadurina ja oli aastatel 2014–2016 muuseumi mererelvastuse kogu hoidja. Autor on avaldanud artikleid Eesti mereväe teemal, „Kalev ja Lembit“ on tema esimene raamat.
Märksõnad:
Argo kirjastus
Kaspar Ehlvest
Eesti. Merevägi
Kalev (allveelaev)
Lembit (allveelaev)
sõjalaevad
sõjalaevastik
merevägi
allveelaevad
tehnika ajalugu
transpordiajalugu
sõjaajalugu
Hind:
22,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Lembit Jaanits, Silvia Laul, Vello Lõugas, Evald Tõnisson, Eesti esiajalugu,
Eesti Raamat, 1982, hind: 8,00 eurot
Sulev Valdmaa, Eesti ajalugu. Valik ajalooallikaid. Lisamaterjal gümnaasiumikursuse juurde,
Koolibri, 2002, hind: 5,00 eurot
Jussi Pekkarinen, Juha Pohjonen, Läbi Soome kadalipu. Inimeste väljaandmised Nõukogude Liidule 1944-1981,
Tänapäev, 2008, hind: 12,00 eurot
Rahvakunstimeistrite koondis «UKU»,
Perioodika, 1975, hind: 4,00 eurot
Lembit Anton, Kuhu küll kõik külad jäid? Laanemõisa küla lood. II osa,
Canopus, 2011, hind: 17,00 eurot
Magnus Ilmjärv, Hääletu alistumine. Eesti, Läti ja Leedu välispoliitilise orientatsiooni kujunemine ja iseseisvuse kaotus 1920. aastate keskpaigast anneksioonini,
Argo, 2004, hind: 18,00 eurot
Sulev Valdmaa, Põhjamaade ajalugu,
Avita, 1998, hind: 10,00 eurot
Koostaja Lea Leppik. Toimetaja Mart Orav, Tartu tähetorn. Tartu Old Observatory,
Aasta Raamat, 2011, hind: 18,00 eurot
Päiviö Tommila, Soome ajakirjanduse algus. Tekkimisest kuni XIX sajandi keskpaigani,
Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Selts, 1992, hind: 9,00 eurot
Priit Rohtmets, Tiit Kuuskmäe, Urmas Pappel, Eesti ja Hiina suhete sünd,
Eesti Akadeemiline Orientaalselts, 2018, hind: 25,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5929 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!