Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Saka mõis. Varemetest pankranniku pärliksAutor(id): Koostanud Tõnis Kaasik
Kujundaja: Eneken Moorlat
Kirjastus:
Linn:
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789949337033
Lehekülgi: 148
Seisukord: pisut kulunud nurgad, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 205 × 205 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Sellesse rohkete fotodega illustreeritud raamatusse on kirja pandud kaunil Põhja-Eesti pankrannikul asuva 75 viimast aastat militaarkasutuses olnud või mahajäetuna seisnud Saka mõisakompleksi taastamise lugu nagu raamatu autor seda oma silmadega nägi ja läbi tegemiste koges. Saka turismimõis oma saalide ja antiikmööliga tubadega on pärast restaureerimist kujunenud lisaks populaarsele turismiobjektile ka arvestatavaks kultuurikeskuseks Ida-Virumaal. Hooldatud park, heakorrastatud loopealne ja pangast alla liivaranda viiv trepp annavad kompleksile avarust, pangaalune mets lisab salapära ja põnevust. Kõik see kokku teeb Saka mõisast koha, mis sobib nii suursugusteks vastuvõttudeks kui ka vaikseks omaette olemiseks, kuhu tasub tulla nii loodusturistil Balti klinti imetlema kui ka pärandituristil saama osa baltisaksa kultuuriloost. Saka mõisast on saanud pankranniku pärl.
2014. aasta 1. juunil tähistati pidulikult 150 aasta möödumist Saka mõisa praeguse peahoone valmimisest ning 10 aasta möödumist Saka Cliff Hotelli rajamisest. Raamat on kokkuvõte ühest etapist Saka mõisa 400-aastases ajaloos.
147- leheküljeline 175 fotoga raamat sisaldab saksa- ja ingliskeelsete lühikokkuvõtteid koos Saka mõisa kronoloogiaga.
ajalugu
kodulugu
Hind:
20,00 EURTeema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Hans Salm, Hanno Valdmann, Valgamaa korrakaitsest 1919-2000,
Valga Politseiprefektuur, 2001, hind: 10,00 eurot
Mati Graf, Eesti rahvusriik. Ideed ja lahendused: ärkamisajast Eesti Vabariigi sünnini,
1993, hind: 11,00 eurot
Ants Loos ja Hans Salm, Muusikast helisev maja. Valga Muusikakool 1922-2002,
Litero, 2002, hind: 14,00 eurot
Mati Laos, Mainori lugu,
Mainor, 2014, hind: 18,00 eurot
Toimetanud: Ruve Šank, Eesti põllumajandus XX sajandil II. Ülevaade põllumajanduse loost okupatsioonide ajal. Aastad 1940-1990,
Eesti Vabariigi Põllumajandusministeerium, 2007, hind: 20,00 eurot
Robert Raid, Kui venelased tulid...,
Kupar, 1995, hind: 15,00 eurot
koostanud Olev Teder, Verine Paju lahing,
2015, hind: 4,00 eurot
Ester Haljaste; toimetaja Tiiu Pärnits, Viljapuuaiast Allikani. Revino. Revino külast, elust ja inimestest / Revino - village, life and people. Excerpts,
E. Haljaste, 2012, hind: 7,00 eurot
Henn Sokk, Noppeid Albu valla ajaloost,
1996, hind: 4,00 eurot
Koostanud Taavi Pae ja Henn Sokk, Järvamaa 2. Loodus. Aeg. Inimene,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2009, hind: 20,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3391 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!