Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Tiigrid poris. Tankikomandöri mälestusedAutor(id): Otto Carius
Kirjastus: Grenader
Linn:
Aasta: 2009
Originaalkeel: saksa keel
Tõlkija: Külli Puumeister
ISBN: 9789949448340
Lehekülgi: 222
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 152 × 216 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
#T275#
Loo on kirja pannud 1944. aastal Wehrmachti noorim Rüütliristi Tammelehise kavaler, tankikomandör, hiljem ühe „Tiiger”-tankide kompanii ülem, sõja jooksul üle 150 vaenlase tanki hävitanud leitnant Otto Carius (sündinud 27. mail 1922).
Raamatu raskuspunktiks on lahingud Neveli, Narva ja Daugavpilsi piirkonnas, enamasti aladel, mis olid tankivõitluseks täiesti sobimatud ja kus Teise maailmasõja lõppfaasis kujunesid välja täiesti uued tegutsemispõhimõtted.
„Tiigrid” olid nn üksikvõitlejad jalaväe toetusel. Tankid olid enamjaolt eesliinil ning tegutsesid tihedas koostöös jalaväe ja pioneeridega.
Tähelepanuväärne on autori püsiv tankistihing: uljus, ustav relvavendlus ning ettenägelik ja kaval taktika aitasid Cariusel uskumatuid tulemusi saavutada.
Carius annab üksikasjaliku pildi rindel lahingute ajal valitsenud meeleoludest, sõdurite ja ohvitseride omavahelistest suhetest ning sellestki, kuidas ikka ja jälle tekkis temal kui eesliinivõitlejal lahkarvamusi kõrgemate ülematega. Pahatihti põhjustasid rindel hävingut just kõrgemate väejuhtide, sealhulgas füüreri valed otsused.
Raamatus saame lähemalt tuttavaks ka Cariuse ajutise ülema, krahv Hyazinth Strachwitziga. Viimane juhtis Punaarmee sillapea likvideerimise katseid Sinimägede piirkonnas.
Cariusel oli sõjas erakordselt õnne ellu jääda, kuigi ta võitles aastaid eesliinil ning ka sõjavangist õnnestus tal kiiresti vabaneda.
Autor on oma ülesandele ja sõdurikohusele pühendunud mees, kes jutustab tagasihoidlikult ja pühendunult, samaaegselt kohati lausa humoorikalt dramaatilistest lahingutest järjest ülekaalukama vastasega.
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Tiigrid poris. Tankikomandöri mälestused, Otto Carius, Grenader 2009Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Üldine ajalugu 33,
1995, hind: 1,00 eurot
Andres Adamson, Jüri Ant, Marko Mihkelson, Sulev Valdmaa ja Einar Värä. Koostanud Andres Adamson, Lähiajalugu. Õpik XII klassile,
Argo, 2000, hind: 5,00 eurot
A. Sunila, Eesti proletariaadi relvastatud ülestõus 1. detsembril 1924. aastal,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1961, hind: 8,00 eurot
Francis Fukuyama, Ajaloo lõpp ja viimane inimene,
Tänapäev, 2002, hind: 14,00 eurot
Alar Nigul. Toimetanud Lauri Suurmaa, Võitlus kahel rindel ehk eestlase juhtumised Nõukogude armee päevil Afganistanis,
Grenader, 2008, hind: 26,00 eurot
Voldemar Pinn, Tundmatu Teine Maailmasõda. Miks tapeti Hitleri asetäitja Rudolf Hess?,
V. Pinn, 1999, hind: 5,00 eurot
Jasper Ridley, Vabamüürlased,
Olion, 2003, hind: 10,00 eurot
Ronald Kessler, FBI saladused,
Tänapäev, 2012, hind: 11,00 eurot
Timo Vihavainen, Äratuskell õhtumaadele,
K & K, 2010, hind: 11,00 eurot
Mara Leveritt, Saatana sõlmes. Lääne-Memphise kolmiku tegelik lugu,
Helios Kirjastus, 2013, hind: 7,00 eurot
Maailma ajalugu all on 1868 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!