Teema: Kriminaal- ja põnevusromaanid
Pealkiri:
Kadunud külaAutor(id): Camilla Sten
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 2019
Originaalkeel:
Tõlkija: Li Laanemets
ISBN: 9789949683512
Lehekülgi: 324
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 210x140
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 300
Põnevik, mis haaras mind esimesest leheküljest viimaseni ja viis mõtted Stephen Kingile. Camilla Sten on kirjanik, kellel tasub silma peal hoida.
Camilla Grebe
On möödunud kuuskümmend aastat sellest, kui väikse kaevandusküla Silvertjärni terve elanikkond haihtus. Kohvitassid seisid köögilaual, pesu kuivas nööri peal, just nagu oleksid kõik äkitselt õhku haihtunud. Kui inimesed paar päeva hiljem linna uurima tulid, leiti ainult posti külge kinni seotud naine, kes oli kividega surnuks loobitud, ja elus vastsündinu. Kõik ülejäänud, ligikaudu tuhat elanikku, olid kadunud ja neid ei leitud kunagi. Keegi ei tea, mis juhtus. Kas see oli õnnetus, massienesetapp või oli mängus fanaatilise usuliikumise käsi?
Alice on noor filmitegija, kes on üles kasvanud lugudega Silvertjärnist, mida vanaema talle jutustas. Nüüd tahab ta lõpuks tõe välja selgitada. Koos oma meeskonnaga kavatseb ta veeta viis päeva eraldatud ja mahajäetud linnakeses ning filmi jaoks materjali koguda. Kuid niipea, kui nad kohale jõuavad, hakkavad nad kuulma kummalisi hääli ja nägema seletamatuid asju. Varsti peavad nad endalt küsima, kas möödunud ajad on ikka möödunud või neelab küla ka nemad.
Camilla Sten sündis aastal 1992 ja on varem avaldanud düstoopilise romaani „Teine koidik“ (2016). Ta kirjutab ka kriitikute poolt kiidetud põnevussarja koos Viveca Steniga, mille esimene osa „Süvahaud“ ilmus aastal 2016. Uut raamatut „Kadunud küla“ on juba enne ilmumist müüdud viieteistkümnesse riiki ja Nordisk Film on ostnud filmiõigused. Lisaks kirjutamisele õpib Camilla Sten Uppsala ülikoolis psühholoogiat.
Originaali pealkiri Staden. Eesti keeles
Märksõnad:
Eesti Raamat
Piret Jürisoo
ilukirjandus
Hind:
16,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Erich Maria Remarque, Im Westen nichts Neues,
Kiepenheuer & Witsch, 2009, hind: 9,00 eurot
Gottfried Keller, Roheline Heinrich,
Eesti Raamat, 1979, hind: 3,20 eurot
Emmy Abrahamson, Kuidas armutakse mehesse, kes elab põõsas,
Tänapäev, 2018, hind: 7,00 eurot
Värske Rõhk nr 70 (aprill 2021),
Kultuurileht, 2021, hind: 4,00 eurot
Käbi Laretei, Mineviku heli,
Perioodika, 1992, hind: 3,50 eurot
Jaak Jõerüüt, Sõjast äratatud mälu,
EKSA, 2024, hind: 20,00 eurot
Agatha Christie, Bertrami hotellis,
Elmatar, 1998, hind: 8,00 eurot
Erle Stanley Gardner, Sametiste küüniste juhtum,
Elmatar, 1998, hind: 8,00 eurot
Erle Stanley Gardner, Verdunud võltssilma juhtum,
Elmatar, 2002, hind: 8,00 eurot
Dan Brown, Inglid ja deemonid,
Ersen, 2005, hind: 15,00 eurot
Ilukirjandus all on 22434 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!