Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Soome-Ugri saladusedAutor(id): Art Leete
Kirjastus: Varrak
Linn:
Aasta: 2018
Originaalkeel:
ISBN: 9789985345931
Lehekülgi: 200
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x160
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Raamat koosneb 24 esseest, mis käsitlevad üldiseid küsimusi, nagu teadlaste ja kirjanike loodud kuvand soomeugrilastest ja põhimõtted, millest lähtudes seda on aastasadu kujundatud. Autor lähtub soomeugrilaste maailma avamisel etnograafilistest üksikasjadest nagu rõivad, toit või suusad. Mitu esseed on pühendatud soome-ugri usundilise ilma keerdküsimuste vaagimisele nii ideoloogilise kui ka nõiduslik-rakendusliku nurga alt. On ka mõtisklusi selle üle, kuidas meie hõimlased suhtuvad pimedusse, külma ja vaikusesse. Soomeugrilik hõng peaks ilmnema igal moel, põimudes erinevate teemade ümber. Seetõttu võivad mõned küsimused mitmete konkreetsete teemade juures korduda. Hoolimata lugude kirjust spektrist puudutavad need mingil tasandil siiski justkui sama põhiküsimust. Või kes teab, ehk on kõik vastupidi ja soome-ugri ilma saabki mõista ainult jupikaupa.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Soome-Ugri saladused, Art Leete, Varrak 2018Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Otsing autori järgi:
Peatoimetaja: Art Leete, Eesti Rahva Muuseumi aastaraamat XLIV,
Eesti Rahva Muuseum, 2000, hind: 7,00 eurot
Toimetanud: Art Leete, Toivo Sikka, Ivi Tammaru, Eesti Rahva Muuseumi aastaraamat XLIII,
Eesti Rahva Muuseum, 1999, hind: 9,00 eurot
Anzori Barkalaja, Art Leete ja Liivo Niglas, Põhjapõder arktilises kultuuris,
Eesti Rahva Muuseum, 2001, hind: 15,00 eurot
Toimetanud Art Leete, Toivo Sikka, Ivi Tammaru, Eesti Rahva Muuseum. Estonian National Museum,
Eesti Rahva Muuseum, 1998, hind: 2,50 eurot
Art Leete, Põhjarahvad antiigist tänapäevani. Obiugrilaste ja neenetsite kirjelduste muutumine,
Eesti Rahva Muuseum, 2000, hind: 18,00 eurot
Art Leete, Soome-Ugri saladused,
Varrak, 2018
Art Leete, Muutused ja meeleheide,
Eesti Rahva Muuseum, 2007
Art Leete, Kazõmi sõda. Šamanistliku kultuuri allakäik Lääne-Siberis,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2002
Koostanud ja toimetanud Ants Viires ja Elle Vunder. Autorid Kirsti Jõesalu, Eda Kalmre, Anu Kannike, Ott Kurs, Kristin Kuutmaa, Marju Kõivupuu, Art Leete, Arved Luts, Ene Mäsak, Heldur Palli, Heiki Pärdi, Riina Reinvelt, Pille Runnel, Reet Ruusmann, Ülo Tedre, Gea Troska, Igor Tõnurist, Ülo Valk, Ants Viires, Elle Vunder, Ellen Värv, Eiki Berg, Mall Hiiemäe, Ea Jansen, Eesti rahvakultuur,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2008
Teema
Esseistika, dokumentalistika alla viimati lisatud:
Andreas W., Gatlingi kuulipilduja,
Jumalikud Ilmutused, 2008, hind: 4,00 eurot
Sandra Jõgeva, Avalikud ja salajased märkmed,
Kirjastus Koobakene, 2018, hind: 19,00 eurot
Sami Lotila, Tartu kevad 1996 ehk Siirderiigi zombie´d,
Massimedia, 2014, hind: 6,00 eurot
Indrek Koff, Uitmõttepäevik. Võimalus jääb,
Härra Tee ja proua Kohvi, 2019, hind: 7,00 eurot
Hasso Krulli mõistatus,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2019, hind: 9,00 eurot
Hasso Krulli mõistatus,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2019, hind: 6,00 eurot
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus ; koostanud ja toimetanud Aare Pilv, Jalutuskäigud ja kohvijoomised. Kõnelusi Madis Kõivust,
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, 2020, hind: 16,00 eurot
Jüri Kolk, Argitraagikaid ja teisi artikleid. Artikleid aastatest 2010-2020,
EKSA, 2021, hind: 13,00 eurot
Jaan Tätte, Vaikuse hääl,
Pilgrim, 2014, hind: 13,00 eurot
Uku Masing, Gunnar Aarma, Elmar Salumaa, Ilmar Soomere, Vigala Sass, Einar Laigna. Koostanud: Ingvar Luhaäär, Kuldne kroon Eesti lipul. Intervjuuderaamat,
Olion, 1992, hind: 8,00 eurot
Esseistika, dokumentalistika all on 717 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!