Teema: Eeposed, legendid, müüdid
Pealkiri:
Esivanemate kavalused. 36 strategeemi, Odysseuse, Kaval-Antsu, Rehepapi, Reinuvaderi klassifitseeritud kavalustekogud IAutor(id): Riho Viik
Kujundaja: Kristiina Tuubel
Kirjastus: Grano Digital
Linn:
Aasta: 2016
Originaalkeel:
ISBN: 9789949812523
Lehekülgi: 243
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 250x175
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, pehmes köites
Sisu:
Efektsetest kavaldamisvõtetest on üksikjuhtudena palju kirjutatud, kuid kui kellelgi endal peaks olema vaja konkreetseks juhuks kavalust või vastukavalust välja mõelda, siis kust vajalikku käsiraamatut leida? Tundub paradoksaalne, et selles üldlevinud ja olulises valdkonnas üldkättesaadavaid õppevahendeid ei leidugi. Meie peamisteks abivahenditeks on nagu esivanematelgi kavalusmüüdid ja muinasjutud. Nendest alustamegi, vastates seejuures küsimustele:
Kuidas Vana-Hiina 36 strategeemi ehk sõjakavaluste maatriks on korrastatud ja miks neid kavalusi on seal lõplik arv?
Milliseid kavalustesüsteeme Homerose kavalpea Odysseus rohkem kui 2800 aastat tagasi kasutas?
Miks Vanapagan Kaval-Antsule alla jäi ja seejuures isegi pahandada ei tohtinud?
Kuidas „lääne“ ehk Odysseuse, meie Kaval-Antsu, Rehepapi ja Reinuvaderi kavalusi võrrelda „ida“ 36 strategeemiga?
Kuidas kõikvõimalikke kavalusi ühtsel fraktaalsel ja süsteemsel alusel klassifitseerida?
Miks vastuolude ületamisel lisaks jõule ja õigusmenetlusele kasutatakse vahel kavalusmenetlust ja mis see on?
Millal missuguseid kavalusi kasutada?
Kuidas võimalikku kavaldamist ära tunda?
Mida teha, et kavalus õnnestuks?
Lõpuks kõige tähtsam – kuidas uusi kavalusi välja mõelda?
Esivanematest strategemistide, triksterite, vembuvanade, kavaldajate kavalused on (läbi vahendajate) tänasesse jõudnud, nende loodud faabulad on raamatus süžeedele materjaliks.
Märksõnad:
Grano Digital
Kristiina Tuubel
kavaldamine
strateegiad
klassifitseerimine
vana-kreeka
mütoloogia
triksterid
analüüs
eesti
rahvaluule
Hind: -
Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Esivanemate kavalused. 36 strategeemi, Odysseuse, Kaval-Antsu, Rehepapi, Reinuvaderi klassifitseeritud kavalustekogud I, Riho Viik, Grano Digital 2016Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eeposed, legendid, müüdid alla viimati lisatud:
Koostanud: Eno Raud, Kalevipoeg. Fr. R. Kreutzwaldi eepose järgi jutustanud E. Raud,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1961, hind: 15,00 eurot
Koostanud: Elias Lönnrot, Kalevala,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 17,00 eurot
Leedi Wilde; toimetanud Eva Luts, Iirimaa iidsed legendid,
Fantaasia, 2005, hind: 8,00 eurot
Beowulf (Anglo-saksi eepos),
Eesti Raamat, 1990, hind: 13,00 eurot
Publius Vergilius Maro. Toimetanud, järelsõna, nime- ning sõnaseletustega varustanud Jaan Unt, Bucolica (pastoraalid). Aeneis (eepos),
Hortus Litterarum, 1992, hind: 15,00 eurot
Eduard Laugaste, E. Liiv, Muistendid Vanapaganast. Eesti muistendid III. Hiiu- ja vägilasmuistendid,
Eesti Raamat, 1970, hind: 10,00 eurot
James MacKillop, Keltide müüdid ja legendid,
Tänapäev, 2011, hind: 20,00 eurot
Mihhail Hudjakov. Toimetanud: Muš Nadii, KÕLDÕSINI AEG. Lugulaul udmurdi vägilasest. UDMURDI EEPOS,
Kirjastuskeskus, 2014, hind: 15,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald, Eduard Laugaste, Kalevipoeg,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 7,00 eurot
Urmas Viik, Anu Kabur, Muhu Vasslid,
Tänapäev, 2020, hind: 11,00 eurot
Eeposed, legendid, müüdid all on 252 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!