Teema: Militaar
Pealkiri:
Eestlased võõra võimu väes 1939-1945Autor(id): Jukka I. Mattila; joonealused märkused: Hanno Ojalo
Kirjastus: Ammukaar
Linn: Tallinn
Aasta: 2020
Originaalkeel:
Tõlkija: Roland Tõnisson
ISBN: 9789949740581
Lehekülgi: 160
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 223x159
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Soome ajaloouurija Jukka I.Mattila raamatus avaneb Eesti lugejal hea võimalus tutvuda uudse vaatenurgaga eesti sõjameeste saatusele Teises maailmasõjas. Näeme eestlaste sõdimisi erinevates Saksa ja Soome väeosades veidi teistsugusest - meie põhjanaabri seisukohast. Mõnes mõttes on see kasulik, sest sageli näeb kaugemalt paremini. Kuid seejuures on autori nägemus mitte kõrvalseisja, vaid tõelise Eesti sõbra oma. Igal juhul on käesolevas raamatus koos rohke pildimaterjaliga antud ülevaade ajaloohuvilisele kasulik lugemismaterjal.
Käesolev raamat on eelkõige kirjutatud Soome lugejale selgitamaks põhjanaabritele, mis juhtus Teise maailmasõja ajal Soome lahe lõunakaldal ja milliste raskete valikute ees oli vennasrahvas tol ajal.
Märksõnad:
Ammukaar
Relva-SS
Eesti Leegion
Nõukogude okupatsioon
Saksa okupatsioon
eestlased
sõdurid
mobilisatsioon
sõjavägi
sõjategevus
vabatahtlikud
soomepoisid
Teine maailmasõda, 1939-1945
Jätkusõda, 1941-1944
sõjaajalugu
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eestlased võõra võimu väes 1939-1945, Jukka I. Mattila; joonealused märkused: Hanno Ojalo, Ammukaar 2020Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Hans Lepp ja Aapo Roselius, Rootsi kroonikandjad Eestis. Svenska kungliga besök i Estland,
Huma, 2002, hind: 6,00 eurot
Anna Politkovskaja, Putini Venemaa,
Eesti Päevaleht, 2006, hind: 14,00 eurot
Anna Politkovskaja. Toimetanud Maris Makko, Vene päevik. Mõrvatud ajakirjaniku viimane raamat,
Eesti Päevaleht, 2007, hind: 9,00 eurot
Raimo Pullat, Salapiirituse vedu Eestist Soome 1919-1939,
Saareke, 1993, hind: 14,00 eurot
Bernhard Kay, Meresõiduajaloo suured ekspeditsioonid. Seikluslikud avastusretked maailma lõppu ja veelgi kaugemale,
Olion, 2008, hind: 12,00 eurot
Helmut Piirimäe, Mati Laur, Olaf Klaassen, Juta Kivimäe, Olga Kaljundi, Uusaeg 2,
Avita, 1993, hind: 5,00 eurot
Herman Lindqvist, Rootsi ajaloo radadel,
Wiken AB, 1993, hind: 5,00 eurot
Simon Sebag Montefiore, Verev keskpäevataevas,
Varrak, 2017, hind: 6,00 eurot
Balthasar Russow, Liivimaa kroonika,
Vaba Eesti, 1967, hind: 22,00 eurot
Henriku Liivimaa kroonika,
Vaba Maa, Maarjamaa, 1962, hind: 16,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5925 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!