Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Naised. XX sajandi romaanAutor(id): Charles Bukowski
Kirjastus: Eesti Päevaleht, Mediasat Group
Linn: Tallinn, Madrid
Aasta: 2006
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Peeter Sauter
ISBN: 8498196094
Lehekülgi: 284
Sari: Eesti Päevalehe raamat. XX sajand 38
Seisukord: ümbrispaber kohati kulunud ja natuke määrdunud, sisu korras
Mõõdud: 127 × 211 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T283# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. VPT
Bukowski väitis, et 93% tema kirjutatust olevat autobiograafiline. «Naised» ongi ehe Bukowski – puhas, otsekohene ning häbitu, peategelaseks veel mitmes romaanis esinev autori alter ego Henry Chinaski. Kohati eneseirooniline Chinaski on krõbeda sõnavaraga naiste- ja napsimees, kes lävib kõigi ühiskonnakihtidega. Tema moraal seisneb selles, et mitte vaadata kaugemale järgmisest päevast, pudelist, suhtest.
Charles Bukowski on pärit Saksamaalt. 1922. a, kui Charles oli kaheaastane, kolis perekond Los Angelesse, mida peagi mõjutas USA-d tabanud suur majanduskriis. Kodus halvasti koheldud Bukowski avaldas noorena paar lühijuttu, aga katkestas seejärel kirjutamise ligi kümneks aastaks. Ta rändas mööda Ameerikat, töötades juhuslikel töökohtadel, hiljem pidas pikemalt postiljoni ja postiametniku ametit.
Akadeemiline kirjanduskriitika pole lõpuks kultusliku staatuse saavutanud Bukowski teostele kuigi palju tähelepanu raatsinud pühendada. Muretus stiilis kirja pandud jutud sisaldavad ohtralt joomist, kiiret seksi ja ropendamist. See moodustab konservatiivse väärtkirjanduse austaja jaoks barjääri, mis on küll formaalne, kuid raskelt ületatav.
Originaali pealkiri: Women
Märksõnad:
ameerika ilukirjandus
romaanid
Sari: Eesti Päevalehe raamat. XX sajand nr. 38
Hind:
15,00 EURTeema
Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:
Alessandro Manzoni, Kihlatud,
Eesti Raamat, 1997, hind: 15,00 eurot
William Somerset Maugham, Maag,
Canopus, 2003, hind: 13,00 eurot
Jon Fasman, Maadeavastaja raamatukogu,
Tänapäev, 2005, hind: 5,11 eurot
Issai Kalistratovitš Kalašnikov, Julm sajand I-II. Ajalooline romaan Tšingis-khaanist ja mongolite elust XII-XIII sajandil,
Eesti Raamat, 1983, hind: 9,00 eurot
Thomas Hardy, DUrbervilleide Tess. Puhas naine,
Eesti Raamat, 1969, hind: 6,00 eurot
Etaf Rum, Naine pole mees,
Rahva Raamat, 2023, hind: 20,00 eurot
Louisa May Alcott, Väikesed naised,
Pegasus, 2019, hind: 20,00 eurot
Stefan Zweig, Kärsitu süda,
Eesti Raamat, 1996, hind: 8,00 eurot
Oscar Wilde, Dorian Gray portree,
Eesti Raamat, 1972, hind: 12,00 eurot
William Golding, Kärbeste jumal. Mereristsed,
Eesti Raamat, 1989, hind: 9,00 eurot
Ilukirjandus: väliskirjandus all on 6959 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!